Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

Prosim radu, LD to neni tak co?

Jste nováčkem v lucidním snění? Nevíte jak začít nebo vám není něco jasné? Zeptejte se ostatních...
Tara199
Příspěvky: 2
Registrován: stř 29. srp 2018 13:59:10
Kontaktovat uživatele:

Prosim radu, LD to neni tak co?

  • >

Příspěvekod Tara199 » čtv 13. zář 2018 21:51:41

Prosím o radu, protože fakt nevím, co to je (omlouvám se, jestli tu už je nějaký podobný příspěvek a já si toho nevšimla, kdyžtak smažu). Už několikrát jsem měla sen, kdy jsem věděla, že se jedná o sen, dokonce jsem to někomu i v tom snu říkala. Často to poznám podle toho (a taky to v tom snu řeknu), že mám možnost létat, ale vím, že vyletím maximálně po špičky stromů / střechy domů, výš to prostě nejde. Myslím, že LD to fakt není už jen proto, že nezažívám žádnou svobodu, jak všichni popisují, ale také pro to, že si myslím, že jednou jsem LD měla, ale jen asi tak 10s, kdy jsem si opravdu uvědomila, že je to sen a připadala jsem si, jak bych tam skutečně byla a mohla dělat plno věcí, ale hned jsem se probudila. Nicméně, to bylo jen 1x a častěji mám výše popsaný sen a nevím, jak se posunout dále, prosím poradíte mi, co je to zač a co dále dělat? :(

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim radu, LD to neni tak co?

  • >

Příspěvekod Refly » čtv 13. zář 2018 22:20:32

Mohlo by se jednat o FLD (false lucid dream) - sen ve kterém se ti zdá o tom, že víš že jsi ve snu, mnohdy to i někomu říkáš, ale LD z toho není.

Jinými slovy - zdát se ti může o čemkoliv - jak jdeš po ulici, jak plaveš ve vodě, jak někde utíkáš... Tady se ti prostě "jen" zdá o tom jak si uvědomíš, že právě sníš, ale stále je to normální sen který neovládáš - označovaný jako FLD.

Mě se to stalo už několikrát a občas to byly opravdu perly... :D A hlavně jak je člověk potom naštvaný, když se probudí.


Pro začátek by to asi chtělo zapracovat na DILD technikách, zejména pravidelných RC. Abys příště při "podezření na LD" ve snu udělala automaticky nějaký RC a tím spustila LD.

Jinak seznam zkratek nejdeš zde a stručný popis technik zde.

Tara199
Příspěvky: 2
Registrován: stř 29. srp 2018 13:59:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim radu, LD to neni tak co?

  • >

Příspěvekod Tara199 » pát 14. zář 2018 10:11:30

Děkuju moc za odpověď :). No jako jak říkáš je to k naštvání o to víc mě to štve, že to je celkem často x) :/ ...doufám, že se jednou toho LD taky dočkám... musím víc myslet přes den na ty RC a trénovat.
Díky za rady a za odkazy! :))

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim radu, LD to neni tak co?

  • >

Příspěvekod Refly » pát 14. zář 2018 10:22:24

Pokud chceš začít právě pomocí RC, tak tady se o nich můžeš dočíst víc: http://www.lucidnisneni.cz/web/techniky ... y-reality/

Ale předpokládám, že naše články na webu jsi již četla... :)

Uživatelský avatar
kenny34
Příspěvky: 83
Registrován: ned 23. črc 2017 21:47:32
Počet lucidních snů: 300
Bydliště: Sázava
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim radu, LD to neni tak co?

  • >

Příspěvekod kenny34 » sob 29. pro 2018 19:14:36

Zdravim tě. Je trochu škoda že svuj sen blíž nespecifikuješ protože nevim jestli to co napíšu jde nebo ne. Záleží hlavně na místě kde se sen odehrává. Jestli je toto místo pouze snové nebo i skutečné. Pokud je i skutečné udělal bych tohle : šel na to místo několikrát za den. Vzpomínka na sen se vnukne sama takže už stačí jen nějaká konkrétní myšlenka. Třeba na tohle místo přijít a pokaždý si zavázat botu. Až si tu botu zavážeš ve snu tak už budeš mít zbytek snu pod kontrolou.


Zpět na „Pro začátečníky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů