Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

Dokumenty v TV

Tutoriály, články, filmy, knihy a odkazy na jiné weby s tématikou lucidního snění.
Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Dokumenty v TV

  • >

Příspěvekod Refly » pon 08. led 2018 8:24:11

Ozvěna ticha

Dokumentární snímek P. Skaly věnovaný v době vzniku čerstvé zkušenosti s návraty ze stavu klinické smrti (1986).

V polovině 80. let pokročila československá medicína natolik, že bylo možné resuscitovat pacienta, pro nějž by ještě před několika lety nebylo záchrany. Klinická smrt již nemusela nutně znamenat nevyhnutelný konec. S jejím pokořením se však nese i dodnes neuchopitelný fenomén návratů ze stavu na hranici života a skonu. Režisér Petr Skala našel ve sdílených prožitcích pacientů, kteří se vrátili z "druhé strany", inspiraci pro dodnes působivý dokumentární snímek i jeho pozoruhodné vizuální pojetí. V kontextu doby vzniku snímku se jedná o jedinečné a nadčasové zamyšlení o věcech přesahujících samotný život člověka a společnosti.


Dokument neznám a neviděl jsem ho, takže nemůžu hodnotit jeho kvalitu. Je staršího data a je jen 15 minut dlouhý - všiml jsem si ho náhodou, když jsem dnes procházel televizní program.

Vysílání: ČT 2, St. 10.1.2018, 01.15 - 01.30

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: Dokumenty v TV

  • >

Příspěvekod mhi » stř 10. led 2018 21:31:21

Kód: Vybrat vše

https://uloz.to/!CbdexPN2h4gV/ozvena-ticha-mkv


(nedaval jsem to tam ja, vlastne jsem ani necekal, ze to nekdo nahraje)


A abych pridal trosku do mlyna, nechci zakladat novy thread. Existuje latka https://en.wikipedia.org/wiki/N,N-Dimethyltryptamine ktere se rika take myslim dr*ga smrti, protoze prenese cloveka "na druhy breh". Neumim posoudit, zda to je autenticke, ale existuje nekolik videi "jake to je", jedno z povedenych je zde https://www.youtube.com/watch?v=6umdf4Ef970

Jeste dodam, ze fragmenty toho co je ve videu lze zazit i bez poziti jakekoliv latky. Viz napr. ./missing.php?url=viewto ... f=22_t=151
Naposledy upravil(a) Refly dne stř 07. úno 2018 8:32:47, celkem upraveno 2 x.
Důvod: Změna jména tématu

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Dokumenty v TV

  • >

Příspěvekod Refly » stř 07. úno 2018 8:35:38

Naslouchači snů

Příběhy a otázky o vztazích a snění. Mohou nám naše sny pomoci při rozhodování během složitých osobních krizí? (2007). Režie: L. Králová


Vysílání: ČT 2, Pá. 9.2.2018, 01.58 - 02.25

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: Dokumenty v TV

  • >

Příspěvekod mhi » pát 09. úno 2018 13:23:35

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1102 ... chaci-snu/

Jana Hefernanova se kterou to je napsala knizku viewtopic.php?f=19_t=79
+ Cesty na sever I, II a III, to je serie knih vzniklych z jejich snu.

Zaujala mne v tom poradu spousta veci, treba to, ze ma ve snech "pruvodce" a resi tam ty sny, ktere clovek nemohl zazit (predpokladam, ze to smeruje k nejake transpersonalni rovine).

Dale se tam resi nejake symboly. Ja ve svych snech vetsinou vnimam veci dost konkretne, ale uz mi vic lidi naznacilo, ze to mohou byt symboly (zdravim Tinu a jeji "snivace" :) ).

Uživatelský avatar
Coatl
Příspěvky: 231
Registrován: stř 24. kvě 2017 22:29:14
Počet lucidních snů: 111
Kontaktovat uživatele:

Re: Dokumenty v TV

  • >

Příspěvekod Coatl » stř 14. úno 2018 1:56:05

Kouk sem na to, ale moc toho tam nebylo... zajímavý byly ty její poznámky o "mužských a ženských skupinách". Že když má smíšenou skupinu, tak chlapi se začnou vytahovat a ženský se stáhnou :) Ano, zní to logicky. Jinak, mně se taky "jako chlapovi" zdává o válce (nebo spíš o boji) a aktivně se jí při tom zúčastňuju. Co vy? 8-)

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Dokumenty v TV

  • >

Příspěvekod Refly » stř 14. úno 2018 8:16:44

Coatl píše:... Co vy? 8-)


O válce vůbec, o boji jen výjimečně. Spíš se občas s někým poperu, ale to asi není ten typ boje, který myslíš... 8-)

Uživatelský avatar
Daiv
Příspěvky: 92
Registrován: pát 06. led 2017 9:32:57
Počet lucidních snů: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Dokumenty v TV

  • >

Příspěvekod Daiv » stř 14. úno 2018 12:24:06

Já mám z nějakýho důvodu obyčejný sny o válce strašně často. Dokonce se mi tam občas míchají mimozemšťané, často se jedná o jejich invazi na naši planetu :)


Zpět na „Zdroje informací“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů