Setkání v LD se sebou

Obecná diskuze o luciditě a lucidních snech.
Daiv
Počet lucidních snů: 0

Re: Setkání v LD se sebou

Příspěvekod Daiv » čtv 23. lis 2017 7:19:04

Kenny, asi mas pravdu. Ja jsem do vcerejska mel SP zapsanou jako stav mezi spankem a bdenim, setrvani na rozhrani, kdy uz clovek nema sny, ale telo je diky hloubce stavu stale spankove paralyzovano, což je samozřejmě stresová situace. Mrkl jsem na youtube na nějaký dokumenty a teď mi to spíš přijde jako stav velmi blízký lucidnímu snu s podtextem noční můry, jako nějaký bad trip, tedy nepříjemný stav po požití psychotropní látky. V dokumentu říkali, že SP je například důvodem obrovského množství falešných hlášení s ohledem na noční únosy mimozemšťany, apod. Jsou to velmi živé a přesvědčivé noční můry, to ti teda nezávidím.

Refly
Administrátor
Počet lucidních snů: 23

Re: Setkání v LD se sebou

Příspěvekod Refly » čtv 23. lis 2017 9:46:10

kenny34 píše:...Celkově to má všechny aspekty SP. Jasnej pocit napětí až strachu, pocit že je v místnosti se mnou něco co je zlé i když to nikdy nevidím ale slyším jak mě to obchází. Šoupe to nohama po zemi a někdy je i slyšet cizí dejchání...

V nějakém článku na internetu jsem kdysi četl, že by se člověk v SP vůbec neměl pokoušet o pohyb. Prý čím více se snaží o pohyb, tím více aktivuje určité mozkové centrum, které je zodpovědné za halucinace.

Takže čím více se člověk snaží hýbat, tím živější halucinace má. A naopak - pokud zůstane naprosto v klidu během SP, tak by tyto halucinace vůbec neměl zažívat.
MLP Info | Because Pony can Pony pony~ <3

Zpět na „Obecná diskuze“