Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

REM Dreamer

Prostředky pro navození lucidních snů a zlepšení snové paměti (doplňky stravy, přístroje, aplikace...).
Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

REM Dreamer

  • >

Příspěvekod Refly » sob 03. zář 2016 15:33:09

Tak jsem si udělal Vánoce trochu dříve a koupil jsem si REM Dreamer. :)

Zařízení jsem objednal přímo od výrobce z Polska v pondělí večer, platil jsem přes PayPal. Kolem úterního poledne byl balíček podán na poště, v noci z úterý na středu šel do ČR, ve středu prošel přes vyměňovací poštu a ve čtvrtek jsem už měl zařízení doma. :)

Vzhledem k tomu, že je dnes sobota, tak jsem měl možnost zařízení vyzkoušel zatím 2x. Nebudu příliš popisovat samotnou funkci zařízení a jeho možnosti nastavení, o tom je dost informací na stránkách výrobce a v recenzích (např. na World of Lucid Dreaming). Popíšu spíše své osobní zkušenosti.

Nastavení jsem ponechal základní, pro středně hluboký spánek (krátké blikání LED po dobu 6ti vteřin bez zvukového signálu).

Rozhodl jsem se, že si zařízení nasadím až ve 2. polovině noci, dříve stejně není moc REM fází a i v návodu je doporučeno nastavit spuštění detekce REM fáze na 2-4 hodiny od usnutí. Šel jsem spát kolem 23h, tak jsem si nastavil budík na 3h v noci. Nicméně vzbudil jsem se sám kolem 1h, tak už jsem si zařízení nasadil a nastavil jsem zpoždění ještě 1 hodinu. Přeci jen to bylo první použití, takže jsem byl z toho celkem nesvůj a často jsem se budil, dohromady 4x, z toho 3x mě vzbudil REM Dreamer. Jednou mě vzbudil přímo ze snu, takže jsem si ho velmi dobře pamatoval (nicméně do rána jsem ho stejně úplně zapomněl... :D ). Když už mě však vzbudil cca po čtvrté tak jsem si ho už sundal (bylo kolem 4h), abych se ještě trochu vyspal... Přeci jen si za jednu noc nezvyknu na spaní s tímto na obličeji.

Další noc jsem to udělal podobně, tentokrát jsem se vzbudil ve 4h, tak jsem si zařízení nasadil a nastavil jsem zpoždění na 20 minut. Tentokrát jsem spal normálně až do rána (sice jsem se vzbudil v 6:30, protože v tento čas vstávám do práce, za to REM Dreamer nemůže), vzbudil jsem se až kolem 8:30 a to už jsem si ho sundal a pak jsem ještě cca na hodinu usnul.

Dnes mam rekord, co se snové paměti týká, pamatoval jsem si jasně 6 snů, to se mi ještě nikdy nepovedlo. Nevím do jaké míry za to může REM Dreamer sám o sobě, přeci jen jsem měl opět lehčí spánek s tou maskou na hlavě. Někdy možná udělám pokus, že si to nasadím, ale nebudu to zapínat - abych viděl vliv samotné masky.

4 sny byly "standardní" (bez spojitosti s REM Dreamerem), ve zbylých dvou jsem měl REM Dreamer nasazený na hlavě a musel jsem si ho sundat, protože mi překážel... :lol: Jinak se zatím žádné další proniknutí REM Dreameru do snu nekonalo (formou blikajících světel apod.).

Budu to samozřejmě zkoušet dál... :)


Stránky výrobce: http://remdreamer.com/
Recenze World of Lucid Dreaming: http://www.world-of-lucid-dreaming.com/rem-dreamer.html

Fotky:
Spoiler
Pro plné rozlišení klikněte na fotku.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Yogger
Příspěvky: 106
Registrován: pát 24. črc 2015 21:47:22
Počet lucidních snů: 30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: REM Dreamer

  • >

Příspěvekod Yogger » pon 05. zář 2016 16:13:10

Super, těším se na další zkušenosti. :-)
DREAM LUCIDLY, LIVE LUCIDLY

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: REM Dreamer

  • >

Příspěvekod Refly » stř 07. zář 2016 17:25:27

Tak dneska si opět pamatuji dobře celkem 4 sny, což je pro mě nadprůměr. Ale vliv na LD zatím žádný... :)

Uživatelský avatar
Yogger
Příspěvky: 106
Registrován: pát 24. črc 2015 21:47:22
Počet lucidních snů: 30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: REM Dreamer

  • >

Příspěvekod Yogger » čtv 08. zář 2016 8:56:50

A pamatuješ si, že by ti někde ve snu blikalo světlo?
DREAM LUCIDLY, LIVE LUCIDLY

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: REM Dreamer

  • >

Příspěvekod Refly » čtv 08. zář 2016 16:54:43

Ne, žádné blikající ani prudké světlo jsem ve snech neměl. Zatím jediná spojitost s REM Dreamerem byla ta, že jsem si ho ve dvou snech musel sundat, protože mi překážel... :D

Asi to bude chtít ještě vyladit nastavení blikání, popř. citlivosti REM detektoru. :)

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 45
Registrován: pát 16. říj 2015 21:21:22
Počet lucidních snů: 1512
Kontaktovat uživatele:

Re: REM Dreamer

  • >

Příspěvekod ATA » sob 24. zář 2016 0:13:45

Jo to je hlavni problém tehle technologie bud je to málo nebo moc trefit zprávnou intezitu je dot sproblém mení se to počas nocí a a je tam i spousta dalších faktorů.

Ne každej sen taky dovolí integraci vnejšího signálu do snu takže paradoxnne i pokud budou ostatní parametry stejné a tak jen rozdil mezi sny udelá obrovskej rozdíl

Tohle se dá obejít elektrickou stimulací mozku že se v REM nakopne čás zodpovedná za LD. (technologie existuje ale řekl bych že brzo to použivat na LD a chtelo by víc výzkumu o dlouhodbé bezpečnosti)
Ld tenhle rok : 7

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: REM Dreamer

  • >

Příspěvekod Refly » sob 24. zář 2016 9:33:08

Jo jo, přesně tento problém mám. :)

Buď o tom nevím vůbec nebo mě to vzbudí. A navíc díky tomu, že to mam nasazené na hlavě se mi hůře spí, takže mam paradoxně méně snů než bez REM Dreameru... :D

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 45
Registrován: pát 16. říj 2015 21:21:22
Počet lucidních snů: 1512
Kontaktovat uživatele:

Re: REM Dreamer

  • >

Příspěvekod ATA » sob 24. zář 2016 14:35:37

Jo chce to čas než si človek zvykne si vzpomínám když sem jednou zkoušel měřit co nejvíc věcí jako EEG,EKG,EOG a vypadal sem jak chobotnice jak od toho šlo milion kabelů proti tomu je spaní jen REM dreamerem OK :)
Ld tenhle rok : 7

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: REM Dreamer

  • >

Příspěvekod mhi » ned 18. pro 2016 18:24:57

Slo by zarizeni detailne nafotit, vc. odkryteho plosnaku? Zajima mne primarne jak detekuji bezkontaktne REM fazi. Dekuji!

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: REM Dreamer

  • >

Příspěvekod Refly » ned 18. pro 2016 19:00:05

V prvním příspěvku máš na konci (ve spoileru) detailní fotky, na poslední je to dobře vidět, fotil jsem to podrobně jak jen to šlo, nevím jak už bych to fotil detailněji. :) Na fotku si klikni a otevře se v plném rozlišení.

Je to ta černá infra dioda vpravo dole (alespoň podle popisu). Zařízení má i testovací režim, při jeho aktivaci vydává různě intenzivní zvuk při detekci pohybu očí. Je tak možné i nastavit a poté otestovat citlivost infra detektoru (v rozsahu 1-9). Také se dá ráno zjistit, kolik REM fází bylo detekováno a podle toho se dá také zvýšit nebo snížit citlivost detektoru.


Zpět na „Pomůcky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů