Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

Vize budoucnosti v LD?

Diskuze o různých zajímavostech či jiných tématech spojených se sny a spánkem.
Uživatelský avatar
Daiv
Příspěvky: 92
Registrován: pát 06. led 2017 9:32:57
Počet lucidních snů: 0
Kontaktovat uživatele:

Vize budoucnosti v LD?

  • >

Příspěvekod Daiv » pát 06. led 2017 9:34:06

Ahojte, jsem tu novy, objevil jsem toto forum nahodou. Je vas tu jen hrstka, ale i to je skvele! Internet je plny WOW clanku velebici lucidni sneni, psany lidma, ktery prejimaji informace od sebe navzajem, bez spetky praktickych zkusenosti. To stejny fora, mnozstvi lidi, kde nekoho se zkusenostma obtiz najit. Velmi zajimave cteni tady na boardu, prejdu rovnou k veci, rad bych znal vas nazor na tyto postrehy.

Je to uz 15 let, co jsem schopen si LD vyvolat kdykoliv. Behem te doby jsem se setkal prakticky se vsim, co tady popisujete, nicmene mam par zazitku, ktere jsou jine, vybocuji ze standardu. Kazda ma akce zacina stejne, lehnu, upadnu do transu (obrovsky cerny prostor, ktery mohu svou vuli zvetsovat). Cim vetsi tento prostor je, tim mensi si ja sam pripadam. Nastava neprijemna chvilka, zacne se mi tocit hlava, zenu to do extremu. Uslysim neprijemny dunivy zvuk, pak prijde neco, cemu rikam klapka. Blik - tma - blik - obraz. Bud se nachazim na smyslenem miste nebo lezim na skutecnem miste a vidim skrz zavrena vicka, pokazde to je jine. Vznesu se a delam si pak co chci, bla bla bla. Ale.......nekolikrat jsem mel nekontrolovatelne vize a dodnes z toho drkotam zubama a snazim se v tom zorientovat. Stupen lucidity 100%, perfektni obraz i zvuk, nemuzu nic kontrolovat, vidim vlastnim pohledem, ale jsem jen pozorovatel, bez moznosti zasahovat do deje. Jsem v prirode u ohne s lidma, kteri me dobre znaji, povidame si a peceme maso. Oslovuji me zvlastnim jmenem, citim se s nima dobre, podle odevu tak 17. stoleti. Pote tato scena zmizi a ja se objevim uprostred bitevniho pole, poznavam krizacka brneni, vsude rev lidi, strasny zmatek, to me odrovnalo. Pak jsem se objevil v moderni valce, asi druha svetova, intenzita narusta, vidim popravy, nasili, utrpeni lidi, zacinam si prat rychle se probudit, ale cim vice chci, tim rychleji se obrazy stridaji. Najednou vse ustoupi, zvuky utichnou, objevim se uprostred klidne pousti, vsude pisek, slysim jemny vanek, jinak naproste ticho. V dalce vidim prichazet postavu, stary muz s holi. Jakmile prijde, zacne mi klidne neco vysvetlovat, jsem nicmene tak rozruseny, ze si preju se probudit. Zacne mi mizet obraz, probouzim se, on si toho vsimne a prida na intenzite. Mluvi rychleji a ve vyrazu tvare vidim, ze to chce dorict, nez se probudim, ze to je dulezite. Uz ho neslysim a obraz mizi, on to pozna, prijde jeste blize a rychle holi vepise do pisku nasledujici: "Bangladesh 20xx". Podiva se na me s vyrazem, jestli alespon tohle vnimam. Probouzim se v posteli, vydeseny. Ta "xx" je konec letopoctu, ktery jsem bohuzel zapomnel, respektive si nejsem jisty, jestli si pamatuji dobre. Patral jsem na netu po udalostech v Bangladesi a krom prirodnich katastrof jsem nic nenasel, pokud se jedna o budoucnost, to se uvidi. Samozrejme, jsem realista a vse mohlo byt jen obycejnym LD, nevim, kazdopadne v tom mnozstvi snu jsem mel techto typu vizi opravdu jen par, velmi emotivni a stupen lucidity na plny urovni (zvuky a obraz). Cetl jsem take o Akasickych zaznamech, i kdyz na podobny veci moc neverim, mozne je vsechno. Ma nekdo podobne zkusenosti?

Podobny veci se mi pak deji dale, zhruba kazdy druhy LD se nachazim pred dverma, ktera mam otevrit, ale z nejakeho duvodu se toho moc bojim. Priklad, jsem na louce, ktera je nekonecna, saha od obzoru k obzoru, jen louka, slunecne pocasi, modra obloha. V dali vidim dum, stoji tam osamoceny. Co mam delat? Jdu k domu :) Prijdu k nemu, vypada uzasne realisticky, okny nejde videt dovnitr. Pristoupim ke dverim a zmocni se me obrovsky strach. Saham po klice, srdce busi, nedam to, chci se probudit, jsem strachem naprosto v haji. Nebo....objevim se ve tme, vsude nekonecna tma, jen v dali vidim svetlo. Co mam delat? Jdu ke svetu :) Jakmile se priblizim, vidim, ze se jedna o paprsek svetla, ktery prostupuje pootevrenyma dverma z nejake mistnosti. Blizim se, ale zmonucjeme se me strach, neco mi rika otevri to, saham po klice, nakouknu v tisnivem stavu dovnitr a vidim schodiste, ktere vede nekam do patra. Strachem to nedam a probudim se. Atd., atd., takovych pripadu je moc, vzdy stejna symbolika. Jasny, mam v sobe nejaky blok a tahle symbolika me zene s tim neco udelat, je to zajimavy, co vse muze clovek v transu prozit.

Myslim, ze vetsina lidi lucidni sny prilis nebere vazne, ale to je chyba. Neco na tom je, neco vic, nez jen adrenalinove zazitky. Co myslite? Nedavno jsem cetl clanek o samanech z nejakyho kmene a princip, jakym se dostavaji do transu a veci, kvuli kterym to delaji, je v tom potencial a je to dost podobny tomu, co delame my. Jen tak mit nekoho, kdo cloveka nauci vyuzivat potencial techto stavu, takle clovek sam jen tape.

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Vize budoucnosti v LD?

  • >

Příspěvekod Refly » pát 06. led 2017 13:55:24

Ahoj Daive, vítej u nás na fóru. :)

Oddělil jsem tvůj příspěvek do nového tématu, protože téma Praktické poznatky a zkušenosti slouží k trochu jiným účelům. ;)

K tvým dotazům nemam moc co říct se svým jedním (kloudným) LD. :D

Uživatelský avatar
Daiv
Příspěvky: 92
Registrován: pát 06. led 2017 9:32:57
Počet lucidních snů: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Vize budoucnosti v LD?

  • >

Příspěvekod Daiv » pát 06. led 2017 14:12:32

Ahoj, dobre, promin, ze jsem to fouknul jinam :) muzu se zeptat, jestli ten tvuj jediny LD probehl spontanne nebo jsi to planoval a povedlo se? Ja jsem svuj prvni prozil spontanne, docela me to dostalo, ve snu jsem si uvedomil, ze neco nehraje a to my rozvinulo luciditu na plny obratky. Od ty doby jsem sel po informacich a naucil se do jiste miry pracovat s temato vecma.

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Vize budoucnosti v LD?

  • >

Příspěvekod Refly » pát 06. led 2017 14:50:20

V pohodě. :)

Já jsem se o LD dozvěděl úplnou náhodou na jiném fórum v Off-topicu, takže jsem se o to začal snažit aktivně.
Můj úplně první LD (čistě techniky vzato, prostě úspěšný RC) viz Reflyho lucidní sny, teprve před pár dny se mi povedl "opravdový" LD.

Už se o LD snažím téměř 3 roky, více informací viz Celková dlouhodobá neúspěšnost.

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 45
Registrován: pát 16. říj 2015 21:21:22
Počet lucidních snů: 1512
Kontaktovat uživatele:

Re: Vize budoucnosti v LD?

  • >

Příspěvekod ATA » pát 06. led 2017 15:04:41

Vize budoucnosti sem jeden čas mel ve snech často ale nebylo to cílené rozhodně doporučuju si sny zapisovat pro pozdější ověření.

LD je jen začátek brána k dalším věcem tim že se do LD dostávaš přes tranz maš mnohem lepší šance tyhle další věci využít.
Jakmile človek zažije vetší počet LD a má s čím porovnávat tak si všimne že je kategorie LD v kerých je něco víc není to jen pouhý chaotický sen .

Ten přechod co popisuješ znám taky ale jen jednou z možností v tvém připadě bude cíl cesty dost na podvědomí ale mužeš cestu směrovat i záměrem nebo tak mužeš dostat odpovědi "vizí" na své otázky.

šamanské cesty co jsou podobne co je tam navic je specifickej záměr a ten i měni jak budou informce prezentovány

Otevřít dveře a jít dal muže být občas dost hard-core hlavně když netušíš co je za nima ale nikdo neříká že tam máš hned naslepo skočit . Ptej se snových postav co dveře a prostor za nima reprezentuje , pošli tam sondu třeba tam hod kameru a sleduj obraz na TV v LD , dej tam jen ruku a hned se vrat .....

Většinou je dobrej duvod proč tam ty dveře jsou at už je to blok cesta do povědědomí nebo někam dál takže sháněj informace najdi manual ke dveřím , co je doporočeno pred tim než tam vstoupíš , jaké jsou rizika . Většinou už to pak není pouhý sen takže radši opatrně.

Otveřeni takovejch dveři muže vest k problemum jako schizofrenie, paranoia , bolesti hlavy ... Samozdrejmě je tam i pozitivni stránka jen to nepodcenovat a zjistit co jsou zač mue to bejt pomerne nepodstatná maličkost nebo věc co muže uplně změnit tvuj život a vnímání světa.
Ld tenhle rok : 7

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Vize budoucnosti v LD?

  • >

Příspěvekod Refly » pát 06. led 2017 17:07:17

ATA píše:... Většinou už to pak není pouhý sen takže radši opatrně.

Otveřeni takovejch dveři muže vest k problemum jako schizofrenie, paranoia , bolesti hlavy ... Samozdrejmě je tam i pozitivni stránka jen to nepodcenovat a zjistit co jsou zač mue to bejt pomerne nepodstatná maličkost nebo věc co muže uplně změnit tvuj život a vnímání světa.


Počkej, počkej... :shock: A co by to podle tebe mělo tedy být - když ne sen?

Já tedy LD beru jako normální sen, který můžu jako "bonus" prostě ovládat. Takže bych (teoreticky) mohl na tyto dveře narazit i v nevědomém snu a tam je prostě nevědomě otevřít. To mi přijde celé nějaké divné... :?

Uživatelský avatar
Daiv
Příspěvky: 92
Registrován: pát 06. led 2017 9:32:57
Počet lucidních snů: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Vize budoucnosti v LD?

  • >

Příspěvekod Daiv » pát 06. led 2017 17:50:44

ATA, diky za tvuj pohled na ty dvere, urcite je to zdravy pristup koukat na to s respektem a najit manual, ptat se lidi kolem, apod., to je dobry napad, zkusim na to jit od lesa. Co se tyce transu, navozujes luciditu take timto zpusobem nebo jaka je tvoje osvedcena metoda?

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 45
Registrován: pát 16. říj 2015 21:21:22
Počet lucidních snů: 1512
Kontaktovat uživatele:

Re: Vize budoucnosti v LD?

  • >

Příspěvekod ATA » pát 06. led 2017 20:18:00

Většina snu je jen o konsolidaci paměti a akce tam nemaj moc velkej dopad ale pokud bude sen reprezentovat řešeni nejakého tematu v podvědomi tak změna tam muže mít velké nasledky na bežnej život. Další možnost je třeba komunikace z částama podvědomi nebo už vice esoteriké věci jako telepatie a astrální světy.

Pokud sny nepoužívaš cíleně na řešeni problému tak je šance že budeš mit tyhle tipy snů poměrně malá .
U nevědomého snu budou dusledky menši vetší změny často vyžadují vědomé rozhodnutí /souhlas.

Metod mam hodně a použivam podle okolnosti ale pokud jde o normální LD tak poslední dobou to vetšinou nechávám na DILD.
Ld tenhle rok : 7

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: Vize budoucnosti v LD?

  • >

Příspěvekod mhi » sob 07. led 2017 1:02:59

Prekognitivnim snum neverim, nicmene to co se ve snech (i tech lucidnich) deje bez vedomeho zameru, ma podle mne nejaky vyznam. V prirode je pramalo veci, ktere jsou jen tak bez vyznamu. Verim v jistou formu "prekognitivnich" snu, kdy nevedomi "vi" o necem, co vedomi nema zpracovane. To se mi ve snu uz nejmene jednou stalo, dlouho jsem dumal nad tim jaky mel sen vyznam a povedlo se mi na to prijit (nevedomi mne pred necim varovalo, co jsem vedome vubec do hloubky neanalyzoval). Sen byl realisticky, s konkretnimi osobami, atd.

Zameril bych se na ty opakujici se sny a sceny (prede dvermi, schody), to neco bude urcite znamenat. U mne se taky docela casto opakuji nektere motivy ve snech. V tech lucidnich mam treba dost casto dlouhe - nekonecne - schody na nejakou pyramidu. Nemam u toho zadne emoce, ale nikdy se mi v pripadech kdy se to zjevilo bez meho zameru nepovedlo vyjit uplne nahoru.

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Vize budoucnosti v LD?

  • >

Příspěvekod Refly » sob 07. led 2017 9:53:36

mhi píše:Verim v jistou formu "prekognitivnich" snu, kdy nevedomi "vi" o necem, co vedomi nema zpracovane. To se mi ve snu uz nejmene jednou stalo, dlouho jsem dumal nad tim jaky mel sen vyznam a povedlo se mi na to prijit (nevedomi mne pred necim varovalo, co jsem vedome vubec do hloubky neanalyzoval).


Můžeš tohle prosím více rozvést a napsat konkrétně? Klidně z toho odstraň všechny soukromé části a převeď to do nějaké analogie, pokud je to potřeba. Ale zajímalo by mě jak takové snové varování nevědomí vypadá.

Příklad: Bude se mi zdát o tom, jak se houpu na židli a ta se se mnou ve snu zlomí. No a když se na tu židli pozorně podívám v reálu, tak zjistím, že má naprasknutou nohu a že by se to mohlo klidně stát? Takhle jednoduché to asi nebude, že? :)

Jinými slovy - podvědomí ví o nějakých drobnostech, kterých si vědomi v reálu dostatečně nevšimlo a dělá z toho (například) formu varování. Nebo máš na mysli úplně něco jiného?


Zpět na „Ostatní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů