Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

Večerní WILD před usnutím

Diskuze o zlepšení snové paměti, způsobech navození lucidních snů a jednotlivých metodách a technikách (RC, DILD, WBTB, WILD...).
Uživatelský avatar
Daiv
Příspěvky: 92
Registrován: pát 06. led 2017 9:32:57
Počet lucidních snů: 0
Kontaktovat uživatele:

Večerní WILD před usnutím

  • >

Příspěvekod Daiv » čtv 10. srp 2017 11:29:04

Mhi, ja nevim, do kteryho vlakna by to melo spadnout, tak to napisu sem a pokud budete chtit, tak to prefouknete jinam. Beru to tak, ze je muj postup uzce spjaty s timto experimentem, proto bych to asi ani nepresouval, ale jak chcete. Taky timto prosim Coatla, at popise jeho postup, diky kteremu videl ty cisla. Taky idealne sem.

Predevcerem jsem byl dost unaveny, jsem ted kazdy den dost vycerpany z prace, tak jsem se pred usnutim jen uvolnil, chvili jsem premyslel nad tema cislama a zacal jsem usinat. Delam to tak vzdy, necham hlavu delat si co chce s tim rozdilem, ze si stale pripominam, ze chci zachovat bdele vedomi. Zacnu si vzdy pripadat jako malinkaty bod v obrovskem tmavem prostoru, pripomina vesmir, je to prijemne, trosku se mi pritom toci hlava, ale bavi me to, je to relax. Pote mam na vyber:

1) Zacnu ten velky prostor jeste vic svou vuli zvetsovat, popsal jsem to uz v jinym vlaknu. Zacne to byt neprijemny, slysim hluk, vnimam vibrace. Pote to ustane, naskoci velmi realny cisty obraz a ja se nachazim nad svym telem, ktere spi. Touto technikou docilim velmi intenzivniho prozitku, lucidita je vetsinou 100%, tedy absolutni.

2) Nezacnu ten prostor vuli zvetsovat, jen se vezu na vlne relaxu. Mam kolem sebe ten velky prostor, nechavam ho byt, jen si uzivam setrvani v nem. Je to prijemne, pripadam si, jako bych se vznasel, nemam ale zadne audiovizualni vjemy, jen tma. Po par minutach zacnou hypnagogicke vize, nachazim se mezi spankem a nejakou hlubsi relaxaci (to bude nejspis ten pocit velkeho prostoru kolem). Vize jsou nesmyslny, slysim hlasy lidi, bavim se tim. Nekdy je to tak smesny, ze me to donuti se zasmat a probudim se. Do toho obcas postrehnu muj spankovy dech, jak odfukuju, telo usina, ja jsem uvnitr bdely. To je okamzik, kdy jsem si predstavil ten ticket. Byl jsem stale v tom tmavym prostoru, ale vizualne jsem si vytvoril ticket a pral jsem si, abych videl cisla, ktera padnou pristi slosovani ve sportce. Ty cisla jsem videl ve forme priletajicich micku, ktere spadaly do toho ticketu a vyznacovaly v nem ciselny hodnoty. Nedokazu se zorientovat v tech hladinach, ktery si clovek dokaze navodit, potreboval bych nejaky knizky, dozvedet se vice informaci.

Osobne, pokud by odhad cisel mel fungovat, tak bych to tipl spis na krok cislo 1) To je klasicky, 100% lucidni sen, tedy hlubsi stav. Ale jak ukazal experiment, mozna i na te pomyslne hranici mezi spankem a bdenim neco bude, prekvapilo me to. Ale samozrejme, vzdy tu hraje roli slovo nahoda. uz jen ta sekvence je podivne obycejna, po sobe jdouci: 4,7,8,9. Nicmene pravda je takova, ze ty cisla mimo jednoho opravdu padly. Cisel bylo vic, ale uz si je nevybavim.

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: Večerní WILD před usnutím

  • >

Příspěvekod mhi » čtv 10. srp 2017 12:54:59

Bod 1) jsem nikdy nezazil. Zazivam pravidelne to pod bodem 2), funguje tam imaginace, ale je lepsi spis na nic nemyslet a nechat prijit spontanni sen. Obcas mi chybi hypnagogicke obrazce, obcas ne. Pokracovani bodu 2) je u mne vetsinou nejaky zmeneny stav vedomi, slusny LD, nebo nemoznost vubec usnout (mozek je velmi aktivni, na LD moc, na ACS taky). Pokud mi vpadne automaticka myslenka, ze mam neco udelat, nedelam to realne, ale ve snu.

Jestli umis rizene oddelit 1) a 2) tak jsi na tom urcite lip nez ja. To co mas pod bodem 1) bych podradil pod OBE, resp. "astralni cestovani" (veris-li v "astralni telo"), pokud to je tak, ze ridis zcela co se deje a nerekl bys, ze jen manipulujes se snem. Robert Waggoner se k tomu nekde vyjadruje co je jeste LD a co uz ne (by definition) ... bohuzel nepamatuji se kde.

Refly, tento popis ma myslim velkou hodnotu, dal bych to do metod a technik, Daiv by to mohl jeste vice rozvest.

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Večerní WILD před usnutím

  • >

Příspěvekod Refly » čtv 10. srp 2017 14:54:58

mhi píše:Refly, tento popis ma myslim velkou hodnotu, dal bych to do metod a technik, Daiv by to mohl jeste vice rozvest.


Hotovo, jen jsem si nebyl jistý názvem nového tématu.

Asi bych měl ty večerní WILDy taky zkusit... :)

Uživatelský avatar
Coatl
Příspěvky: 231
Registrován: stř 24. kvě 2017 22:29:14
Počet lucidních snů: 111
Kontaktovat uživatele:

Re: Večerní WILD před usnutím

  • >

Příspěvekod Coatl » čtv 10. srp 2017 19:24:19

Jste šikovní, chlapci, já podobný techniky čas od času zkouším už docela dlouho, ale bez výsledků. Moje jediná šance bývá získat vědomí přímo ve snu nebo těsně po probuzení. Navíc se mi ani nedaří zvyšovat frekvenci nad 1 LS měsíčně.

Ty tři čísla jsem viděl v normálním snu, nebo asi spíš ranního polospánku. Objevily se všechny najednou v oddělených rámečcích. Nic jsem si v tu chvíli nepřál, ani jsem na to před spaním vědomě nemyslel, prostě se "zničehonic" na chvilku zjevily. Problém s pamětí jsem nepociťoval. Asi se mi ukázalo jen tolik, kolik může moje paměť bezpečně pojmout :)


Zpět na „Metody & Techniky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů