Zvláštní žádost o pomoc

Obecná diskuze o luciditě a lucidních snech.
Lelkoun Soví
Počet lucidních snů: 62

Re: Zvláštní žádost o pomoc

Příspěvekod Lelkoun Soví » ned 28. dub 2019 22:45:45

Coatl píše: Není to meruňkovej čaj, ale meduňkovej. Je o něm známo, že uklidňuje, čili i sny by měly být klidnější. Jestli Lelkoun má po meduňce slabší sny, tak to holt funguje tak, že neklidný sny se nepromění na klidný, ale prostě zmizí :)

Čert ví. Každopádně mám ve snovém deníku čtrnáctidenní výpadek, což se mi ještě nestalo. Ne, že by se mi nezdálo vůbec nic, ale byly to spíš jen takové obrazy, absolutně bez děje... Už to nepiju.... Kofollovi držím palce a pokud jde o můj názor na psychiatry/psychology, tak to chce mít opravdu velkou kliku na někoho dobrého, jinak takový člověk nadělá víc škody, než užitku. Proto člověku nakonec stejně většinou nezbývá nic jiného, než se s tím poprat sám...

kofolla

Příspěvekod kofolla » pon 29. dub 2019 11:50:09

Ano, jak jsem psal, nejsem ochoten tuhle věc léčit léky a antidepresivy a na nalezení odborníka v tomto oboru je dosti těžké.

Po Vašich radách a tipech jsem dospěl k pár svým vysvětlením. Děkuji za dodání odvahy, tahle žádost měla směřovat k ústupu mých snů a k boji proti těm lucidním. Vy jste mi ale doporučili opak, dodali odvahu a hlavně poradili co s tím a jak dál. Od mé žádosti uplynulo pár dnů, respektive pár dalších nocí a já konečně zjistil, proč se tohle děje. Vyvolal jsem několik dalších umělých snů během dne a další jsem měl zase přes noc. Rozhovory jsem vedl sám se sebou, snovými charaktery a i s ní. Možná by někoho třeba zajímalo, co to všechno znamenalo v mém případě, dovolím si zde napsat menší a zrychlené backstory a na co jsem přišel. Musím podotknout, že tohle celé bylo asi nejtěžší období, tolik myšlenek, podnětů, deprese a tak nějak všeho během pár dnů. Mnohem těžší ale bylo se tomu postavit v prostředí, které mi dříve bylo skoro jako domovem mysli a během chvíle se stalo prostředím nežádoucím.

Jak jsem už zmínil, rozchod s dotyčnou se konal nějakou dobu dozadu. Rozchod iniciovala ona, poté mi dala druhou šanci. I poté vztah znovu krachnul. Přibližně v tu dobu jsem začal chodit ke koním kvůli jiným myšlenkám. Dále mi začali chodit anonymní smsky z internetu, ve kterých povětšinou stálo něco o usmíření a vrácení věcí zpět. A tak se taky stalo. Můžete namítat, že tolik šancí by se nemělo dávat, ale jsem člověk, který nezapomíná, věří na první lásku a smířit se s koncem je opravdu nemožná věc. Pár týdnů na to ale přišel další zvrat. S dotyčnou kobylou jsem si vytvořil spojení, které doslova nemám ani se svou rodinou. Bohužel ji kamarádka měla jen v pronájmu a nájemní smlouva končila, a tak musela odejít. Už tehdy jsem upadl do depresí, věděl jsem, do jakého prostředí půjde, z vychovaného koně, který mi naslouchal pouhými myšlenkami, se stane znovu bestie, ke které byste se nepřiblížili ani na 20 metrů. Tehdy mě to dostalo a potřeboval jsem být sám. A tak kobyla odjela. Delší dobu jsem dále nebyl s onou přítelkyní, což vedlo znovu k rozchodu z její strany. Načež pár dnů na to to chtěla vzít zase celý zpět. Nedokázal jsem už ale říct "ano". Po nějaké době v depresích jsem se rozhodl to ukončit, naštěstí neúspěšně. Sen, který jsem měl po Vašem doporučení zde, jsem nedokázal pochopit. Zkrátka nedával smysl, něco mi ale ukázal. Dalším snem jsem pochopil, co se děje. To bych nezjistil, kdybych se těmto snům vyhýbal. Vedl jsem rozhovory sám se sebou, se svým podvědomím a i s ní. Ze všech těchto rozhovorů vyplynula zloba a nenávist. Má láska vůči ní se přeměnila na nenávist. Je to jako prozření, teď to všechno vidím, je to až úsměvné. Onen kůň našel nový domov, nová majitelka si s ní ale nevěděla rady a tak jsem měl možnost se nyní s ní znovu setkat. Bylo neuvěřitelné cítit znovu tohle pouto i po takové době, co jsme se navzájem neviděli. To mi dodalo sílu, minulou noc jsem navíc už rozpoznával okolí, detaily a vídal mnohem více snových charakterů, aniž bych si je musel domýšlet. Všechno se stalo tak rychle, během pár dnů a jsem za to neskutečně vděčnej. Když jsem si uvědomil tenhle fakt o nenávisti, je skutečně lehké se tomu postavit. A bez těchto snů bych také nezískal odvahu k návštěvě dotyčné slečny kobyly.

Děkuji Vám tedy za vše, ještě to však není ono, celej se z toho zatím třesu a vzpamatovávám. Ale i já sám tohle vidím jako velkej krok dopředu. Děkuji tedy ještě jednou všem, kteří mi odpověděli a posunuli mě o kapitolu dále, znovu a naposled, Děkuji.

mhi
LD Expert
Počet lucidních snů: 0

Příspěvekod mhi » pon 29. dub 2019 12:57:16

Gratuluji, kazde takove zjisteni, byt' je treba po urcitou dobu velmi slozite zpracovatelne, je obvykle velmi osvobozujici. A hlavne cloveka posouva dal, aby neopakoval dokolecka stejny "scenar".

Trosku se mi tam plete lidska slecna a kobyli slecna, tak nevim, zda jsem vse pochopil spravne.

Nicmene, byl-li by to muj zivot, zabyval bych se asi intenzivneji tou nenavisti, proc vznikla, vuci komu presne byla smerovana (nemusi to byt tak jak to vypada na prvni pohled, lidska psychika dokaze delat psi kusy a muze se to pekne zamotat). A dost zasani mi prijde ten uvedeny sen, jak tam promlouva slecna.

sheepeck
LD Expert

Příspěvekod sheepeck » pát 03. kvě 2019 11:19:43

To je dobrá změna. Jsem rád, že se ti to takto poskládalo. Držím palce i nadále.

Zpět na „Obecná diskuze“