Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

Relaxace (nedokonalý WILD) večer bez preřušování spánku

Meditace, techniky pracující s dechem, snová jóga a další spiritualita.
mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Relaxace (nedokonalý WILD) večer bez preřušování spánku

  • >

Příspěvekod mhi » stř 16. lis 2016 4:27:31

** EDIT 2016/12/12 ** Opravil jsem subject, protoze po uvaze jsem dosel k tomu, ze WILD je lehce odlisny, tak aby to nekoho nezmatlo. Princip relaxace (autogenniho treningu) je zachovan, to co se deje dal je ale trosku jine. Az budu mit uplne jasno, doplnim text. Do textu jsem opomenul napsat to nejzajimavejsi, ze behem tohoto zazitku jsem mel chvili pocit "nekonecne spokojenosti, klidu, absence cehokoliv hmotneho, traumatizujici historie i budoucnosti". Souvisejici thread viewtopic.php?f=38_t=77_p=551#p551

EDIT 2017/05: Tento zazitek byl mnohem silnejsi nez jsem sem napsal, akorat to nepatri k tematu LD. Je dost dobre mozne, ze dost zmenil moji osobnost (ziju s vetsim nadhledem, vice "tady a ted", v light verzi jsem to zazil vicekrat a umim tomu vedome napomoci). Ta disociace totiz odpovida spis chvilkove neexistenci vlastniho ja (ega, osobnosti). Uz tehdy mi to prislo fascinujici, akorat jsem to bral spis jako takove "mentalni cviceni" bez vetsiho vyznamu. Ted' uz si to nemyslim.

Refly mne dnes inspiroval k pokusu, toto si prave zapisuji do snoveho denicku (nasledoval LD, ten tu nebudu uvadet). WILD byl velmi neuspesny, ale sledoval jsem co se deje, vydrzel jsem to az do nejakeho vysledku. Treba to nekomu pomuze.

Další pokusy s LD. Začínám ve 23:00, pokus o WILD. Zoufale se nedaří. Snažím se udržet vědomí a čekám souvislé hypnagogické obrazce. Nepřichází, ruší mne déšť, rychlý tlukot vlastního srdce (odhad nad 50 tepů). Nedaří se mi zcela relaxovat svaly ani pocit závrati. Pomáhá myslet na pohyb do tepové frekvence, jakože jsem zvíře a běžím. Najednou si uvědomuji, že jsem disociován od reality, nejsem schopen si vůbec uvědomit kde jsem (vím, že někde spím, ale je to doma, co je okolo mne, atd.), jestli ježím na břichu, nebo zádech, ale uvědomuji si, že to je očekávané, neznepokojuje mne to a užívám si ten pocit. Není to sen ani halucinace. V průběhu mám pěkné hypnagogické obrazce, žluto-černé, nějaký „bankovkový obrazec“, selektivní mlhovinu, světlejší plochu. Nejsem schopen to dál udržet, probuzení 1:00. Takže mi to trvalo 2 hodiny? Další uvědomění, že disociace nastává v okamžiku, kdy se mysl přestane soustředit na realitu a naprosto dokonale se věnuje jen nějaké imaginaci. Reálné věci (vjemy) lze ošálit asi tím, že k nim člověk vymyslí něco imaginárního (srdeční tep – běh) *. Asi potom usínám, podivně.

* = uvádí myslím i Plháková 2013, externí vjemy jsou zakomponovány chytře do snů, aby se snící neprobudil.
Naposledy upravil(a) mhi dne sob 27. kvě 2017 15:36:23, celkem upraveno 6 x.

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: WILD vecer bez prerusovani spanku

  • >

Příspěvekod Refly » stř 16. lis 2016 10:46:47

Já tedy WILD (a obecně všechny další LD metody) zkouším pouze v noci kolem 4:00, když se probudím a jdu na záchod. Spát chodím kolem 23:00, takže po cca 5ti hodinách spánku. Večer většina technik (snad kromě MILD/Mantry) nemá žádný efekt, protože první REM fáze je daleko a navíc ta první je velice krátká, proto se většina technik dělá až po 4,5-6 hodinách spánku.

Některým lidem se to podaří i takto "večer", ale to je pouze pocitově - jak jsi sám psal - probuzení v 1:00. První REM fáze po ulehnutí do postele nastává cca po 1,5 hodině a pak se zhruba každých 90 minut opakuje a čím déle spíš, tím je delší.

Večer tedy moc neexperimentuji, nemá to smysl. :) Jak bylo někde vtipně napsáno - je to jako když čekáš na nádraží na vlak, ale ten pojede až za 2 hodiny. :) I když jsou samozřejmě i výjimky a ty můžeš být jedna z nich. ;)

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: WILD vecer bez prerusovani spanku

  • >

Příspěvekod mhi » stř 16. lis 2016 12:10:40

Probuzeni v 1:00 bylo kdyz jsem neudrzel tu disociaci od reality (snad to nazyvam spravne), vlastne to nebylo probuzeni jen navrat zpet do realneho sveta (vedomi jsem udrzel po celou dobu). Trosku jsem to zestrucnil, ono se tam toho delo vic zajimaveho a hlavne takhle kdyz mi to neslo, tak mel i LD jiny prubeh (zrejme mi tam nevedomi strkalo nejake predstavy, budu si muset poradne nastudovat Junga i Freuda).

Souhlasim s tim, ze daleko lip se to dela prerusenim spanku, treba se mi jednou stalo, ze do loznice prisla kocka, ja byl na zadech, ona vylezla na perinu a delala "mlecny krok", samozrejme me to probudilo, tak jsem ji odsunul pryc, chvili ji proklinal jeji bezohlednost, pak mne napadlo zavrit oci a uz to bez nejakeho cekani jelo ;-).

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: WILD vecer bez prerusovani spanku

  • >

Příspěvekod Refly » stř 16. lis 2016 15:11:34

WILD jsem párkrát zkusil i večer, ale to u mě nemělo absolutně žádný efekt, prostě se vůbec nic nedělo. Ale u mě nemají efekt ani ty noční WILD, takže zatím těžko říct.

Až se naučím spolehlivě noční WILD, tak můžu teprve začít experimentovat s večerními. :)

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: WILD vecer bez prerusovani spanku

  • >

Příspěvekod mhi » pon 21. lis 2016 10:28:44

Mam 3 dalsi poznatky:

- kdyz je clovek hodne unaveny, tak to jde mnohem lepe. Mluvim o takove unave, ze cloveku se mhouri vicka a ma problem je udrzet.

- zakladem je NEMYSLET NA NIC. I premysleni o tom co bude nasledovat, nebo upjate sledovani vlastniho tela nikam nevede. Neumim to moc popsat, v hlave musi byt "prazdno".

- mel jsem rozhovor s nekym kdo WILD taky zazil u meditace a zarazila mne jedna vec, vyzkousel jsem tedy i relaxacni hudbu, jednu takovou hodne zvlastni, a mam pocit, ze to pomaha. Konkretne v te meditacni hudbe jsou mista, kde je chvili ticho a potom nejaky divny zvuk (ton). V miste tohoto tonu pokud zacinam na neco myslet, tak mi to myslenku naprosto dokonale rozbije, protoze clovek se zacne na ten ton soustredit. Ovsem kdyz uz 'jsem v tom' ... tak me to vube nerusi. Nemuzu ten youtube nyni najit, ale podle me to bylo neco z tohoto playlistu nebo "related" videi: https://www.youtube.com/watch?v=luRkeDC ... zc&index=5


Zpět na „Meditace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů