Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

Podivný DILD

Diskuze, tipy a triky pro pokročilé ovládání lucidních snů (prodložení, přivolání postav, změna scény, létání...).
mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Podivný DILD

  • >

Příspěvekod mhi » pon 05. pro 2016 8:49:59

Dneska se mi povedl podivny DILD, bylo to uz po osme rano, takze ne uplne vhodna doba. Vizualni stranka podivna, scena zamlzena, nekvalitni. Oci samy nekmitaji, ale mam spankovou paralyzu a vse odpovida spankovemu stavu. Jsem (ve snu) v praci, nikdo tam neni, snazim se nekoho privolat, nejde to. Tak udelam par salt, jestli se to trosku nezlepsi. U jednoho salta zustanu prikovany na strope a nemuzu dolu! At' delam co delam, jsem prilepeny na tom strope, nedari se spadnout. Uletim, proletim do patra nad nami, jeste do jednoho, pak vyletim z domu ven, realne jsem nad nasi ulici.

Plnim svuj 'domaci ukol', oslovovat lidi a ptat se jich co jsou zac a vubec delat nejakou interakci. Ale nikdo mi nechce odpovidat, proste me vsichni ignoruji. Pritom v predchozim snu jsem normalne komunikoval, dokonce jsem podepsal smlouvu o najmu bagru - ale uz jsem nemel hotove penize na nejakou zalohu ;-).

Mimochodem, v poslednim WILDu jsem delal to same a clovek ktereho jsem se zeptal "Kdo jsi" jen ode mne odklonil hlavu.

Stava se vam neco takoveho?

Uživatelský avatar
Káča
Příspěvky: 59
Registrován: čtv 01. pro 2016 10:13:58
Počet lucidních snů: 94
Kontaktovat uživatele:

Re: Podivný DILD

  • >

Příspěvekod Káča » úte 06. pro 2016 9:20:49

Ahoj!
Když jsem si přečetla tvůj sen, mám radost jak „malej Jarda“! Konečně někdo, kdo zažívá stejné věci jako já a s kým se o tom dá bavit! (Moje okolí má názor, že spánek = sladká mdloba a na noční dobrodružství koukají naprosto nechápavě.)

Proč píšeš, že po osmé ráno, není vhodná doba na LD? Já mám podle svých statistik největší pravděpodobnost LD mezi 5-9 ráno.

Přesně – někdy je lucidita tak ostrá, dokonalá a barevná, že si člověk ten sen pamatuje i po dvou letech a jindy je to zamlžené a nekvalitní, přestože se o luciditu jedná. Tohle je jedna z věcí, které by se neměly zapomínat zapsat do deníku – po čase se může ukázat, že to s něčím souvisí a tu ostrost lucidity vylepšíme… (já na to zatím teda nepřišla)

Je zajímavé, že píšeš, že oči samy nekmitají – to jsem ještě nikdy nezkoumala… Vlastně jsem ani nezkoumala, jestli mám spánkovou paralýzu… A vlastně si ani neumím představit jak to zkoumat. Není to jen iluze v rámci snu – to, že to zjišťuješ?

Chceš někoho přivolat – on nejde. Klasika! Prošla jsem si obdobím, kdy jsem chodila snovým světem a někoho hledala. Pak jsem se i ptala Snováků (tak říkám snovým postavám) – většinou jsem se nedopátrala. Dneska už to dělám tak, že si ve snu sednu a vsugerovávám si: “Je to můj sen, svojí silnou vůlí ho ovlivňuji. Ten, koho chci, aby přišel, se objeví přede mnou.“ Výsledky jsou všelijaké. Konkrétní Snovák se zpravidla objeví a chvíli trvá, než nabere alespoň přibližnou podobu. Naučila jsem se být spokojená tak se 70% podobností. Stejně se dost proměňují (jsou nestabilní – jako všechno).

