Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

On-line snový deník

Prostředky pro navození lucidních snů a zlepšení snové paměti (doplňky stravy, přístroje, aplikace...).
Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

On-line snový deník

  • >

Příspěvekod Refly » stř 02. říj 2019 11:30:14

Máte nějaké osobní zkušenosti s dobrými online snovými deníky? Vygooglit se jich dá několik, ale nechce se mi je jednotlivě zkoušet.

Psát na papír mi nevyhovuje (nutnost svítit v noci, žádná možnost třídění, hledání, filtrování...) a do mobilu mi to přijde jako nepraktické (i když mam bezdrátovou HW klávesnici).

Chtěl bych tedy najít nějaký dobrý on-line snový zápisník (klidně v angličtině) se základními funkcemi jako je import/export snů, tagování, filtrování, hledání... A ideálně i možnost nastavit jednotlivé sny jako veřejné/soukromé (tj. vybrané sny sdílet).

Máte někdo nějaká doporučení?

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: On-line snový deník

  • >

Příspěvekod mhi » stř 02. říj 2019 18:03:44

Dokument na PC pro sny ktere nechci zverejnit + wordpress na sny ktere se sdili s nekterymi dalsimi lidmi.

Sny povazuji za velmi duvernou osobni vec a asi bych je mel problem davat na nejakou platformu, kde je moznost, ze se leaknou (nekdo platformu nabori a zverejni sny). Mozna taky jde o to, ze ve svych snech vidim casto ruzna zakouti sve osobnosti, jsou tam konkretni lide, a ve vykladu snu to propojuji. A to z toho dela i pro ciziho "ctenare" velmi osobni vec. Vysvetleni zde viewtopic.php?f=24_t=180 .

Osobne bych nemel problem zapisovat sny treba na papirove sacky, kdyby to bylo prakticke. Co mi na stavajicich resenich chybi je moznost snadno vyhledavat ve snech a tagovat je. Kdyz clovek "vyresi" nejaky problem tak treba chce najit vsechny sny s danym motivem a nejak si je lepe propojit, oznacit tim problemem (napr. "vztah s matkou", "vztah s otcem", atd.)

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: On-line snový deník

  • >

Příspěvekod Refly » čtv 03. říj 2019 15:45:07

mhi píše:Dokument na PC pro sny ktere nechci zverejnit + wordpress na sny ktere se sdili s nekterymi dalsimi lidmi.


No to je stejně "hloupé" řešení (nechci nikoho urazit), jako si psát sny na papír. Hloupé ve smyslu, že s tím nejde skoro nic dělat... Žádné třídění, tagování, filtrování, vyhledávání... Nebo tvoje papírové sešity podporují CTRL + F? 8-) :D


mhi píše:Sny povazuji za velmi duvernou osobni vec a asi bych je mel problem davat na nejakou platformu, kde je moznost, ze se leaknou (nekdo platformu nabori a zverejni sny). Mozna taky jde o to, ze ve svych snech vidim casto ruzna zakouti sve osobnosti, jsou tam konkretni lide, a ve vykladu snu to propojuji. A to z toho dela i pro ciziho "ctenare" velmi osobni vec. Vysvetleni zde ./missing.php?url=viewto ... f=24_t=180 .


Původně jsem to chtěl do prvního příspěvku napsat, ale pak jsem od toho upustil:
Nechci se tu pouštět do diskuze jestli je nebo není vhodné ukládat sny on-line. To je každého věc/rozhodnutí.

Chci najít chytré (a alespoň trochu bezpečné) on-line řešení, pro ty, kteří se již rozhodli pro ukládání snů on-line.


mhi píše:Osobne bych nemel problem zapisovat sny treba na papirove sacky, kdyby to bylo prakticke. Co mi na stavajicich resenich chybi je moznost snadno vyhledavat ve snech a tagovat je. Kdyz clovek "vyresi" nejaky problem tak treba chce najit vsechny sny s danym motivem a nejak si je lepe propojit, oznacit tim problemem (napr. "vztah s matkou", "vztah s otcem", atd.)


A co ti brání používat tuto aplikaci?

Je jednoduchá a je off-line, nikam do cloudu se to neukládá. Podporuje zálohování dat a export do TXT, dále podporuje vyhledávání, tagování, filtrování, barevné označování, pár grafů a další funkce. V kombinaci s BT HW klávesnicí je to paráda.

Asi se k jejímu používání zase vrátím, pokud nenajdu vhodnou on-line alternativu.

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: On-line snový deník

  • >

Příspěvekod mhi » čtv 03. říj 2019 17:59:11

Pouziti android aplikace mi brani to, ze si sny chci zapisovat na PC a navic je sypu casto do toho Wordpressu.... ale at' si kazdy dela samozrejme co chce...

Lexn852
Příspěvky: 7
Registrován: ned 29. zář 2019 17:23:06
Počet lucidních snů: 20
Kontaktovat uživatele:

Re: On-line snový deník

  • >

Příspěvekod Lexn852 » čtv 03. říj 2019 18:27:41

Pro mě je nejlepší si to nahrát jako hlasovou zprávu. Člověk dokáže rychleji říct co se ve snu stalo a možná i popsat lépe.

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: On-line snový deník

  • >

Příspěvekod Refly » pát 04. říj 2019 12:23:32

mhi píše:Pouziti android aplikace mi brani to, ze si sny chci zapisovat na PC a navic je sypu casto do toho Wordpressu.... ale at' si kazdy dela samozrejme co chce...


Ten přístup se dá i kombinovat... Já to taky občas píšu na PC, protože je to pohodlnější a rychlejší. A pak to nejjednodušším způsobem dostanu do mobilu (přes Google Dokumenty, TXT soubor přes FTP/USB/e-mailem) a pomocí "CTRL + C" a "CTRL + V" to vložím do aplikace na zapisování snů.

Tím si zachováš možnost zapisování do PC, vkládání do WordPressu a zároveň získáš možnost sny tagovat, barevně značit a jako bonus to počítá četnost jednotlivých slov (jednoduchá "snová znamení").

Ale jak sám píšeš - ať si to každý dělá jak chce. Jen inspiruji. :)


Lexn852 píše:Pro mě je nejlepší si to nahrát jako hlasovou zprávu. Člověk dokáže rychleji říct co se ve snu stalo a možná i popsat lépe.


S tím souhlasím. Občas přemýšlím, že bych si sny v noci, když se náhodně vzbudím, raději namluvil, než zapisoval.

Nebo ty používáš ten hlasový záznam jako primární metodu zápisu snů? Já bych to měl asi jen jako pomocnou. Jak řešíš vyhledávání, tagování, filtrování? Jak s tím celkově pracuješ?

A hlavně (pro mě) ta největší nevýhoda, srovnatelná s papírem - jak řešíš posloupnost snů a děje? Já si i na děj v rámci jednoho snu většinou vzpomenu na přeskáčku. Při elektronickém zapisování to není problém, prostě zapíšu nový děj před současný a je vyřešeno. Ale u ručního (papírového) nebo hlasového záznamu tohle není možné...

Lexn852
Příspěvky: 7
Registrován: ned 29. zář 2019 17:23:06
Počet lucidních snů: 20
Kontaktovat uživatele:

Re: On-line snový deník

  • >

Příspěvekod Lexn852 » pát 04. říj 2019 16:50:58

Jo jen hlasový záznam. Tagování a filtrování neřeším vůbec k čemu to je k tomu ať z jistím z čeho mám trauma :) ? Probudím se a nahraji si do hlasové zprávy sen. Večer si ho přehraji a zkusím si ho nějak zrealizovat v hlavě jak to vypadalo. Mě vždy hlavně stačilo navodit LD k použití AC takže jsem neřešil věci kolem.

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: On-line snový deník

  • >

Příspěvekod Refly » pát 04. říj 2019 19:00:14

Lexn852 píše:... Tagování a filtrování neřeším vůbec k čemu to je k tomu ať z jistím z čeho mám trauma :) ? ...


No tak například si pomocí tagování a filtrování můžeš jednoduše zobrazit jen LD nebo sny navozené určitou technikou či třeba prostě jen sny, kde jsi udělal RC (ať už byl úspěšný nebo ne)...

V tagování se meze nekladou - tedy do té míry, dokud jsi schopný tagovat všechny sny konzistentně. ;) Samozřejmě, že pokud "naházíš" ke každému snu originální/unikátní sadu tagů, tak ti to k filtrování moc nepomůže... :D


Zpět na „Pomůcky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů