Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

Udelal jsem dotaznik!

Obecná diskuze o luciditě a lucidních snech.
mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Udelal jsem dotaznik!

  • >

Příspěvekod mhi » stř 25. říj 2017 19:35:15

EDIT: finalni verze https://www.survio.com/survey/d/M1B1Z6Y5E8Q2F8X7V

Nechci tady rozepisovat roman, motivem dotazniku jsou 2 veci:

- zjistit, zda literatura o snech, sneni, spanku, apod. je se svymi nekterymi tvrzenimi, ktere se mi zdaji opisovane od sebe vzajemne, rekneme "mimo". Navic vidim nevysvetlitelny nesoulad s mym vlastnim pozorovanim - to ale muze byt mym malym rozhledem, nebo spatnou interni percepci.

- zjistit jak lide realne vnimaji sve sny, protoze to je evidentne velmi subjektivni, na cele mozne predstavitelne skale (toto forum toho je dukazem, a to se jedna rekl bych o hodne specifickou minikomuniktu)

Odpovedi se ocekavaji zejmena od lidi, kteri vubec nepracuji se sny a v noci "blázní" bez toho, aby si vubec uvedomovali co se s nimi deje (Allan Hobson tvrdí, že snový stav nejlépe odpovída delíriu, to jen tak mimochodem viewtopic.php?f=19_t=122). Pokusim se zajistit, aby tam byla diverzita odpovidajicich lidi, nejprve ale musime pockat na prvni sadu odpovedi. Prosim o rizene nasdileni dotazniku na socialnich sitich, nebo jen treba mailem vhodnym lidem. Na survio.com mam free ucet, ktery ma omezeny pocet odpovedi za mesic, pokud by to nejakou neuveritelnou nahodou doslo k limitu, napisu sem s prosbou o pozastaveni. Kdyztak do commentu napiste, ze bylo nasdileno a jaka je cilova skupina.

Dale prosim vyplnujte sami, idelani by bylo do posledniho policka napsat treba lucidnisneni.cz, abych pak mohl odfiltrovat nas, co se sny pracujeme. Dale by bylo velmi vhodne dat dotaznik svym rodicum, detem, atd., aby se tam michaly ruzne vekove skupiny.
Naposledy upravil(a) mhi dne pát 27. říj 2017 13:31:55, celkem upraveno 6 x.

Uživatelský avatar
Coatl
Příspěvky: 231
Registrován: stř 24. kvě 2017 22:29:14
Počet lucidních snů: 111
Kontaktovat uživatele:

Re: Udelal jsem dotaznik!

  • >

Příspěvekod Coatl » stř 25. říj 2017 23:31:52

Já myslim, že dobrý, jsem zvědav na výsledky a jinak nemám moc co k tomu říct, ale tak ať tu máš nějakou reakci, když je nás tu tak málo... A IMHO je to dost krátkej otazník na to, aby se začali respondenti nudit, takže myslím, že je zbytečný jim to zpestřovat tolika vsuvkama a připomínat jim, že se nudí, když se nenudí. Oni to zvládnou :)

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: Udelal jsem dotaznik!

  • >

Příspěvekod mhi » čtv 26. říj 2017 14:17:38

Upravil jsem dle par pripominek. Mohli byste nekdo nasdilet na facebook s prosbou o vyplneni, mate-li nekdo takovou vec jako je FB ucet? :-) A samozrejme, prosim vyplnit :-)

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Udelal jsem dotaznik!

  • >

Příspěvekod Refly » čtv 26. říj 2017 20:15:46



No koukám, že na reakci/připomínky nebylo ani 24 hodin. :cry: Včera jsem měl bohužel nabitý program až do noci, takže jsem neměl čas se na dotazník podívat a případně k němu něco dodat...

Snad jen jedna (nyní již bezpředmětná) připomínka - pokud má Survio.com omezený počet odpovědí za měsíc, proč to není udělané v Google Formulářích? Ty taková omezení nemají a troufám si říci, že možnosti nastavení formulářů/dotazníků jsou značné, včetně např. možnosti podmíněného přechodu na konkrétní stránku dotazníku dle zvolených odpovědí.
Survio.com vůbec neznám, takže funkce pro tvorbu dotazníků nemůžu porovnat s Google Formuláři - ber tedy tuto připomínku jako bezpředmětnou. Tak jako tak už je to stejně hotové v systému Survio.com... :)


mhi píše:Kdyztak do commentu napiste, ze bylo nasdileno a jaka je cilova skupina.


Já dotazník pošlu cca 8-10 kamarádům, kteří se o sny aktivně nezajímají (tedy kromě jednoho). Cílová skupina? Bronies - všichni z nich koukají na MLP... :D

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: Udelal jsem dotaznik!

  • >

Příspěvekod mhi » čtv 26. říj 2017 22:23:24

No ono par napadu jsem dostal, tak jsem to tam pozmenil a protoze vyprsel cas alokovany na pripravu, tak to slo do sveta. Survio argument beru, priste Google forms. Prehazet to tam nebude tak slozite, nejvic casu zabralo vubec vymyslet na co a jak se ptat, najit vhodny kompromis.

Zatim tam jsou sami mladosi (20-30 let), chtelo by to i starsi a i mladsi lidi, takze: klidne to dejte i svym rodicum, detem, atd. Prestoze tam je zatim par odpovedi, je to docela zajimave. Az tam bude reprezentativni vzorek, napisu sem prvni postrehy.

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Udelal jsem dotaznik!

  • >

Příspěvekod Refly » pát 27. říj 2017 19:53:37

Zatím jsem k tomu dostal jen jednu připomínku - ohledně povolání. Kamarád pracuje v kanceláři (zaúčtování faktur) a nebyl si jistý co zvolit. Jestli by tam prý nebylo vhodné přidat něco jako "Jiné" apod., protože "Nechci sdělovat" znamená něco jiného.


mhi píše:Treba Allan Hobes tvrdi, ze ve snech se neprojevuji bezprostredne predchazejici udalosti (predchozi den), ze tam je odstup cca 5-7 dnu zpusobeny fungovanim hippokampu. No ale ja mam NAPROSTO BEZNE ve snech nejen veci z predchoziho dne, ale hlavne to, na co jsem myslel tesne pred usnutim.


Možná by to mohla být další otázka do dotazníku... Něco ve smyslu - pokud člověk zažívá realistické sny, tak za jak dlouho se mu zažité věci promítnou do snů?

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: Udelal jsem dotaznik!

  • >

Příspěvekod mhi » pát 27. říj 2017 20:49:02

V dotazniku toho muze byt spousta, otazka je, kolik lidi by potom odpovedelo. I takhle to je bida a bude to tezke nasbirat dost odpovedi. Hlavne si predstav, ze by se Te treba nekdo ptal na veci jake jsou Tvoje ponozky a jestli jsou s kolecky nebo prouzky ... tak takovy vztah maji nekteri lide ke snum :-).

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Udelal jsem dotaznik!

  • >

Příspěvekod Refly » pát 27. říj 2017 21:49:39

Ještě jsem se chtěl zeptat - nechceš propagovat dotazník na našem webu a fóru?

  1. Na webu - Yogger by určitě mohl napsat nějaký krátký článek o dotazníku a dát ho na hlavní stránku webu (popř. text článku dodáš sám).
  2. Na fóru - mohu na úvodní stránce fóra zobrazit jednoduché upozornění s odkazem na toto téma a/nebo přímo na dotazník.

Nejsem si však jistý, jaký efekt bude mít tento typ propagace na vzorek respondentů - ale kdybys měl zájem, klidně řekni... :)

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: Udelal jsem dotaznik!

  • >

Příspěvekod mhi » sob 28. říj 2017 11:14:54

Refly, diky za nabidku. Ja se tim dotaznikem vlastne ucim, to co lide z ruznych socialnich oboru maji v malicku, ja teprve zkoumam, samozrejme svym vlastnim analytickym zpusobem. Chtel bych tam obsahnout reprezentativni vzorek populace, ale nevim moc jak na to. Mam takovou intuitivni myslenku, ze jak budou pribyvat odpovedi se budu pokouset rozmyslet jakym smerem je dotaznik ovlivnen a ten se pokusim trosku korigovat. Napr. bude-li vic muzu, vynasnazim se najit nejaky kanal jak to dostat k vice zenam, aby se to srovnalo. Podobne smerem k povolanim, atd. (zde ale narazim na data CSU, ktera neumim propojit s dotaznikem). Dale budu srovnavat se statistikami vyskytu ruznych poruch spanku, atd. (je tam uz ted' nezvykle mnoho lidi, ktere probouzi nocni desy https://cs.wikipedia.org/wiki/No%C4%8Dn%C3%AD_d%C4%9Bs a mury https://cs.wikipedia.org/wiki/No%C4%8Dn%C3%AD_m%C5%AFra )

Musim konstatovat, ze se dost lisi odpovedi pokud jde o kvalitu. Mam pocit, ze v prvnim okamziku "zauradoval" jenom Refly (nestihl jsem jeste nikoho poprosit) a odpovedi jeho znamych vyznacuji dle meho nazoru vyssi kvalitu a konzistentnost, nez ty co nasleduji (je tam skok ve veku a povolanich). Nechces Refly oslovit dalsi lidi nejprve treba maily a facebookem ?

A chybi tam i odpovedi lucidne snicich lidi, zatim jsou myslim jen 2 a z toho ta druha neni zjevne z fora. Bude velmi zajimave mit odpovedi i od zdejsich lidi (zatim asi bez dalsi propagace), do posledniho boxu napiste treba lucidnisneni.cz, aby to slo od bezne populace odfiltrovat.

Uživatelský avatar
Coatl
Příspěvky: 231
Registrován: stř 24. kvě 2017 22:29:14
Počet lucidních snů: 111
Kontaktovat uživatele:

Re: Udelal jsem dotaznik!

  • >

Příspěvekod Coatl » sob 28. říj 2017 11:15:42

Tak jsem taky mírně zapropagoval, tak uvidíme...


Zpět na „Obecná diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů