Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

Neostré sny

Jste nováčkem v lucidním snění? Nevíte jak začít nebo vám není něco jasné? Zeptejte se ostatních...
Peteer
Příspěvky: 5
Registrován: pon 03. dub 2017 13:17:42
Počet lucidních snů: 0
Kontaktovat uživatele:

Neostré sny

  • >

Příspěvekod Peteer » pon 03. dub 2017 13:35:56

Ahoj, chtěl bych se podělit o svou zkušenost a požádat o radu zkušenějších.
O LD jsem se dozvěděl před týdnem a od té doby jsem pročetl celý web, stáhnul si knížku(ještě nečetl) a zapisuji si sny.
Mám zhruba 3 sny za noc které jsem schopen si zapsat a pamatuji si je. Určitě jsem ještě neměl LD sen.
Problém u mě je, alespoň u toho co si pamatuji, že já když sním, tak to není ostré, spíš jsou to pocity, emoce, pár věcí tam je hmotných ale nikdy se mi nestane že bych viděl - vlastníma očima a nerozeznal realitu od snu.....takový sen jsem nikdy neměl.
Je možné že si to prostě nepamatuji?
Pamatuji si většinou sny kde se s někým bavím, ale nedokážu sám něco udělat, podívat se na ruce apod. prostě v tom snu na to nemyslím a nenapadne mě to.
Jednou a to jsem byl hodně pyšnej se mě stalo, že se ve snu objevil můj kamarád, ale já si uvědomil po určitém čase že se s ním nebavím a nevídám ho........v tu chvíli jsem dokonce dokázal jeho poslat pryč a dát si tam oblíbenou osobu (ale stále to bylo mlhavé, nebo si to tak pamatuji, nic ostrého apod)......vydrželo to chvilku, po té chvilce jsem byl někde jinde, telefonoval jsem s někým koho jsem znal a ten mě říkal že je v nějakém nebezpečí právě díky LD (obranný mechanismus mého mozku?) a měl bych toho nechat, trochu se to vyostřilo a já se pak probudil................

Druhý sen které byl odpřísáhl že byl pravda a vypadal reálný byl že jsem známému vysvětloval LD a ukazoval jak to funguje......to bylo fajn, ale opět jsem nedokázal na nic jiného myslet, navodit LD , vyzkoušet realitu..........

Je to trošku zmatené, omlouvám se za to, budu rád za každou radu jak postupovat dále, vím že je brzo ale nejvíce se bojím toho že já prostě ty ostré sny nemám většinou to jsou mlžné věci ve kterých sám o sobě vím že to není realita........
Naposledy upravil(a) Refly dne pon 03. dub 2017 16:42:23, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Téma přejmenováno

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Neostré sny

  • >

Příspěvekod Refly » pon 03. dub 2017 16:41:14

Ahoj, no je to opravdu trochu zmatené, takže vlastně ani nevím s čím chceš přesně poradit. :)

Pokud si pamatuješ 3 sny za noc, tak je to určitě velké plus do začátku. U LD a snů obecně je to především o tom "věřit a chtít". Prostě chtěj a věř např. tomu, že tvé sny budou ostré a jasné. Čím více snů si budeš pamatovat a budeš mít zapsáno, tím podrobnější a jasnější budou, budeš v nich mít stále víc a víc detailů.

Pro začátek určitě začni s RC a pak můžeš zkusit přidat MILD, zkratky viz Wiki. Možností je určitě více, nechci na tebe na začátku vychrlit všechny metody a techniky. :)

Dále určitě doporučuji, kromě přečtení článků na tomto webu, mrknout na tato videa: viewtopic.php?f=19_t=4

Peteer
Příspěvky: 5
Registrován: pon 03. dub 2017 13:17:42
Počet lucidních snů: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Neostré sny

  • >

Příspěvekod Peteer » pon 03. dub 2017 16:47:20

Super díky moc za info, můj problém si myslím spočívá samozřejmě v tom že se to učím krátce, to je jasné a druhá věc je že při tom snu mě vůbec nenapadne RC udělat:o) ale už to zkouším během dne a snad se to časem povede a třeba budu mít i LD. Jen se zeptám, četl jsem že když se sen změní na LD tak by měl bejt ostřešjší, detailnější apod. je to pravda?

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Neostré sny

  • >

Příspěvekod Refly » pon 03. dub 2017 17:18:39

K těm RC - když jich budeš dělat přes den dostatek, tak se ve snech dříve nebo později objeví. Obecně se doporučuje alespoň 10 za den, tj. 1 za hodinu, ale klidně můžeš i každou půl hodinu. Každý jsme ale jiný a ne každému to bude fungovat. RC jsou spíše pro ověření LD než jako samotná technika.

A k té ostrosti - já jsem zase tolik LD neměl, abych ti to mohl zodpovědně zodpovědět. Nicméně obecně se uvádí, že LD si (více či méně - dle zkušeností a tréninku) řídíš ty sám. Takže si pak v LD prostě budeš přát, aby byl ostřejší (můžeš to přání říct i nahlas ve snu) a on bude. V LD můžeš chtít a přát si cokoliv - takže i to, aby byl ostřejší. :) Taková je alespoň teorie... :D

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: Neostré sny

  • >

Příspěvekod mhi » pon 03. dub 2017 17:25:26

Normalni sny muzou byt "v HD kvalite" (mam takove), nebo rozmlzene, nebo uplne bez vizualniho vjemu (mel jsem dneska rano, s nekym jsem se bavil, ale vizualni stranka se nejak uplne zrusila .. u toho jsem se probouzel a uvedomoval si, ze to je sen). Sny nad ranem uz muzou byt hodne "rozbite".

Na to jake ma clovek sny v noci bych si nastavil intenzivni budik nekdy na rano, kdyz se trefi do REMu, tak je v pameti casto vizualne hezky sen.

Stejne tak v lucidnim snu (alespon u mne) clovek snadno muze ztratit vizualni stranku, povidani se snovou postavou ale dale funguje. Nebo funguje hmat, predstava, ze clovek nekam jde, apod. Mit v LD zamer ostrosti ... to mi nikdy nefungovalo. Co funguje je fyzicky pohyb, udelat salto, otocit se okolo vlastni osy.

Peteer
Příspěvky: 5
Registrován: pon 03. dub 2017 13:17:42
Počet lucidních snů: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Neostré sny

  • >

Příspěvekod Peteer » pon 03. dub 2017 19:00:20

Super díky za rady!Je to super jak se člověk těší spát a přeje si se probudit.
Jen ještě doplňující otázka - každý sen může být lucidní?Tzn. že když jsem schopen si ve snu zjistit že je to sen tak v tu chvíli se ocitnu v LD?Nebo jsou LD jen některé, v tom mám malinko guláš

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Neostré sny

  • >

Příspěvekod Refly » pon 03. dub 2017 21:19:54

Pokud vím, tak ano - může. Nenapadá mě teď proč by nemohl.

Naopak jsem četl o lidech, kteří to mají natolik zmáknuté, že dokáží mít LD prakticky na přání, tj. každý sen. :)

Peteer
Příspěvky: 5
Registrován: pon 03. dub 2017 13:17:42
Počet lucidních snů: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Neostré sny

  • >

Příspěvekod Peteer » pon 03. dub 2017 21:45:21

To bych moc chtěl...........snad se mi to podaří časem, vím jak jsi s tím zápasil ty, četl jsem všech 5 vláken.....


Zpět na „Pro začátečníky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů