Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

Pískání v uchu

Diskuze o změněných stavech vědomí v souvislosti s lucidními sny.
Pravidla fóra
Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.
Uživatelský avatar
kenny34
Příspěvky: 83
Registrován: ned 23. črc 2017 21:47:32
Počet lucidních snů: 300
Bydliště: Sázava
Kontaktovat uživatele:

Pískání v uchu

  • >

Příspěvekod kenny34 » ned 26. srp 2018 10:03:39

Zdravím všechny. Už jsem se tu dlouho nestavil tak jen připíšu jednu novinku která se mi onehdy stala.
Koukal jsem před spaním na nějakej horor co byl dost psychologickej a dostal mě do dost zvláštního rozpoložení. Když jsem pak zaklap počítač a převalil se na druhej bok že půjdu spát začalo mi dost hlasitě pískat v uchu. Nikdy se mi to nestává tak mě to dost překvapilo protože to až hraničilo s bolestí (ale nebolelo) a nevim proč hned mě napadlo že přijde LD. Zkusil jsem pozvolna z vědomí přejít do LD (za doprovodu pískání) což se mi velmi snadno podařilo. Byl z to ho velmi dlouhý LD rozsekaný na části častými falešnými probuzeními nebo skoky ze snu do jiného snu. Žádný děj se neudržel příliš dlouho i když byly obrazy celkem jasné a zřetelné. Až mě opět překvapovala jejich reálnost.
Od tý doby se mi to už nepovedlo což je škoda. Docela bych si to zopáknul protože to bylo dost zajímavý. Hlavně ta délka. Musel jsem mít jedno LD za druhym minimálně 1-2 hodiny vkuse s tak 3-5 velmi krátkými skutečnými probuzeními.
Nestalo se někomu něco podobneho nebo pískalo jen mě :D

Zatim zdarec

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání v uchu

  • >

Příspěvekod mhi » pon 27. srp 2018 1:48:43

Neumim odpovedet, ale v dotazniku o sneni nekteri lide uvedli, ze slysi pred usnutim casto ruzne zvuky. Ja sam jsem az na 2 vyjimky pri usinani nikdy nic neslysel, zato casto mivam zajimave vizualni vjemy. Taktez lide uzivajici LSD/DMT/psilocybin popisuji docela casto audio halucinace (na youtube jsou "simulacni videa").

Uživatelský avatar
Coatl
Příspěvky: 231
Registrován: stř 24. kvě 2017 22:29:14
Počet lucidních snů: 111
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání v uchu

  • >

Příspěvekod Coatl » čtv 30. srp 2018 10:32:17

Já občas při probuzení (nikdy při usínání) slyším někoho mluvit nebo zpívat, nebo hluk pohybu v bytě, když tam ve skutečnosti nikdo neni. I když v ten moment vím, že by to mohly být halušky, tak chvíli nejsem vůbec schopen posoudit, jestli tam zdroj zvuku skutečně je, nebo ne. Asi to bude spojeno s nějakým tím stavem mezi bděním a sněním...

Uživatelský avatar
Daiv
Příspěvky: 92
Registrován: pát 06. led 2017 9:32:57
Počet lucidních snů: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání v uchu

  • >

Příspěvekod Daiv » čtv 30. srp 2018 11:39:15

Já to mám naopak, téměř vždy při usínání, ale skoro nikdy při probouzení. Jedná se o klasiku, hlasy, rozmanité zvuky, apod., má to tak většina lidí, se kterýma jsem mluvil. Mhi je myslím v tomto trochu jiný, pokud má jen vizuální vjemy, které popisoval, není to standardem.

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání v uchu

  • >

Příspěvekod mhi » čtv 30. srp 2018 13:45:38

Daiv: rekl bych, ze to je naopak, vetsina lidi (z tech co vubec neco vnimaji) ma vizual, minorita audio.

Coatl: to je https://en.wikipedia.org/wiki/Hypnopompic a rekl bych, ze v tom okamziku mas slusnou prilezitost k LD.

Je to offtopic, ale zajimava je otazka, proc schizofrenici maji dle nejakych statistik primarne audio halucinace (za bdeleho vedomi slysi hlasy, ktere jim rikaji, aby neco delali, nebo se casto negativne vyjadruji) a uz ne tak casto vizualni.

Uživatelský avatar
Coatl
Příspěvky: 231
Registrován: stř 24. kvě 2017 22:29:14
Počet lucidních snů: 111
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání v uchu

  • >

Příspěvekod Coatl » ned 02. zář 2018 8:59:33

mhi píše:rekl bych, ze v tom okamziku mas slusnou prilezitost k LD

A taky že jo! Neska jsem se předčasně probudil a zase jsem to slyšel. Vzpomněl sem si na tuhle Tvou hlášku, zakroutil hlavou, a šel spát dál... Poznenáhlu zjišťuju, že sním vědomě! Ani nevím, jak k tomu došlo :)
Ono je většinou problém, že když se člověk už probudí, tak je prostě vzbuzenej, halušky nehalušky, příležitost nepříležitost.

Uživatelský avatar
Lelkoun Soví
Příspěvky: 77
Registrován: úte 16. led 2018 0:20:33
Počet lucidních snů: 236
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání v uchu

  • >

Příspěvekod Lelkoun Soví » čtv 08. črc 2021 1:08:02

Hmm, já mám od malička tinitus, protože mi na ORL proděravěli v průběhu let bubínky tak, že je mám teď jak ementál. Samozřejmě, že při usínání si toho člověk všímá nejvíc. Slyšela jsem, že většina lidí, co tím trpí, to nese těžce, ale mě to svým způsobem pomáhá usnout. Všimla jsem si ale, že v době, kdy mívám častější lucidní sny (a vůbec živé sny), mění se mi frekvence toho pískání a připomíná takovou vzdálenou hru na varhany (tedy na hodně vysoké tóny varhan). Nevím, jak to spolu může souviset, ale je to rozhodně zajímavé...


Zpět na „Změněné stavy vědomí“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů