Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

Požitkové sny, kinetická energie

Obecná diskuze o luciditě a lucidních snech.
mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Požitkové sny, kinetická energie

  • >

Příspěvekod mhi » pon 12. pro 2016 8:32:11

Nejak mi omylem z weekendu zustal budicek na rano (ktery mimochodem vcera nezafungoval) a povedl se mi nekdy pred 6. WILD. Rozhodl jsem se, ze pro jednou nebudu blaznit s nevedomim a budu si jenom uzivat a chvili experimentovat. Zvlastni bylo, ze me v 7:20 probudil z LD telefon (lekl jsem se, ze dotycny mi vola v takovou divnou dobu). Povedl se rychle dalsi WILD, a v 7:40 mne probudila zena. Prekvapive bylo, ze za tech cca 20 minut jsem stihl mnohem vice veci, nez by clovek cekal (zrejme jde o rychle stridani ruznych veci).

- Vyzkousel jsem si plavat s akvarijni rybickou (Pavi oko). Nebyl jsem si schopen vlezt do maleho akvaria, ale povedlo se si ji jen tak zhmotnit. Byla pekne nasvicena a na omak kluzka. Nebylo mozne se z prostredi podivat "ven" mimo akvarko (sen se rozpadl). Obrázek

- Vyzkousel jsem samozrejme letani, jen takove popoletovani a potom stremhlav. U toho jsem si uvedomil rozdil, ze to "na oblacku" je nezajimave, protoze clovek neciti zadnou energii. To je uz zajimavejsi udelat salto. Pak mi doslo, ze za to muze kineticka energie. Let stremhlav byl samozrejme zajimavy (teprve nyni mi to doslo, proc tomu tak je). Stejny pocit ma clovek kdyz jede vykonnejsim autem a slapne poradne na plyn. Nebo na motorce. Nebo pri startu letadla. Mam hypotezu, ze za to muze ve snu nejaka nesrovnalost v mozku, kdy nejaka cast vnima zmenu polohy/rychlosti, ale jina nema prislusne impulsy o zmene pohybu (v bdelem stavu zrejme z rovnovazneho ustroji). Je to vlastne podobny pocit jako kdyz clovek dostane zavrat. Kdysi davno jsme lezli na GSM vysilac(e) a velice podobne pocity jsem mel nahore, protoze vitr tam stozarem opravdu hodne kyve, ale neni ocni kontakt s pevnym bodem na zemi, takze vznika ten pocit zavrati. Nechci tady nikoho nabadat na lezeni GSM operatorum na vysilace, ale ...

- Dale jsem zkousel jizdu na motorce. Z jineho trheadu mne napadlo zjistit na cem vlastne jedu (byla to nejaka bizarni motorka), tak jsem vyzkousel prisnit si jizdni kolo, ktere jede samo. Fungovalo to! Nejlepsi na tom ale je vzit za plyn (na tom kole ;) ) a uzit si to zrychleni (opet-kineticka energie). Taky je moc fajn si uzivat jizdu v naklonu po ruznych serpentynach. https://www.youtube.com/watch?v=huAK5_w9MAo Podotykam, ze mam pouze ridicak A1 omezeny do 50ccm, takze me realne zkusenosti nejsou nijak vyznamne.

Co jeste jste zkouseli, aby u toho byly prozitky souvisejici s kinetickou energii? Napadaji mne nejake pady apod. (no, tady to je potencialni energie tihoveho pole, ale to je detail ).

Jinak me snove "naladeni" bylo celkove mizerne, kdyz jsem se aktivne nehybal, po chvili se mi menily sceny, bylo to takove nestabilni. Az na ten pohyb, kdyz jsem treba projizdel serpentyny, tak mi jich za sebou vydrzela hromada bez jedine chybicky, pohledy na more, vse stabilni, realisticke, vypocitatelne.
Naposledy upravil(a) Refly dne pon 12. pro 2016 18:56:06, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Doplněna diakritika do názvu tématu

Uživatelský avatar
Káča
Příspěvky: 59
Registrován: čtv 01. pro 2016 10:13:58
Počet lucidních snů: 94
Kontaktovat uživatele:

Re: Požitkové sny, kinetická energie

  • >

Příspěvekod Káča » pon 12. pro 2016 22:20:34

Moc hezké experimenty. Inspirativní. Musím někdy vyzkoušet záměrnou interakci se zvířaty.

Vzpomněla jsem si ještě na kynetickou energii při propadávání podlahou. Pocit pádu je dokonalý, zakončení pádu většinou podivně mlhavé. Žádný doskok nebo něco podobného se nekoná - spíš se změní scéna.

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: Požitkové sny, kinetická energie

  • >

Příspěvekod mhi » stř 14. pro 2016 13:07:02

Vidim urcitou spojitost s jizdou na motorce (rychle zmeny trajektorie, relativne velke zrychleni, vse pod kontrolou), pripadne kdyz male dite chce "roztocit" (taky mu to dela dobre).

Toto je ten ranni sen s naslednym pocitem euforie (hloupe bylo, ze se u toho moc nedalo pracovat). Euforie vydrzela az do odpoledne. Ve snu jsem mel vlastne jen 4 aktivity a zkoumal jsem jakym zpusobem je delat. Pripadal jsem si jako dite v lunaparku: ted' zmrzlinu, no jeste dame jahodovou, mozna i cokoladovou, ted' cukrovou vatu, ted vyzskousime horskou drahu, atd.

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 45
Registrován: pát 16. říj 2015 21:21:22
Počet lucidních snů: 1512
Kontaktovat uživatele:

Re: Požitkové sny, kinetická energie

  • >

Příspěvekod ATA » ned 25. pro 2016 17:15:57

Něco kolem toho jak to funguje http://forum.astralni-cestovani.org/vie ... =40_t=1329

jde dokonce vyvolat LD (WILD) pomoci akcelerace nebo třeba pomocí vekce kde pohled na pohybujíci se prostředi vyvolá pocit pohybu
také má využití u stabilizace LD ( třeba u lítaní v měnit rychlost letu a a prudce zatáčet)
Ld tenhle rok : 7


Zpět na „Obecná diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů