Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

Setkali jste se v LD s přáteli, jste schopní vidět sebe sama v posteli?

Obecná diskuze o luciditě a lucidních snech.
Janička
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 12. lis 2015 21:23:14
Počet lucidních snů: 0
Kontaktovat uživatele:

Setkali jste se v LD s přáteli, jste schopní vidět sebe sama v posteli?

  • >

Příspěvekod Janička » ned 14. úno 2016 16:31:07

Jak už jsem tu jednou psala, mívám stavy mezi bděním a sněním, kdy vidím ložnici naprosto reálně, jak ve skutečnosti vypadá, ale přitom vím, že nejsem ještě vzhůru. Nemá to nic společného se snem. V tomto mezistavu obvykle vidím věci/bytosti. Nedávno se mi stalo, že jsem takto viděla syna, který vedle mě spal na posteli, obíhat postel. Pár dní na to jsem četla ve skvělé knize Lucidní snění od Roberta Waggonera, že se lucidně snící může vidět, jak spí v posteli, může viset u stropu, proskočit oknem apod. Dále jsem knize četla i viděla video, že je možné, aby se lucidně snící setkávali na předem určených místech a tvořili spolu snovou realitu. A teď dotaz .... Je tedy možné, že pokud jsem schopná pozorovat ložnici a můj syn lucidně sní a pohybuje se v ní, že ho můžu v tomto stavu vidět? Zažil jste to někdo? Poznám rozdíl mezi snem a tímto stavem, je úplně jiný. Když se to stalo, dokonce jsem na manžela promluvila, proč ten Vašík tady běhá a tím jsem se vykopla ze "snu" do reality. Určitě to není žádná paralýza ani nic podobného, protože jsem schopná na "vidinu" reagovat, ohnat se rukou, promluvit, zakřičet atd, akorát se tím vždycky proberu do reality.

Máte někdo podobnou nebo stejnou zkušenost?

Uživatelský avatar
Yogger
Příspěvky: 106
Registrován: pát 24. črc 2015 21:47:22
Počet lucidních snů: 30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkali jste se v LD s přáteli, jste schopní vidět sebe sama v posteli?

  • >

Příspěvekod Yogger » úte 16. úno 2016 22:53:31

Ahoj,

bohužel s těmito zážitky nemám žádnou zkušenost. Zkusila si někdy provést v takovém stavu nějaký test reality? Třeba se podívat na hodinky, nebo přečíst nějaký text? Docela by mě zajímalo, jestli se toto prostředí bude chovat jako klasický sen nebo jako realita. :-)

Co se týče sdílených snů, tak zatím nebyly nijak prokázány. Obecně se má za to, že je to velice nepravděpodobné. Osobně bych s tím souhlasil, ale úplně vyloučit se jejich existence asi nedá. :-)

Jediný sdílený sen, se kterým mám zkušenost je tato bdělá realita. :-)
DREAM LUCIDLY, LIVE LUCIDLY

Janička
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 12. lis 2015 21:23:14
Počet lucidních snů: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkali jste se v LD s přáteli, jste schopní vidět sebe sama v posteli?

  • >

Příspěvekod Janička » stř 17. úno 2016 17:38:08

Test reality jsem v něm ještě neprovedla, protože si na to nikdy nevzpomenu :-) Právě mě zaujalo, že Robert Waggoner o "sdíleném" snu píše jako o něčem, co jsou schopni lucidně snící provádět a o tomto fenomůnu mluví i Tomáš Poutník ve videu Igora Chauna.
Musím si najít nějaký test reality na míru pro sebe, protože hodinky nenosím a prstový test už mě jednou zklamal.

Díky

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 45
Registrován: pát 16. říj 2015 21:21:22
Počet lucidních snů: 1512
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkali jste se v LD s přáteli, jste schopní vidět sebe sama v posteli?

  • >

Příspěvekod ATA » stř 17. úno 2016 17:53:41

Jedná se o hypnagogický stav (při usínání) případně hypnapompický (po probuzení) da se do podobných stavu také dostat meditací , hlubokou relaxací..

V tomhle stavu je tak trochu mix všecho hlavně když to človek nedokáže "ladit".
Tenhle stav se dá použít na metodu WILD a dá se tam LD přímo od základu vytvořit . Vytvořeni LD je ale jen jedna možností je to idelní stav na práci a komunikaci z podvědomím.

OOBE (zážitky mimo tělo) jse v tomhle stavu dají vyvolat ale to že sebe budeš vnímat třeba nad tou postelí a vidět pokoj o realnosti těchto infromcí nic nevypovýda teměř vždy je to jen iluze. Dostatečnou praxí jde docílit že tyhle projekce obsahují více realných dat.

Tvořit a setkávat se v jiné realitě lze ale je to docela komplikované mam dodst zážitků co by to podporovaly ale zatim žádnej pořádnej co by šel použít jako vědeckej důkaz.


Janička píše:Je tedy možné, že pokud jsem schopná pozorovat ložnici a můj syn lucidně sní a pohybuje se v ní, že ho můžu v tomto stavu vidět?


Jen za hodně specifickejch podminek a nebude to bežné LD.

Janička píše:Poznám rozdíl mezi snem a tímto stavem, je úplně jiný.


Ze začátku nejspíše ne a vetšinou je to o následném ověřování dat.Casem se človek naučí rozpoznávat kam cestuje připadne odkud jaké data vnímá to dost pomůže ale jistotu to nedá nikdy.

--
Paralýza není nutná

----------------------------
Při testu se to chová jako sen ale často to bejvá stabilnejší než bežnej sen.Obecně OOBE a falešny probuzeni bejvaj stabilnejší než LD ale ta stabilita jim vetšinou nevydrží dlouho a postupně slábne .

----------
Pokusy z tvořenim a setkávaní se ve "snovém" světě https://www.facebook.com/groups/468753629958912/

----------
Prve z Tomem (Tomáš Poutník) se nám to párkrát povedlo ale uspešnost byla jen asi 5% to už je alse par let o te doby jsme šli trochu odlišnejma cestama .Tyhle puvodní setkání byli v plně formovanejch LD což se ukázalo že není zrovna nejvhodnější cesta.Ve sdíleneé snove realitě realite neni zs takovej problém se sejít ale stabilita vnímaní je zatim většinou dost nizká takže max poznám že nekdo stojí předemnou.Povedli se ale situce kdy jsem popsiovaly stejné postředí , dej , předávali si věci nebo třeba presunuli předmět a druhej popsal změněnou pozici. Podobné pokusy plánuju zopakovat až doladím stabilitu vnímaní .
Naposledy upravil(a) Refly dne stř 17. úno 2016 18:09:15, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Oprava citací
Ld tenhle rok : 7

Janička
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 12. lis 2015 21:23:14
Počet lucidních snů: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkali jste se v LD s přáteli, jste schopní vidět sebe sama v posteli?

  • >

Příspěvekod Janička » čtv 18. úno 2016 5:11:16

Moc děkuji za vyčerpávající odpověď, teď už mám v hlavě zase více jasno, o co se jedná. Zase jsem dostala spoustu podnětů pro další studium ;-) A taky ubezpečení, že nejsem mimoň :-D

Uživatelský avatar
psychonaut
Příspěvky: 19
Registrován: pon 23. lis 2015 21:48:27
Počet lucidních snů: 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkali jste se v LD s přáteli, jste schopní vidět sebe sama v posteli?

  • >

Příspěvekod psychonaut » ned 03. črc 2016 20:02:34

Čavko Janička,
aj ja si myslím, že ide o fenomém mimotelového zážitku, ako už spomenul ATA.

Tvoje energetické centrá (čakry) sú minimálne znečistené, (čo je dosť vzácne - a je to veľmi pozitívne). Vďaka tomu máš takého stavy spontánnych mimotelových zážitkov.

Vzhľadom k tomu, že máš veľmi čisté energetické centrá, tak podľa učenia pôvodných kmeňových šamanov ani nemáš v živote žiadne väčšie utrpenie - čo sociologicky tež vzácny fenomén (väčšina ľudí má veľa utrpenia) :D

Janička
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 12. lis 2015 21:23:14
Počet lucidních snů: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkali jste se v LD s přáteli, jste schopní vidět sebe sama v posteli?

  • >

Příspěvekod Janička » pon 04. črc 2016 22:01:59

Tak pokud shrnu celý dosavadní život, tak až tak moc utrpení jsem nezažila, ale pokud už se vyskytlo, tak bylo velmi intenzivní, hluboké a zničující. Ale odpovídá to mému stylu života, jak říká moje duchovní učitelka - ode zdi ke zdi. Celý dospělý život se snažím najít nějaký neutrální střed ve všem, co dělám, ale vzhledem k tomu, že jsem poměrně citlivá/přecitlivělá, tak mi to moc nejde.
Bohužel tyto výjimečně se objevující situace neumím více využít, rozvíjet, zužitkovat ani vědomě zopakovat. Hlubších stavů dosáhnu spíš při řízené meditaci a to jsou pak grády :-) ...bez času a bez prostoru. Třeba prožitek nulového bodu nebo třeba stav, kdy sama sebe vnímám jako jednu částici ve vesmíru a zároveň propojení se všemi ostatními, takže v jakémkoliv okamžiku můžu prostor kolem sebe vnímat z pohledu kterékoliv z těchto částic, nebo vnímání mnoha částic současně a zároveň pocit jednoty ... blbě se to popisuje slovy, to se musí zažít :-D

Uživatelský avatar
psychonaut
Příspěvky: 19
Registrován: pon 23. lis 2015 21:48:27
Počet lucidních snů: 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkali jste se v LD s přáteli, jste schopní vidět sebe sama v posteli?

  • >

Příspěvekod psychonaut » čtv 07. črc 2016 15:21:46

Tak to teší aj mňa, že si takto úspešná v živote, nech ti to tak pokračuje :)

To máš veľké šťastie, že si sa narodila v nenáboženskej ČR. Náboženstvo je veľké zlo, znečisťuje čakry, spôsobuje utrpenie a blokuje jasnovidné schopnosti (schopnosť opustiť telo). Aj so svojej vlastnej skúsenosti to môžem potvrdiť, že ostra kritika náboženstva so strany Petra Chobota nie je prehnaná.
U nás na Slovensku aj nenáboženskí ľudia dávajú len tak s tradície krstiť malé deti, pričom si neuvedomujú, že je to najhoršie pre dieťa čo môžu urobiť. Je to obrad čiernej mágie a malé dieťa má veľmi slabú auru - je veľmi zraniteľné.

Kresťanstvo je nechutný, zvrátený, démonický kult krvi
http://krestanstvo.czweb.org/clanky/krestanstvo-je-nechutny-zvrateny-demonicky-kult-krvi

Čo hovoria na kresťanského Boha pôvodní kmeňoví amazonskí šamani?
http://krestanstvo.czweb.org/clanky/co-hovoria-na-krestanskeho-boha-povodni-kmenovi-amazonski-samani


Zpět na „Obecná diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů