Browse By

Video: Charlie Morley na TED konferenci

 

Charlie Morley je dnes jedním z nejviditelnějších propagátorů lucidního snění. Přestože je mu pouze 32 let, stihl toho už docela dost. Na žádost svého buddhistického mistra začal už před sedmi lety s výukou lucidního snění. Zanedlouho potom získal oficiální autorizaci učit tibetskou snovou jógu od jednoho s nejvýše postavených tibetských lámů.

Každoročně pořádá workshopy o lucidním snění po celém světě, přičemž letos v březnu proběhl jeden i v Praze a na přelom března a dubna příštího roku se plánuje další. Byl také prvním člověkem, který hovořil o lucidních snech na TED konferenci, ze které je i dnešní video.

Sám jsem na YouTube viděl už několik interview a pořadů s Charliem a vždycky na mě udělal výborný dojem. Buddhistický rámec sice nemusí být pro každého, ale na Charliem je vidět, že tématu lucidních snů opravdu výborně rozumí a to jde. Navíc je si skvělý řečník, jeho slova mají vždy hlavu a patu a báječně se poslouchá.

 

Svět v našich rukou

Neziskové organizace TED pořádá a licencuje velké množství konferencí zaměřených na nejrůznější obory lidské činnosti. Podtitul konference, pořádané v San Diegu v roce 2011, byl „World in our grasp„, tedy svět je v našich rukou.

Charlie Morley zde vystoupil s opravdu strhující řečí na téma lucidních snů a nočních můr. Jeho přednáška jednak precizně připravená, ale na druhou stranu působí velice impulzivně a občas připomíná až malou divadelní hru. Charlie Morley je vystudovaný herec a je vidět, že využil všech svých schopností, aby diváky zaujal a vtáhl do svého světa.

Na mě to rozhodně fungovalo a tak jsem se rozhodl, že se pokusím záznam této přednášky zpřístupnit i těm, kteří zrovna angličtinou úplně nevládnou a tak jsem vytvořil k této přednášce české titulky. Doufám, že se Vám tohle video bude líbit stejně jako mě.

Pokud byste chtěli na našem blogu přeložit nějaké jiné video, dejte nám vědět dolů do komentáře, napište na naše Fórum nebo Facebook.

 

 

 

4 thoughts on “Video: Charlie Morley na TED konferenci”

 1. Lucas says:

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, co si myslíte o možné nebezpečnosti lucidního snění, o které píše Vadim Zeland ve své knize Transurfing – Ovlivňování reality (2. díl, str. 11 – 26). Předem děkuji za odpověď. Lukáš K.

  1. Yogger says:

   Jediné nebezpečí, o kterém jsem četl, je pro lidi trpící nějakou duševní chorobou. Můžete alespoň stručně popsat o jaká nebezpečí se jedná? Díky.

   1. Lucas says:

    Můžete mě prosím napsat Vaší mailovou adresu – rád bych Vám tam ten článek poslal.

    1. Yogger says:

     Email poslán 🙂

Comments are closed.