Zlepšovat situaci saltama – to je super!!! Snová logika jak vyšitá. :lol: Takováhle kreativita ti ve snu hodně pomůže. Za to si napiš do snového deníku jedničku. ;)

Přilepení ke stropu. Snový naschvál – také se s tím potýkám. Uletět, je super řešení.
Lidé neodpovídají – další snový naschvál.
Jestli můžu poradit: když si všimneš, že ti sen hází klacky pod nohy, je nejlepší připomenout si, že ty jsi tu pánem. Tvoje snové prostředí, tvoje rozhodnutí, tvoje děje.
A taky nebrat to, co se děje moc vážně. Je to JEN iluze - tvoje iluze.

V posledním LD jsem se probrala do lucidity, když po mě chtěl maník, abych z obdélníků ztvrdlého těsta, vykrajovala nudličky a že je mojí povinností udělat toho pytel. Jenže když jsem se ztvrdlého těsta dotkla, rozpadlo se. Stres. Díky snaze ten stres nějak pořešit, a díky tomu, že to byla evidentně debilní/nelogická situace, jsem si uvědomila, že sním. Hned mě napadlo, že bych tenhle úkol měla v luciditě hravě zvládnout. Řekla jsem si, že ve vedlejší místnosti najdu pytel s hotovými nudlemi a tomu Snovákovi to dám. Ve vedlejší místnosti ale byla jen kuchyně – žádný pytel s nudlemi. Sen nespolupracuje – na to už jsem zvyklá, to mě nerozhodí. Nechtěla jsem se vzdát a další sugesce zněla – pytel je zavřený za spodními dvířky kuchyňské linky. Můj sen – moje pravidla! Pytel tam byl, ale byla v něm strouhanka, ne nudle. OK. Chtělo to ještě jednu sugesci: „Není to strouhanka, jsou to nudle!“ Když jsem zírala do pytle, strouhanka se postupně měnila na nudle. Sice to nebylo úplně na 100% - spíš tak na 50% - strouhanka se přelévala s nudlemi (typicky, snově, nestabilně), ale bylo to dost na to, abych uznala, že mám pytel s nudlemi, strčila ho chlápkovi a ten spokojeně odešel. Mise se zdařila!
Umím si představit, že pokročilý, si prostě představí, že má v ruce pytel nudlí a je hotovo. No, vlastně - pokročilý, by se nejspíš „blbejma nudlema“ nezabýval. :)
Je to boj...

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: Podivný DILD

  • >

Příspěvekod mhi » úte 06. pro 2016 18:30:00

Dovolim si reagovat zatim jen na to kde neni o cem dalsim premyslet:

Káča píše:Když jsem si přečetla tvůj sen, mám radost jak „malej Jarda“! Konečně někdo, kdo zažívá stejné věci jako já a s kým se o tom dá bavit! (Moje okolí má názor, že spánek = sladká mdloba a na noční dobrodružství koukají naprosto nechápavě.)


Ja toho zazil mnohem vic a daleko zajimavejsi veci, ale kdyz to tu rozepisu, tak si pro mne prijedou z Bohnic (areal to je krasny, ale ta uzavrena oddeleni teda nic moc). Ne, delam si trosku srandu, v mem okoli pro to lide take nemaji moc pochopeni. Nektere projevy lucidity totiz maji hodne podobneho s mnoha dusevnimi poruchami a ten kdo to nezazil to hned prenasi i do bdeleho stavu (halucinace, bludy, derealizace, depersonalizace, etc.)

Káča píše:Proč píšeš, že po osmé ráno, není vhodná doba na LD? Já mám podle svých statistik největší pravděpodobnost LD mezi 5-9 ráno.


Protoze je clovek uz rusen a potreba spanku je mnohem mensi. To si myslim ja. Cirkadianni rytmus.

Káča píše:Je zajímavé, že píšeš, že oči samy nekmitají – to jsem ještě nikdy nezkoumala…


U sebe jsem zjistil (jeste pred studiem jak funguje spanek) ze mi ve WILDu zacaly kmitat oci. Je to takovy hodne rychly NEvedomy pohyb. K tomu jsem jeste zjistil, ze pohyb nekoreluje s tim, co ve snu sleduju. Prosil bych pripadne o potvrzeni/vyvraceni/doplneni obou mych tvrzeni.

