Stránka 1 z 1

Spirituální terminologie

Napsal: stř 09. srp 2017 13:31:16
od zazivot
Třeba u mě dříve jsem meditovala rok a to ke konci už pak tak moc, že se mi ohromně zvyšovali energie, ale myslela jsem, že je to správné, ale nebylo, naopak málem mě to zničilo, začali se mi dít věci, které vybočovali běžné realitě. To samé dosáhnout osvícení a odevzdat se bohu, nelze to, když člověk není připravený, nezvládne to, naopak mu to může dost ublížit a nebo úplně zničit. U meditace i odevzdání je potřeba pochopit dvě základní věci, vše je složeno z polarit a to i energie špatné a dobré. Obě k životu jsou třeba a proto tu jsou, ale ten, kdo s nimi neumí pracovat a správně je nepochopil, jako třeba i nezkušený léčitel, tak může ublížit nejen sobě, ale i tomu koho léčí. A proto s energiemi je potřeba pracovat opatrně, vědět jejich úskalí a mnoho dalších zkušeností, které získáš např. sám(což je ta těžší varianta) a nebo budeš mít štěstí a získáš zkušenosti od dobrého učitele(snadnější varianta), který si celý proces úskalí prošel na vlastní kůži a předá ti své zkušenosti, které prošel a získal a tím se stane tvým vůdcem, učitelem, guruem. Jelikož jen ten tě pochopí, bude vědět, co prožíváš a navíc ti bude moct podat i pomocnou ruku v případě tvých vzniklých problémů :-) Ale i při výběru učitele je potřeba dát si pozor, ne každý je ten správný a proto vybírej pečlivě.
Tohle co jsem vypsala je jen takový kraťounký souhrn.

Re: Mohou nas meditace nejak poskodit?

Napsal: stř 09. srp 2017 15:53:42
od mhi
Priznam se, ze tomu nejak nerozumim. Sice oba mluvime cesky, ale nechapu (prilis) vyznam.

1) Energie je skalární fyzikální veličina, která popisuje schopnost hmoty (látky nebo pole) konat práci (viz wikipedia). Bavime-li se o nejake "psychicke energii", bylo by dobre ten termin nejak definovat, aby se dal uchopit.

2) z postu vidim jen to, ze vysledkem meditace mohou byt zjisteni, ktera clovek nedokaze spravne zaintegrovat do svoji psyche. Ano, s tim souhlasim.

O bod 2) mi ale ani tak neslo, ten je zrejmy. Z toho co jsem psal vyplyvaji jine veci (staci si precist odkazovane texty).

Rovnou tedy pridam pozanamku, a to je zmena osobnosti ve smyslu zmeny adaptacnich mechanismu (mindfulness -> zvysi se uniky, treba proti agresim). Prijde mi to docela logicke, protoze unik (myslim) nechava na rozdil od slozitejsich adaptacnich mechanismu predmet adaptace (co nam vadi) ve vedomi. No a o tom mindfulness je, mit veci vedome. Otazkou potom je, ze nelze unikat stale a pred vsim :).

Re: Mohou nas meditace nejak poskodit?

Napsal: stř 09. srp 2017 18:56:34
od zazivot
Já ty články nečetla. Já jen četla nadpis a na ten jsem reagovala. No, jedná se o energie celkového energetického/světelného těla(také se to nazývá aura tedy něco, jako záře světla kolem lidského těla s různým spektrem barev). Máš 7 hlavních energetických bodů na těle a to jsou čakry(kořenová, kundalini, solar plexus, srdeční, krční, třetí oko a korunní) a ty dohromady tvoří tvé energetické tělo. Díky tomu, dokážeš komunikovat s okolním světem, také ti slouží, jako kanály do jiných dimenzí a ukrývají se v nich mnohé dovednosti. Někteří mají díky svému nedozrálému duchovnímu postupu, některá horní centra uzavřená a díky tomu nemají možnosti takové, jako lidé, co je mají všechny otevřené. Určitě si je také cítil a nebo cítíš, třeba já od dětství cítím krásně hřejivé kolečko uprostřed hrudi srdeční čakru, také se mi začalo otevírat třetí oko a tím se mi začali otevírat vidiny a vize. Když se mi otevřela sedmička, propojila jsem se s veškerými energiemi. Sedmička je napojení na vyšší zdroj.
Díky řízené meditaci, si můžeš s těmito centry pracovat, ale právě že díky tomu, že pracuješ s energií musíš opatrně, aby jsi něco nepoškodil. Když si jen lehneš a budeš relaxovat tedy meditovat s čistou myslí, tak se ti nic nestane, tady jde o to, když začneš do těch center zasahovat svou myslí a např. si je čistit, když tomu nerozumíš, vyčistit je dokáže bez újmy pouze zkušený léčitel.

Nějak jsem to nepochopila s těmi úniky. Myslíš z reality?

Re: Mohou nas meditace nejak poskodit?

Napsal: stř 09. srp 2017 21:08:36
od zazivot
-----

Re: Spirituální terminologie

Napsal: čtv 10. srp 2017 10:49:16
od mhi
zazivot píše:Já ty články nečetla. Já jen četla nadpis a na ten jsem reagovala. No, jedná se o energie celkového energetického/světelného těla(také se to nazývá aura tedy něco, jako záře světla kolem lidského těla s různým spektrem barev).


Trosku si zase rypnu. Ze mne rozhodne nic viditelneho nezari, alespon ja to nevidim a nikdo okolo me mi nerekl, ze bych mel nejakou zari. Energie ze mne jde, to je pravda, treba formou tepla. Ale opet jsme mimo viditelne spektrum a hlavne v tom to asi nebude. Tedy ke slovu energie pribylo "svetelne telo" (coz je predpokladam dualisticke pojeti "duse"). Chtelo by to jeste vysvetlit auru, protoze to zjevne zadne spektrum barev neni (viditelne svetlo jednoduse nezarim, bohuzel).

zazivot píše:Máš 7 hlavních energetických bodů na těle a to jsou čakry(kořenová, kundalini, solar plexus, srdeční, krční, třetí oko a korunní) a ty dohromady tvoří tvé energetické tělo. Díky tomu, dokážeš komunikovat s okolním světem, také ti slouží, jako kanály do jiných dimenzí a ukrývají se v nich mnohé dovednosti. Někteří mají díky svému nedozrálému duchovnímu postupu, některá horní centra uzavřená a díky tomu nemají možnosti takové, jako lidé, co je mají všechny otevřené. Určitě si je také cítil a nebo cítíš, třeba já od dětství cítím krásně hřejivé kolečko uprostřed hrudi srdeční čakru, také se mi začalo otevírat třetí oko a tím se mi začali otevírat vidiny a vize. Když se mi otevřela sedmička, propojila jsem se s veškerými energiemi. Sedmička je napojení na vyšší zdroj.
Díky řízené meditaci, si můžeš s těmito centry pracovat, ale právě že díky tomu, že pracuješ s energií musíš opatrně, aby jsi něco nepoškodil. Když si jen lehneš a budeš relaxovat tedy meditovat s čistou myslí, tak se ti nic nestane, tady jde o to, když začneš do těch center zasahovat svou myslí a např. si je čistit, když tomu nerozumíš, vyčistit je dokáže bez újmy pouze zkušený léčitel.


Takze tu mame dalsi termin, čakra. Ten mozna bude definovan vyse uvedenym, pokud se dodefinuje ta energie a energeticke telo.

Treti oko je predpokladam pineal gland.

Pak nevim co je vyssi zdroj (zdroj ceho?).

Od ceho se centra cisti? Je v nich prece "energie". Znamena to, ze existuje nejaka spatna "energie" ?

Potreboval bych to cele nejak pochopit.

EDIT: zazivot: vcera jsem tu videl velmi obsahlou odpoved', za kterou dekuji, bohuzel jsem nemel cas ji cist. Dnes vidim, ze zmizela ? Skoda ... Co jsem ale pochytil, tak tam byla zminena energie mezi osobami (jak na sebe emocne pusobi).