Celková dlouhodobá neúspěšnost

Jste nováčkem v lucidním snění? Nevíte jak začít nebo vám není něco jasné? Zeptejte se ostatních...
kenny34
Počet lucidních snů: 200

Re: Celková dlouhodobá neúspěšnost

Příspěvekod kenny34 » sob 29. pro 2018 18:52:19

Čaues. No co já vim bezpečně je to že nejtěžší věc v LS je udělat to co jsem si předem naplánoval. Nejde o to že plán by byl špatnej ale spíš o to co mě ve snu rozptyluje. Většinou mám chuť dělat to co mi sen právě nabízí než abych se ho snažil aktivně měnit. Naopak ale musim říct že v těch pár vzácnejch případech kdy jsem svůj záměr udržel byly LS velmi stabilní a dlouhé takže mít nějakej konkrétní plán má určitě smysl.

Lelkoun Soví
Počet lucidních snů: 62

Příspěvekod Lelkoun Soví » pon 14. led 2019 23:21:33

Daiv píše:... Nedokážu si představit, že ve snu provedu test reality, docvakne mi, že spím, ale nic se nestane, je to zvláštní. Ani v knížkách jsem nic podobnýho nečetl, vždy je v literatuře cílem uvědomění si sebe sama ve spánku, to je vrchol a cíl snažení, nic víc by za tím být nemělo.

No, já jsem teď ve stádiu, že ve spoustě snů tak nějak vím, že jde o sen, ale přesto lucidní nejsem. Dost špatně se to popisuje a popravdě je to dost frustrující. Víš že jsi ve snu, ale Tvé vědomí má jen omezený dosah a nejsi schopný se vymanit z jeho vleku - ba co hůř, vlastně Tě ani nenapadne, že bys měl něco takového chtít. Dám příklad: Jsem ve snu, jdu se dvěma kamarády městem a vysvětluju jim, že to město není opravdové. Furt ale žádná lucidita, ve smyslu uvědomnění sebe sama se vším všudy. Pak se zastavím u krámu s obuví, požádám kamarády ať na mně počkají a jdu si vybrat boty. Žádné se mi nelíbí, tak odcházím, ale za dveřmi si uvědomuju, že jeden pár mám stále v ruce. Chci se vrátit a odevzdat ho prodavačce, ale řeknu si, že je položím na schody vedle dveří, vždyť je to vlastně jedno, když je to jen sen. Přesto stále nepřijde žádné to lucidní "Wow! Jsem ve snu! můžu cokoliv!" a místo toho vedu neplodný rozhovor se svým doprovedem, kde by se tady daly koupit nějaké pěkné boty....

Refly
Administrátor
Počet lucidních snů: 22

Příspěvekod Refly » úte 15. led 2019 8:18:13

Lelkoun Soví píše:...ale řeknu si, že je položím na schody vedle dveří, vždyť je to vlastně jedno, když je to jen sen. Přesto stále nepřijde žádné to lucidní "Wow! Jsem ve snu! můžu cokoliv!"...

Jo, přesně vím o čem mluvíš. Něco podobného se mi taky v několika snech stalo. Šel jsem s kamarádem po ulici a taky jsem mu něco vysvětloval a končilo to tím, že může cokoliv - vždyť je to přeci sen. A lucidita nikde... :D

Na jednu stranu vtipný, ale naštve to, no... :D
MLP Info | Because Pony can Pony pony~ <3

sheepeck
LD Expert

Příspěvekod sheepeck » úte 15. led 2019 15:00:36

Skočím vám do debaty.
Ta hra s ovládáním pomocí mysli, o které mluvíte, mi připomíná klasický biofeedback. Jeden čas jsem s tím cvičil, ale dost často mi u toho utíkala pozornost někam do háje a usínal jsem. To je asi jádro problému s mým dlouhodobým lucidním nesněním (běžné nelucidní sny mám často a také si je skoro každý den alespoň trochu pamatuji).

Zpět na „Pro začátečníky“