Káča píše:Vlastně jsem ani nezkoumala, jestli mám spánkovou paralýzu… A vlastně si ani neumím představit jak to zkoumat. Není to jen iluze v rámci snu – to, že to zjišťuješ?


Pred par dny jsem byl unaveny a trosku jsem si sel vecer zarelaxovat, vznikl z toho LD. Do toho prisel 4lety syn do loznice - rozsvitil - a on rad dost hrube skace na posteli, takze jsem se hned snazil ochranit mekke casti tela, jenze jsem zustal lezet jako pribity na posteli ;).

Mam jeste par takovych znaku, kde si ale nejsem jist, kde je pricina (zda skutecne v prodlouzene mise). Pri WILDu je citit takove brneni, neumim to presne popsat. Kazdopadne tedy kdyz ja vedome zvednu ruku ve snu (a mam dokonaly vjem halucinacniho typu ze jsem ji skutecne zvedl .. nebo udelam salto a je to realisticke), tak prece moje ruka se tim vedomym pokynem nezvedne, ne? Rano po probuzeni to vetsinou funguje zase docela normalne :).

Káča píše:Přilepení ke stropu. Snový naschvál – také se s tím potýkám. Uletět, je super řešení.
Lidé neodpovídají – další snový naschvál.
Jestli můžu poradit: když si všimneš, že ti sen hází klacky pod nohy, je nejlepší připomenout si, že ty jsi tu pánem. Tvoje snové prostředí, tvoje rozhodnutí, tvoje děje.


Nejsem si uplne jist, zda v LD jsem skutecne uplnym panem. Prece reakce snu (jako ze doslova a 100%) clovek primo neovlada. Waggoner to ostatne pise, ze sen stejne tvori nejaka nevedoma slozka. No a to je prave to co ja zkoumam (to nevedomi).

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Podivný DILD

  • >

Příspěvekod Refly » úte 06. pro 2016 18:59:13

Káča píše:...Řekla jsem si, že ve vedlejší místnosti najdu pytel s hotovými nudlemi a tomu Snovákovi to dám. Ve vedlejší místnosti ale byla jen kuchyně – žádný pytel s nudlemi. Sen nespolupracuje – na to už jsem zvyklá, to mě nerozhodí. Nechtěla jsem se vzdát a další sugesce zněla – pytel je zavřený za spodními dvířky kuchyňské linky. Můj sen – moje pravidla! Pytel tam byl, ale byla v něm strouhanka, ne nudle. OK. Chtělo to ještě jednu sugesci: „Není to strouhanka, jsou to nudle!“ Když jsem zírala do pytle, strouhanka se postupně měnila na nudle. Sice to nebylo úplně na 100% - spíš tak na 50% - strouhanka se přelévala s nudlemi (typicky, snově, nestabilně), ale bylo to dost na to, abych uznala, že mám pytel s nudlemi, strčila ho chlápkovi a ten spokojeně odešel...


Tak to je hodně pěkné, moc mě to pobavilo. Ale nemyslím tím, že bych se ti smál, to v žádném případě. Jen jsem si představil sám sebe ve stejné situaci - no to bych se smál asi na celé kolo... :D


mhi píše:...Nektere projevy lucidity totiz maji hodne podobneho s mnoha dusevnimi poruchami a ten kdo to nezazil to hned prenasi i do bdeleho stavu (halucinace, bludy, derealizace, depersonalizace, etc.)...


Můžeš to prosím více upřesnit a rozvést? Co jsem se snažil všemožně vyčíst, tak by LD o samo o sobě nemělo být nijak nebezpečné, pokud člověk nemá nějakou jinou (obvykle vrozenou) psychickou poruchu...

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: Podivný DILD

  • >

Příspěvekod mhi » úte 06. pro 2016 19:59:55

Refly píše:
mhi píše:...Nektere projevy lucidity totiz maji hodne podobneho s mnoha dusevnimi poruchami a ten kdo to nezazil to hned prenasi i do bdeleho stavu (halucinace, bludy, derealizace, depersonalizace, etc.)...


Můžeš to prosím více upřesnit a rozvést? Co jsem se snažil všemožně vyčíst, tak by LD o samo o sobě nemělo být nijak nebezpečné, pokud člověk nemá nějakou jinou (obvykle vrozenou) psychickou poruchu...


Ja to nemyslel tak, ze by to bylo nebezpecne, jen ze to je tomu podobne (rozdil bdelost vs spanek!). Zazit depersonalizaci ve snu je uzasny pocit, ale za bdeleho stavu bych to nechtel za zadnou cenu.

Uživatelský avatar
Káča
Příspěvky: 59
Registrován: čtv 01. pro 2016 10:13:58
Počet lucidních snů: 94
Kontaktovat uživatele:

Re: Podivný DILD

  • >

Příspěvekod Káča » stř 07. pro 2016 9:40:35

mhi píše:U sebe jsem zjistil (jeste pred studiem jak funguje spanek) ze mi ve WILDu zacaly kmitat oci. Je to takovy hodne rychly NEvedomy pohyb. K tomu jsem jeste zjistil, ze pohyb nekoreluje s tim, co ve snu sleduju. Prosil bych pripadne o potvrzeni/vyvraceni/doplneni obou mych tvrzeni.

Koukám, že bysme potřebovali spánkovou laboratoř. :)
S pohyby očí nebo paralýzou zkušenosti nemám. Ale vím o čem je řeč, když synátor po ránu ruší LD. :oops:
V tabulce do které v rámci analýzy převádím snový deník, mám v kolonce "Pomocné faktory" poznámku: "Nemít dítě." :lol:
mhi píše:Nejsem si uplne jist, zda v LD jsem skutecne uplnym panem. Prece reakce snu (jako ze doslova a 100%) clovek primo neovlada. Waggoner to ostatne pise, ze sen stejne tvori nejaka nevedoma slozka. No a to je prave to co ja zkoumam (to nevedomi).

Ovládat sen na 100% určitě nejde. Už jenom vykreslit prostředí do všech detailů by vědomá část mozku nemohla zvládnout. Ale ovládat dílčí děje jde a postupem času se to zlepšuje.
I když teď jsem zrovna pěkně pohořela. Chtěla jsem si silou vůle vytvořit motorku. Měla jsem v ruce nějakou černou tašku, nebo co to bylo. Tak jsem si to dala mezi nohy s tím, že to silou vůle změním na motorku. A ono prd. Běžela jsem lesní cestou s taškou mezi nohama - jak malý dítě, co si hraje na rytíře jedoucího na koni - a žádná jízda na motorce se nakonec nekonala...

Cos to říkal o tom blázinci...? :)


Refly píše:Tak to je hodně pěkné, moc mě to pobavilo. Ale nemyslím tím, že bych se ti smál, to v žádném případě. Jen jsem si představil sám sebe ve stejné situaci - no to bych se smál asi na celé kolo... :D

To není k smíchu. To je k pláči (a navíc se to děje pořád!). :cry:
Naposledy upravil(a) Refly dne stř 07. pro 2016 19:55:35, celkem upraveno 1 x.

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: Podivný DILD

  • >

Příspěvekod mhi » stř 07. pro 2016 11:19:12

Káča píše:
mhi píše:U sebe jsem zjistil (jeste pred studiem jak funguje spanek) ze mi ve WILDu zacaly kmitat oci. Je to takovy hodne rychly NEvedomy pohyb. K tomu jsem jeste zjistil, ze pohyb nekoreluje s tim, co ve snu sleduju. Prosil bych pripadne o potvrzeni/vyvraceni/doplneni obou mych tvrzeni.

