Stránka 1 z 3

Navrhněte lucidní výzvu!

Napsal: ned 20. zář 2015 16:17:39
od Yogger
V tomto vlákně můžete navrhovat náplň lucidní výzvy, které byste se rádi zúčastnily.

Pokud se najdou alespoň tři zájemci, vytvořím samostatné vlákno pro danou výzvu a vložím zde odkaz.
Na speciálně vytvořeném vlákně se pak lze i opakovaně domlouvat na podmínkách a časech této výzvy.

Pravidla:
1. Navrhněte trénovanou techniku pro indukci LD, případně jinou činnost související s LD.
2. Pokud už tato technika byla navrhnuta a nemá zatím samostatné vlákno, podpořte její návrh.
3. Navrhujte pouze techniku které se chcete zúčastnit.
4. Nenavrhujte datum a čas tréninku, detaily budou domluveny ve speciálním vláknu.

Tak hurá do toho!

Re: Navrhněte lucidní výzvu!

Napsal: ned 20. zář 2015 16:20:14
od Yogger
Takže začnu třeba sám. :-)

Budík, MILD, WBTB

Re: Navrhněte lucidní výzvu!

Napsal: ned 13. bře 2016 12:37:32
od Refly
Tak, vzhledem k tomu, že už jsem od začátku března v nové práci, tak si mohu zkusit dovolit zúčastnit se tebou navrhované výzvy.

Občas si dávám budík na 4:30 (tj. 2 hodiny před vstáváním), abych podpořil snovou paměť a zkusil metodu MILD. Nechci to dělat dlouhodobě pravidelně, abych si nějak nerozhodil spánek, ale myslím, že občas (jednou za pár dní) jedno vzbuzení v noci na pár minut mě moc nerozhodí.

Většinou to tedy dělám tak, že se rozhodnu podle toho jak se cítím večer a v kolik jdu spát. Obvykle usínám mezi 22:30-23:30, vstávám v 6:30-6:45.

Takže se můžeme domluvit, že bychom si dali budík 2 hodiny před vstáváním např. v pondělí, středu a pátek? A pak napsali co a jak se nám povedlo. Asi bys na to mohl udělat samostatné vlákno, ať můžeme diskutovat o výsledcích, popř. to občas zopakovat. :)

Re: Navrhněte lucidní výzvu!

Napsal: stř 16. bře 2016 20:34:20
od Yogger

Re: Navrhněte lucidní výzvu!

Napsal: čtv 01. pro 2016 11:01:31
od Káča
Ahoj, měla bych lucidní výzvu.

Internet se hemží obsáhlými teoriemi o LD a hesly „Lucidní sny jsou úžasné! Stačí jen pomyslet! Dopřávejte si svůj létací sen každou noc!“ Často spousta výmyslů a většinou nic užitečného pro praxi.

Jsem moc ráda, že jsem našla tyhle stránky a komunitu, která se LD tématem zabývá snad seriózněji.

To, co bych se ráda dozvěděla, jsou vlastně praktické poznatky a zkušenosti těch, kterým se (alespoň občas) daří. Shrnutí toho, co kdo v LD páchá, co v praxi fungovalo, s čím má problémy, jaká pravidla objevil.

Sama zkouším lucidní sny od května 2014. Daří se mi tak průměrně – zhruba 3 LD za měsíc (většinou velmi krátké). I tak je to už téměř stovka drobných zkušeností, které by se daly shrnout do řady praktických postřehů.

Takže výzva srozumitelně formulována by asi měla znít:
„Pojďme projít své snové deníky, vyzobat to nejdůležitější ze všech zažitých lucidních snů a v několika odstavcích poskytnout ostatním své postřehy a zkušenosti.“

Re: Navrhněte lucidní výzvu!

Napsal: pon 05. pro 2016 11:08:18
od mhi
ad posledni post, k tomu se jen mohu pripojit. Nebyla ale lucidni vyzva shora myslena spis jako ukol? Mysleno treba jak to ma ve sve knizce Robert Waggoner (aktualne zkousim interakci se snovymi postavami, zatim bez vetsiho uspechu, asi se boji, ze je budu analyzovat ;) ).

Re: Navrhněte lucidní výzvu!

Napsal: pon 05. pro 2016 16:47:24
od Refly
Ano, bylo - ale iniciativě se samozřejmě meze nekladou. Pokud by vznikla nějaká společná sbírka zajímavých rad a poznatků z praxe, tak bychom ji určitě dali na web.

Já za sebe však asi nemám čím přispět. Zatím jsem žádný pořádný LD neměl - akorát 7 úspěšných (náhodných) RC, po kterých jsem se vždy hned probudil. :( Četl jsem toho sice mnoho, takže z teorie vím hodně ale praxe je prakticky na nule. :?

Spíše bych tedy doporučil sepsat to formou "bodů" - seznam jednoduchých rad či postřehů. Přeci jen kdyby každý z nás sepsal několik odstavců, tak to bude hodně dlouhé a nikdo to asi nebude chtít číst. Navíc pokud to bude formou jednotlivých bodů (rad), tak se budou snadno hledat duplicity. ;) Aneb když budou mít dva lidé podobnou zkušenost/radu, tak to jistě bude stačit zapsat jako jeden bod. :)

Re: Navrhněte lucidní výzvu!

Napsal: úte 06. pro 2016 8:35:02
od Káča
Ahoj, to je skvělé, že tu jste! Bála jsem se, že už fórum nefachá - čekala jsem, že mi přijde e-mailové upozornění, že někdo reagoval a nic... :)
Plánuju jít příkladem a aktivně zpracovávám/analyzuji deník. Přišla jsem na řadu zajímavých věcí, které mi při průběžném zapisování úplně unikly. Ale trvá to. Dávám si závazek - do konce víkendu výsledky zveřejnit.
V každém případě mi to přehrabování v LD pomáhá v luciditě.

Re: Navrhněte lucidní výzvu!

Napsal: úte 06. pro 2016 9:00:36
od Refly
No je nás tady "pět a půl", takže moc živo tu není, ale tak snažíme se... ;) Tak uvidíme s čím přijdeš a kdo se přidá. :)

Re: Navrhněte lucidní výzvu!

Napsal: stř 07. pro 2016 0:25:25
od Yogger
Káča píše:„Pojďme projít své snové deníky, vyzobat to nejdůležitější ze všech zažitých lucidních snů a v několika odstavcích poskytnout ostatním své postřehy a zkušenosti.“


Super nápad :D , vytvořil jsem speciální vlákno zde. Jak budu mít čas, tak se pokusím tam dát i něco za sebe. :-)