Hypnagogicke obrazce

Diskuze o změněných stavech vědomí v souvislosti s lucidními sny.
Pravidla fóra
Je zde přísně zakázáno diskutovat o nelegálních věcech jako jsou nelegální psychotropní látky (drogy) apod.!
mhi
LD Expert
Počet lucidních snů: 0

Hypnagogicke obrazce

Příspěvekod mhi » stř 10. led 2018 21:53:31

Muzete sem postnout, pokud umite kreslit, nebo na neco narazite na Internetu, jake mate hypnagogicke vize/halucinace (obrazce) ?

Postupne tento post doplnim.

Ty nejzajimavejsi vypadaji jako v tomto videu: https://youtu.be/6umdf4Ef970?t=12m48s - nejsem ale schopen rict, zda to je jeste stav hypnagogie, nastava to o dost pozdeji nez zacne klasicka mlha/fleky/apod. a vlastne je to dost vyjimecny stav (je emotivni, protoze bude nasledovat neco zajimaveho).

Alternativa toho z videa byla (opet vic nez 1x) rotujici pismenka.

Potom jsem taky mel vickrat takoveto obrazy (ty v podstate hned po zavreni oci): Obrázek

Refly
Administrátor
Počet lucidních snů: 24

Re: Hypnagogicke obrazce

Příspěvekod Refly » čtv 11. led 2018 8:35:08

Já občas (obvykle do několika minut po zavření očí) vidím něco takového:

Ale není to takto barevné, je to jen žluto-bílé...
A taky se mi to stává jen večer, když jdu spát. Při usínání po nočním probuzení si nepamatuji, že bych někdy něco vůbec viděl.

Obrázek

A vůbec s tím neumím pracovat. Zkouším to sice opatrně pozorovat, ale buď usnu (moc pasivní) nebo obrazce zmizí (moc aktivní).
Před mnoha lety, než jsem ještě vůbec znal pojem LD, tak jsem si dokonce myslel, že mam něco s očima, když jsem tohle zažíval... :D
MLP Info | Because Pony can Pony pony~ <3

Coatl
Počet lucidních snů: 101

Příspěvekod Coatl » sob 13. led 2018 16:39:53

Nic významnýho se mi neděje. Obvykle vidím jen nevýrazný patvary, řekl bych modro-černý. Vlastně se to hodně podobá tomu, co sem dal Refly. Teprve později z nich začnou lézt nějaký smysluplný a spíš statický útržky vizí. Ale nebývá to geometrický...

Stav, kdy mi chce naskočit LS, poznám obvykle podle toho, že útržkovitý vize výrazně vystupujou z hypnagogie a jsou ostrý a animovaný.

mhi
LD Expert
Počet lucidních snů: 0

Příspěvekod mhi » pát 06. črc 2018 14:12:48

Po nejake dobe mam 4 zjisteni toho co se mi muze dit pri usinani, relaxaci:

- hypnagogicke obrazce (at' jsou jakekoliv) jsou nezavisle na snu, neni to predstupen snu, ale nezavisly fenomen. Da se mezi hypnagogii a snem prepinat a sen si bezi na pozadi dal. Alespon takovy je muj dojem vznikly z pozorovani a pokusu o to tento stav ovladat.

- to co se da na youtube najit jako "DMT trip simulation" (pocatek faze "breakthrough") nejspis neni vubec hypnagogie, ale neco jineho. Jsem ted' trosku zmateny, protoze driv jsem mel DMT-like obrazce a nasledoval "letaci sen". Ted' mi po techto obrazcich (ktere jsou ale rekl bych mnohem propracovanejsi nez jsem mel driv a navic u toho je takovy nepopsatelny pocit "neceho") nasleduje nejaky zmeneny stav vedomi, nikoliv sen (napr. svetelny zazitek).

- "tunel". V me variante to funguje tak, ze vidim svetelny bod, ke kteremu "pozorujici ja" leti (nebo opacne, bod se zvetsuje, ale je to dost tezke popsat, v realnem svete to asi nejde prilis zazit). Dluzno podotknout, ze kdyz to nahodou privolam relaxaci, nedokazu doletet daleko (je to opravdu realisticky velmi rychly prulet), takze si tento prozitek "zabiju" (zrejme strachem). Prulet tunelem v jine konstelaci jsem ale zazil, tam jsem to ale nemel pod vedomou kontrolou.

- mam pocit, ackoliv to mam jen z popisu a youtube vizualizaci, ze zde je velmi blizka souvislost se zazitky NDE a intoxikaci psychoaktivnimi latkami (zejmena LSD, DMT, psylocybin, atd.)

Mozna byste se mohli dalsi lide rozepsat, jestli neco takoveho zazivate, a soustredit se na tyto body:
- jsou obrazce geometricky presne?
- jaka je jejich barevnost?
- pohybuji se?
- je u toho nejaka emoce, nejake zvlastni pocity?
- co nasleduje potom a jakym zpusobem to naskoci? Je to ostra strihova zmena vnimani, nebo postupne zacne prolinani?

Zpět na „Změněné stavy vědomí“