Koukám, že bysme potřebovali spánkovou laboratoř. :)
S pohyby očí nebo paralýzou zkušenosti nemám. Ale vím o čem je řeč, když synátor po ránu ruší LD. :oops:
V tabulce do které v rámci analýzy převádím snový deník, mám v kolonce "Pomocné faktory" poznámku: "Nemít dítě." :lol:


Na tento ukol neni potrebna spankova laborator, to si clovek sam uvedomi. Stejne tak tu spankovou paralyzu.

Ja bych ale docela rad u sebe zmeril EEG u WILDu, tak jestli tu nekdo vladnete vhodnymi kontakty ...

Káča píše:
mhi píše:Nejsem si uplne jist, zda v LD jsem skutecne uplnym panem. Prece reakce snu (jako ze doslova a 100%) clovek primo neovlada. Waggoner to ostatne pise, ze sen stejne tvori nejaka nevedoma slozka. No a to je prave to co ja zkoumam (to nevedomi).

Ovládat sen na 100% určitě nejde. Už jenom vykreslit prostředí do všech detailů by vědomá část mozku nemohla zvládnout. Ale ovládat dílčí děje jde a postupem času se to zlepšuje.
I když teď jsem zrovna pěkně pohořela. Chtěla jsem si silou vůle vytvořit motorku. Měla jsem v ruce nějakou černou tašku, nebo co to bylo. Tak jsem si to dala mezi nohy s tím, že to silou vůle změním na motorku. A ono prd. Běžela jsem lesní cestou s taškou mezi nohama - jak malý dítě, co si hraje na rytíře jedoucího na koni - a žádná jízda na motorce se nakonec nekonala...

Cos to říkal o tom blázinci...? :)


Ja mam prave velmi realisticke sny a to i nektere lucidni. Zalozil bych o tom pripadne i vlakno, protoze by mne zajimaly zkusenosti jinych. Jinak bizarnost snu mylim nemusi znamenat zadne dusevni poruchy, podle me jde o jinak nastaveny mozek. Dulezite myslim je, aby snove zkusenosti nezasahly do bdeleho stavu, potom to uz je nejaka psychoza.

Co realna zkusenost s jizdou na motorce? Nebude problem v tom? Protoze ja zhmotnovat zadnou motorku nemusim, jednou jsem to zkousel a stacilo se jen zamyslet po jake silnici chci jet a uz to bylo.
Naposledy upravil(a) Refly dne stř 07. pro 2016 19:56:49, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Káča
Příspěvky: 59
Registrován: čtv 01. pro 2016 10:13:58
Počet lucidních snů: 94
Kontaktovat uživatele:

Re: Podivný DILD

  • >

Příspěvekod Káča » stř 07. pro 2016 12:58:40

mhi píše:Ja mam prave velmi realisticke sny a to i nektere lucidni. Zalozil bych o tom pripadne i vlakno, protoze by mne zajimaly zkusenosti jinych.

Tady došlo k nedorozumění. "Už jenom vykreslit prostředí do všech detailů by vědomá část mozku nemohla zvládnout." Tímhle chci říct, že snový svět je tak dokonale realistický, podrobný, vykreslený, že to nemůže být "moje" práce. Jasně, že jsou sny realistické - vždyť základní problém je odhalit, že to není realita.

mhi píše:Co realna zkusenost s jizdou na motorce? Nebude problem v tom? Protoze ja zhmotnovat zadnou motorku nemusim, jednou jsem to zkousel a stacilo se jen zamyslet po jake silnici chci jet a uz to bylo.

Zkušenosti jsou. Coby batůžek, sedím na Hondě Shadow každou volnou chvíli. Nevím, co to zas mělo být za šprajc...
Naposledy upravil(a) Refly dne stř 07. pro 2016 19:58:40, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Podivný DILD

  • >

Příspěvekod Refly » čtv 08. pro 2016 21:53:56

Diskuze o vnějších projevech snů byla přesunuta sem: viewtopic.php?f=24_t=64


Zpět na „Ovládání lucidních snů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů