Průzkum na téma lucidní snění - dotazník

Pokud máte chviličku, vyplňte prosím anonymní dotazník pro jednoho našeho uživatele: Téma o dotazníku

Kofein

Chcete znát názor ostatních? Založte téma s anketou...

1) Kolik pijete kofeinových nápojů? 2) Jak pociťujete jejich vliv?

1a. Nepiju nic obsahujícího kofein
1
7%
1b. Piju jen čaj v umírněném množství
2
13%
1c. Dávám si denně hodně čaje nebo několik kafí
4
27%
1d. Leju do sebe kotle kávy nebo energiťáků
1
7%
2a. Mám pocit, že kofein mi brání v luciditě
1
7%
2b. Mám pocit, že kofein mi podporuje luciditu
1
7%
2c. Nepozoroval jsem žádnou změnu
5
33%

Celkem hlasů: 15

Coatl
Počet lucidních snů: 59

Re: Kofein

Příspěvekod Coatl » úte 24. říj 2017 7:48:11

Tak si myslím, že tohle téma (za sebe) můžu zlehka uzavřít. Podezření, že by kofein měl jasnou souvislost s lucidním sněním, se mi vůbec nepotvrdilo.

axinka
Počet lucidních snů: 70

Příspěvekod axinka » úte 14. srp 2018 0:06:29

Já bych měla taky zkušenost s kofeinem, ale nevím, o co se vlastně jedná, už jsem to tady někde psala. Mívala jsem na internátě ve zvyku večer usnout, asi ve čtyři se vzbudit a dát si kafe, pak se dvě hodiny učit, jenomže pak se mi chtělo spát, tak jsem ještě šla. Zpočátku se mi zdály různé sny, kde lidé mluvili a tak, teď se to ale nějak změnilo. Když si jdu ráno ještě lehnout, tak usnu, najednou mám dojem, že jsem vzhůru, tak se podívám na mobil a tam je odpolední čas. Měla jsem třeba v reálu za úkol vzbudit sestru o půl jedné a mobil ukazoval čtvrt na dvě odpoledne. Tak jsem "domněle v bdělém stavu" vstala, ale potácela jsem se jako opilá a moc mi nešlo dojít ke dveřím. Tak jsem se vědomě odrazila a létala po místnosti. V tomto stavu se mobil chová divně, někdo ho ovládá na dálku, chodí mi smsky a ve skutečnosti tam pak žádné nejsou. Co to je?
A tohle se mi děje jen po ranním kafi a nějaké době činnosti, dokud nejsem taková unavená, nikdy jindy, ale funguje to stoprocentně. Nikdy jindy k tomu ale nedochází.

Coatl
Počet lucidních snů: 59

Příspěvekod Coatl » pon 20. srp 2018 16:41:11

Tak to je přesně takovej typ situace, kdy bych očekával lucidní stavy. Asi to taky vyzkouším :)
Lucidní sen je zkrátka hybridní stav snění ("spánku") spojenýho s bdělostí, a proto si myslím, že nejlepší šance na jeho vyvolání je v situaci, kdy jsou obě hlediska silně přítomna. Prostě v situaci, kdy se člověku hrozně chce spát, ale on se tomu vzpírá a myslí na bdělost. (Možná to funguje i opačně, když je člověk odpočatej, ale přinutí se ke spánku.) Taky jsem už měl několikrát falešný probuzení právě díky tomu, že jsem si uvědomoval, že už musím vstávat, i když jsem po dlouhým "čumákování do tmy" zrovna začal zabírat.

Zase jsem si pozměnil názor v anketě. Poslední dobou se kafem hodně prolévám až do večera, ale včera jsem si ho schválně večer nedal, a zrovna jsem měl po dlouhý době LS. (Byly tam eště jiný vlivy, ale...) Ten vliv kofeinu tam nějakej bude, ale bude složitej. Dá se to používat pozitivně i negativně.

Zpět na „Ankety“