Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

Technika MILD a usínání

Jste nováčkem v lucidním snění? Nevíte jak začít nebo vám není něco jasné? Zeptejte se ostatních...
Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Technika MILD a usínání

  • >

Příspěvekod Refly » sob 07. lis 2015 14:15:01

Cca rok jsem zkoušel poctivě RC - testy reality. U mě ale asi nějak nefungují. Když jsem měl téměř po roce praktikování RC sen, ve kterém jsem psal SMS na mobilu asi 5x, protože se mi v ní pokaždé změnil text, já nebyl schopný ji odeslat a LD z toho nebyl, jsem si řekl, že přes RC asi cesta nevede a že zkusím další techniku, techniku MILD.

Podle toho co jsem četl by měla být technika MILD relativně nejsnadnější a nejúčinější. Nějak se mi ale nedaří ji správně praktikovat.

Buď si večer před usnutím opakuji Mantru či v noci (po probuzení) si snažím představit předchozí sen s nějakou Mantrou, ale u mě to má jeden "drobný" problém - jak se takto na něco soustředím, tak prostě neusnu. A tím neusnutím myslím klidně i hodinu... Když na to přestanu myslet, tak usnu do pár minut bez problémů, ale to pak zase MILD moc nefunguje... :)

Jak tuto metodu praktikujete vy? Nějaké rady? :)

Uživatelský avatar
Yogger
Příspěvky: 106
Registrován: pát 24. črc 2015 21:47:22
Počet lucidních snů: 30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Technika MILD a usínání

  • >

Příspěvekod Yogger » sob 07. lis 2015 21:30:09

Pokud tě ruší mantra, zkusil bych se soustředit jen na vizualizaci beze slov.

Zkus si třeba jen procházet (vizualizovat) předchozí sen, který však skončím tím, že jej prohlédneš, staneš se lucidním, a užíváš si toho, co chceš ve snu dělat. :-) . Pořád dokola, než neusneš.

Btw. přemýšlel si, nad suplementy? Plánuju něco nakoupit na Amazonu, tak se můžu podělit. :-)
DREAM LUCIDLY, LIVE LUCIDLY

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Technika MILD a usínání

  • >

Příspěvekod Refly » sob 07. lis 2015 23:17:19

Díky za radu. Obecně mám prostě problém usnout, pokud na cokoliv myslím... :)

Yogger píše:Btw. přemýšlel si, nad suplementy?


Ne, zatím jsem o tom neuvažoval.

Uživatelský avatar
Yogger
Příspěvky: 106
Registrován: pát 24. črc 2015 21:47:22
Počet lucidních snů: 30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Technika MILD a usínání

  • >

Příspěvekod Yogger » sob 07. lis 2015 23:46:18

Refly píše:Obecně mám prostě problém usnout, pokud na cokoliv myslím... :)


Chápu. Podobný problémy mám pokud zkouším MILD večer.
Když se probudím v noci, tak mám zase problém s tím, že usnu dřív, než bych chtěl. :-)

Refly píše:
Yogger píše:Btw. přemýšlel si, nad suplementy?


Ne, zatím jsem o tom neuvažoval.


Já už si o tom něco zjišťoval, nejlepší je prý Galantamine, ale ten je u nás jenom na předpis a když si to necháš poslat z USA, tak ti to můžou zabavit celníci. :-(

Na stejným principu pracuje ale Huperzine A, kterej se dá koupit i u nás, ale levnějš to výjde z britskýho Amazonu.

Obojí je přírodní extrakt z rostlin, takže žádná umělotina. :-) Obojím se léčí alzhaimr, má to dobrej efekt na paměť a soustředěnost.
DREAM LUCIDLY, LIVE LUCIDLY

Uživatelský avatar
whiterabbit
Příspěvky: 12
Registrován: sob 14. lis 2015 20:55:49
Počet lucidních snů: 240
Kontaktovat uživatele:

Re: Technika MILD a usínání

  • >

Příspěvekod whiterabbit » čtv 19. lis 2015 22:00:16

koukám, že jsi nakousnul téma supplementy... pár zkušeností s tím mám, vyzkoušel jsem různé druhy galantaminu i cholinů včetně všech látek zmíněných v Yuschakově knížce i studiích :)

Uživatelský avatar
Yogger
Příspěvky: 106
Registrován: pát 24. črc 2015 21:47:22
Počet lucidních snů: 30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Technika MILD a usínání

  • >

Příspěvekod Yogger » pát 20. lis 2015 14:09:22

Založil jsem rovnou nové téma o suplementech. :-)
DREAM LUCIDLY, LIVE LUCIDLY

Tadys80
Příspěvky: 6
Registrován: ned 22. lis 2015 8:15:36
Počet lucidních snů: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Technika MILD a usínání

  • >

Příspěvekod Tadys80 » ned 03. led 2016 0:47:27

Tak zase po dlouhé době tu přicházím s prosbou často když si opakuji mantru a snažím se myslet při usínání tak v poslední fázi kdy upadám do spánku tak se mi zničeho nic špatně dýchá a každý nádech je větší a to mě vždy probouzí nevíte jak se tomu vyvarovat ?? :(

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 45
Registrován: pát 16. říj 2015 21:21:22
Počet lucidních snů: 1512
Kontaktovat uživatele:

Re: Technika MILD a usínání

  • >

Příspěvekod ATA » pon 04. led 2016 15:54:56

Jedniny co mě napadá je že by to mohlo byt přepínáním řízení dechu z normálního na ten ve spánku ketrej je mnohem mělčí .
Možnosti je tam ale víc třeba moc pomalé přepínání kdy netuší ketrou verzi použit nebo to že nejaká část pustí alarm protože se myslí že dýcháš málo.

Zkus usínání v jiné poloze a zvětšít rychlost uvolnování taky zkus zjistit jestly to nemůže byt nějakou sugescí nebo strachem .
V tom stavu snaž se být v klidu a jen pozorovat a nezasahovat.
Ld tenhle rok : 7

Tadys80
Příspěvky: 6
Registrován: ned 22. lis 2015 8:15:36
Počet lucidních snů: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Technika MILD a usínání

  • >

Příspěvekod Tadys80 » pon 04. led 2016 16:37:47

Děkuji moc zkusím jinou polohu treba to zabere :D

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Technika MILD a usínání

  • >

Příspěvekod Refly » ned 13. bře 2016 15:14:53

Tak jsem před týdnem asi poprvé zažil, jak má vlastně technika MILD správně fungovat - i když to sice byla náhoda, protože jsem se zrovna v tu dobu o MILD nepokoušel, tak i přesto to byl (pro mě) velmi zajímavý zážitek... :D

Ráno jsem se sám od sebe vzbudil, podíval jsem se na budík - bylo 5:45, věděl jsem, že za hodinu musím vstávat do práce. Nicméně jsem si velmi dobře pamatoval předchozí sen, tak jsem se rozhodl, že si ho zapíšu do mobilu (abych ho náhodou nezaspal) a že si dojdu na záchod.

Vzal jsem si tedy mobil a zapsal jsem si do něj pár poznámek o předchozím snu a pak jsem vstal z postele, abych si došel na záchod. V tom ale zazvonil budík a já zjistil, že se mi to zapisování do mobilu jen zdálo a že nic zapsaného nemám... :D

Jak jsem se vzbudil v těch 5:45, tak jsem si ten předchozí sen chtěl zapsat, ale zase jsem hned usnul a zdálo se mi o tom, jak si zapisuji sen... Věřte mi, že jsem si v tu chvíli připadal jako blbec, který ani neví co je realita... :lol:


Nicméně, opět to byla jen náhoda a jako obvykle se mi nic z toho nepodařilo zopakovat či použít ve prospěch LD... :cry:


Zpět na „Pro začátečníky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů