Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

Kdy cvičit WILD - výchozí situace

Diskuze o zlepšení snové paměti, způsobech navození lucidních snů a jednotlivých metodách a technikách (RC, DILD, WBTB, WILD...).
Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 45
Registrován: pát 16. říj 2015 21:21:22
Počet lucidních snů: 1512
Kontaktovat uživatele:

Kdy cvičit WILD - výchozí situace

  • >

Příspěvekod ATA » čtv 19. lis 2015 23:21:10

Obrázek

Velice hrubé porovnání pruměrné výchozí situace

B = bdělost
F = fyzické smysly
N = nefyzické smysly

Vždy je potřeba zapojit metody tak aby na konci bylo idealně B100 F0 N100
Ld tenhle rok : 7

Uživatelský avatar
Yogger
Příspěvky: 106
Registrován: pát 24. črc 2015 21:47:22
Počet lucidních snů: 30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy cvičit WILD -výchozí situace

  • >

Příspěvekod Yogger » pát 20. lis 2015 13:41:38

Mohl bys prosímtě trochu popsat jednotlivé grafy?

Některé jsou docela jasné, ale není mi třeba úplně jasný rozdíl třeba mezi "WBTB REM rebound" a "WBTB no REM rebound".

Mohl bys také prosím uvést zdroj těchto dat?

Díky ;-)
DREAM LUCIDLY, LIVE LUCIDLY

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 45
Registrován: pát 16. říj 2015 21:21:22
Počet lucidních snů: 1512
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy cvičit WILD -výchozí situace

  • >

Příspěvekod ATA » pát 20. lis 2015 14:48:39

Je to čistě subjektivní na základe mejch zkušeností ,taky je to jen pruměrná výchozi situace na hrubej přehled.

WBTB REM rebound
Jde o situaci kdy třeba po 6 spánku jdeš znova spát po chvilce bdělosti metoda WBTB rozdíl ale je přesné načasování pokud trefíš probuzení na začátek REM nebo před něj vznikne mírnej nedostatek REM spánku a ten se pak tělo snaží dohnat tomu se říká REM rebound efekt ten zvyšuje množstvý a mění načasování REM v následujícím spánku. A take to zvetšuje šanci na SOREM (sleep onset REM) což je REM fáze hned na začátku spánku , prvky z REM se potom se mohou vyskytovat hned při usínání.

Také se výrazne liší probuzení z REM a NREM spánku při probuzení z REM tam často jsou ještě zbytky snu.
Ld tenhle rok : 7

Uživatelský avatar
Yogger
Příspěvky: 106
Registrován: pát 24. črc 2015 21:47:22
Počet lucidních snů: 30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy cvičit WILD -výchozí situace

  • >

Příspěvekod Yogger » pát 20. lis 2015 16:30:32

Moc pěkná statistika, díky za sdílení a vysvětlení ;-)

Můžu se zeptat jakým přístrojem měříš své REM fáze?
DREAM LUCIDLY, LIVE LUCIDLY

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 45
Registrován: pát 16. říj 2015 21:21:22
Počet lucidních snů: 1512
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy cvičit WILD -výchozí situace

  • >

Příspěvekod ATA » pát 20. lis 2015 17:29:00

Většinou čistě subjektivně ale jeden čas sem používal i EEG. Jsou ruzny možnosti jak REM detekovat .

Obrázek
Obrázek

Hodně často používam subjektivní měřeni častečně oveřeno párkrat pomocí EEG. Subjektivne zjiskany data jsou pro mě použitelnější protože mužu "měřit" i to co přistroje nedokážou problém je ale ta subjektivnost.

starší trochu chaotické poznámky většina z tech věci už je zastaralá ale pro představu stačí
https://brmlab.cz/project/brain_hacking/gmi
Ld tenhle rok : 7

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy cvičit WILD -výchozí situace

  • >

Příspěvekod Refly » úte 28. čer 2016 18:23:49

Ti z vás, kteří provozují metodu WILD - podělíte se o osobní zkušenosti? O této metodě zde příliš informací nemáme a rád bych se ji postupně naučil.

Sice jsem četl články na internetu na toto téma, ale diskuze s lidmi, kteří tuto metodu sami aktivně provozují, bude taky jistě přínosná... :)

Uživatelský avatar
whiterabbit
Příspěvky: 12
Registrován: sob 14. lis 2015 20:55:49
Počet lucidních snů: 240
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy cvičit WILD -výchozí situace

  • >

Příspěvekod whiterabbit » pon 25. črc 2016 20:14:05

Ahoj, o wild si najdeš spousty věcí a technik na internetu a právě většina z nich je k ničemu nebo alespoň neúplná. Souhlasím co psal ATA. Co je u wild nejdůležitější je právě vychytat tu fyziologickou dobu, kdy prostě hned po spánku vstoupíš do REM. A tady přichází ta těžká věc, protože to má v podstatě každý jinak. Je tady takový klasický obecný rámec jak se tělo chová a kdy právě vstupuje do jednotlivých fázích jak je hezky všude v učebnicích a na netu uvedeno na grafech, jenomže to je velice individuální a záleží to na nespočet faktorech. Například historií právě tvého spánku, konzumaci různých látek nebo prostě jídla, aktivit přes den, psychologické rozpoložení, prostředí ve kterém spíš, například rušivé elementy z jedné noci tě mohou ovlivnit dvě noci nadcházející možná více, motivace a právě také jednotlivé techniky používané přes den a před usnutím během wbtb co se dočteš na netu. Sám o sobě wild je velice jednoduchý, jenomže ty správné podmínky nastávají velice zřídka, alespoň u mě. Pro efektivní wild stačí použít například MILD techniku nebo prostě vizualizaci, která se postupně začne zreálňovat až postupně přejde v živý sen. Já osobně jsem měl WILDů spousty, ale kdybych ho chtěl dosáhnout kdy chci, tak by se mi to většinou nepodařilo. Ale naopak když vychytáš správný čas, tak je možné vstupovat do několika WILDů po sobě, můj osobní rekord je 7x a tomu se říká DEILD.

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy cvičit WILD -výchozí situace

  • >

Příspěvekod Refly » pon 25. črc 2016 20:36:13

Díky :)

Já už WILD zkoušel nejmíň 30x a vždy jsem dopadl stejně - buď jsem prostě usnul nebo jsem to po 20-30 minutách vzdal, protože se mi nedařilo ani náznakem začít usínat.

Předpokládám, že sám asi správnou dobu (REM fázi) nenajdu, pokud nebudu mít nějaký externí přístroj (Sleeptracker apod.). Možná se to dá poznat podle toho, když se zrovna vzbudím ze snu, ale v tom případě nedělám pak WILD, ale raději MILD. :)

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 45
Registrován: pát 16. říj 2015 21:21:22
Počet lucidních snů: 1512
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy cvičit WILD -výchozí situace

  • >

Příspěvekod ATA » sob 24. zář 2016 0:07:16

Možnejch variant WILD je fakt hodně ja sem se snažil pracovat na variantě umožnující LD kdykoli ta je mnohem komplexnejší a naročnejší než se o to pokoušet v ideálním případě.

Není to ale metoda na stánku textu ale par set stránek teorie a k fungování je potřeba i dost praxe.

Než konkretní technika je to spíše sada rad jak se chovat v ruznejch situacích a rešit překážky v cestě k LD.

Zakřnost u WILD je že stejná technika muže mít přesně opačnej učinek pokud se použije v blbe situaci/čase.
Ld tenhle rok : 7

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy cvičit WILD -výchozí situace

  • >

Příspěvekod Refly » sob 24. zář 2016 9:39:36

Co myslíš tím opačným účinkem? Co je opakem LD? Noční můra/děsivá halucinace?

Někde jsem četl, že když člověk při WILD zažívá spánkovou paralýzu, tak by se neměl pokoušet vůbec hýbat a být maximálně v klidu. Že prý ta snaha o pohyb ve spánkové paralýze aktivuje nějakou část mozku, která je zodpovědná právě za halucinace....

Jinak když mam nyní ten REM Dreamer, tak bych mohl použít jeho funkci Dream Alarm, která uživatele vzbudí v REM bázi budíkem. Takže bych ho mohl použít k detekci REM fáze a poté jít rovnou na WILD (nebo FILD). :) Když už se mi ho nedaří dostat do snů, tak ho využiji alespoň takto... :D


Zpět na „Metody & Techniky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů