Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

Zkušenosti s Binaural beats?

Jste nováčkem v lucidním snění? Nevíte jak začít nebo vám není něco jasné? Zeptejte se ostatních...
Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Zkušenosti s Binaural beats?

  • >

Příspěvekod Refly » ned 31. črc 2016 21:03:04

Předpokládám, že určitě někteří z vás mají osobní zkušenosti s Brainwave entrainment / Binaural beats zvukovými stopami.
Přemýšlím, že bych to také vyzkoušel jako součást metody WILD.

Chtěl bych se ale zeptat na několik věcí:
  • Je to vhodné kombinovat s WILD technikou?
  • Je to bezpečné? Jaké jsou vedlejší/negativní účinky?
  • Můžete doporučit nějakou svoji oblíbenou ověřenou skladbu k LD/WILD?
  • Jak dlouho se to má poslouchat? Jen po dobu praktikování WILD metody nebo (ideálně) po celou dobou spánku?

Díky

Uživatelský avatar
Yogger
Příspěvky: 106
Registrován: pát 24. črc 2015 21:47:22
Počet lucidních snů: 30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s Binaural beats?

  • >

Příspěvekod Yogger » pát 05. srp 2016 12:06:22

Ahoj, nikdy jsem to nezkoušel, ale taky be mě to zajímalo.
DREAM LUCIDLY, LIVE LUCIDLY

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s Binaural beats?

  • >

Příspěvekod Refly » pát 05. srp 2016 17:05:37

Já to v uplynulých dnech 2x vyzkoušel (BlissCoded sound, demo ke stažení zde), vždy v noci po 4-5 hodinách spánku spolu s metodou WILD. Neřekl bych, že by to na mě mělo nějaký vliv, spíš mě to rušilo.

Ještě to asi párkrát zkusím, ale nevypadá to, že by mi to nějak s WILD pomáhalo. Nebo to neumím správně používat... :D

anax
Příspěvky: 1
Registrován: úte 25. říj 2016 9:04:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s Binaural beats?

  • >

Příspěvekod anax » úte 25. říj 2016 9:35:13

ja som skušala. vyskušala som binaural aj izochronicke. pri WILD mi moc nefungovalo ale viem si predstaviť že niekomu môže, viac malo nábeh fungovať ked som si pustila veľmi ticho do sluchátok.
negatívne účinky som na sebe nebadala, len sa to nesmie prehánať. ked toho bolo príliš mala som sen v ktorom mi pri hlave hučalo radio a ja som ho rozkopala od zurivosti a stale aj tak hralo. všimla som si že to vyžadovalo istú citlivosť odo mna, kedy je možné niečo také si pustiť a kedy na to telo reaguje trochu ako na votrelca, ved nie každu noc ide človek spať v rovnakom rozpoložení, vždy sme iný, v rôznej nálade, rozne unavení, uvoľnení...
postupom času som zistila ktorý typ zvukov mi vôbec nevyhovuje a ktorý je mi naopak príjemný a unáša ma do snového. čisté izochronické mi sú uplne nepríjemne, binaurálne ako ktoré. absolútnym víťazom sa u mna stal čistý white noise, ktorý znie ako morské vlny a pri ktorom sa mi telo začne uvoľnovať a nadobudam pocit že lietam alebo plávam a prehĺbi sa mi schopnosť vizualizácie až tak že prejdem do sna. bud cez WTBT + WILD alebo WTBT a zaspim a o chvilu sa zobudim vo sne. ešte mi fungovali aj niektoré meditačné alebo sleep inducing alpha binaural nahrávky, ale vždy museli byť upokojujúce a príjemné. posťahovala som si ich na youtube.
nedá sa to ale moc často používať, dnes už ich používam zriedka.
čo sa týka toho ako počúvať, večer sa mi to moc nedalo resp nejaký efekt mali najviac pri WTBT. keď som si ich nadránom pustila.

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s Binaural beats?

  • >

Příspěvekod Refly » úte 25. říj 2016 11:08:02

Díky za info, já už to nepoužívám.

Ať jsem to zkoušel jakkoliv, tak mi připadalo, že to na mě nemá žádný efekt a spíše mě to rušilo. :)


Zpět na „Pro začátečníky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů