Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

Jaká je vaše nejpoužívanější technika?

Chcete znát názor ostatních? Založte téma s anketou...

Jaká je vaše nejpoužívanější technika?

Můžete vybrat 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Jaká je vaše nejpoužívanější technika?

  • >

Příspěvekod Refly » sob 07. lis 2015 14:01:07

Jaká je vaše nejpoužívanější technika? Pokud je to kombinace technik, jaká převažuje? :)
Používáte jako podporu i techniku WBTB nebo budík?

Já zkouším nejčastěji techniku MILD.

Zkratky viz Wiki: Používané zkratky

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 45
Registrován: pát 16. říj 2015 21:21:22
Počet lucidních snů: 1512
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká je vaše nejpoužívanější technika?

  • >

Příspěvekod ATA » sob 14. lis 2015 21:21:15

V poslední době nejčastěji záměr mít Ld a pamatovat si ho + cokoliv na zlepšeni bdělosti a bdělé pozornosti přes den . Pokud chci mít víc LD tak přidam WBTB a psaní deníku . Metod ale používám spousty a vybírám podle nálady a okolností.

Uplně nejpouživanejší pro mě je ted mentální cestování ale zatím to nedosahuje kvality jako LD má to ale velkej potenciál do budoucna teoreticky bz mohlo umožnit vstup do plně formovaného LD do pár minut.
Ld tenhle rok : 7

Uživatelský avatar
Yogger
Příspěvky: 106
Registrován: pát 24. črc 2015 21:47:22
Počet lucidních snů: 30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká je vaše nejpoužívanější technika?

  • >

Příspěvekod Yogger » ned 15. lis 2015 12:24:45

ATA píše:Uplně nejpouživanejší pro mě je ted mentální cestování ale zatím to nedosahuje kvality jako LD má to ale velkej potenciál do budoucna teoreticky bz mohlo umožnit vstup do plně formovaného LD do pár minut.


Jak to přesně myslíš? Jde je nějakou silnou vizualizaci těsně před usnutím nebo to praktikuješ třeba i během dne?
DREAM LUCIDLY, LIVE LUCIDLY

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 45
Registrován: pát 16. říj 2015 21:21:22
Počet lucidních snů: 1512
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká je vaše nejpoužívanější technika?

  • >

Příspěvekod ATA » pon 16. lis 2015 0:15:37

Hodně složity na popsání v pár slovech kombinuje to jak poznatky z neurověd tak esoteriku umožnuje to se přepnout do jiného vnímání během pár vteřin. Umožnuje to být v jiné realitě a tady zároven a to i za pohybu a z otevřenejma očima kvalita vjemu zavisí mimo jine na množstvý přidělnejch zdrojů takže pokud jsou fyz. smysly plně aktivní tak je vnímání hodně omezeno , zatím je převážně konceptualní (pozice konceptu v prostoru) grafika funguje jen častečně zatím má dost mizernou kvalitu ale na rozeznání objektu a základní pokusy to stačí. Používam to hlavně jako interface na práci z podvědomím .Jedno z využití je šilenej projekt stvořit svět umožnující sdílené zážitky a testovat jeho možnosti.

Narozdíl od vizualizace kde je obsah generován vědomě tohle zobrazuje infomace z podvědomí v předem určené formě z vybraného zdroje dat.
Ld tenhle rok : 7

Uživatelský avatar
Yogger
Příspěvky: 106
Registrován: pát 24. črc 2015 21:47:22
Počet lucidních snů: 30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká je vaše nejpoužívanější technika?

  • >

Příspěvekod Yogger » úte 17. lis 2015 12:04:46

Skoro si mi s tou technikou připomínal Nikolu Teslu viz: http://www.lucidnisneni.cz/web/clanky/zname-osobnosti-ktere-lucidne-sni/, ale touhle větou to sám vylučuješ.

ATA píše:Narozdíl od vizualizace kde je obsah generován vědomě tohle zobrazuje infomace z podvědomí v předem určené formě z vybraného zdroje dat.


Já osobně mám za to, že i když se snažíš něco vizualizovat, nikdy to není 100% tvoje "práce", ale nahrne se ti tam spousta, néli velká část, obsahu z nevědomí. Ty to tak nevnímáš?
DREAM LUCIDLY, LIVE LUCIDLY

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 45
Registrován: pát 16. říj 2015 21:21:22
Počet lucidních snů: 1512
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká je vaše nejpoužívanější technika?

  • >

Příspěvekod ATA » stř 18. lis 2015 0:17:03

Slo jen o to že pro vetšinou lidi je vizualizace právě dost silová vědomá + podvědomy nahodny doplnění.

Pravě moje technika pracuje na tom že to generuje podvědomí a dokáže třeba generovat obraz bez nutnosti vědomého soustředění .
Rozdíl je taky v té náhodnosti ta je silně omezena a muže být do jisté míry kontrolována.

Vpodstatě by to na toho Teslu trochu sedělo tam šlo taky o to vytvořit něco jako fyzikální engine kterej bude přesnej a nenáhodnej.
Ld tenhle rok : 7


Zpět na „Ankety“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 1 host