Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

LD v nemoci

Diskuze o zlepšení snové paměti, způsobech navození lucidních snů a jednotlivých metodách a technikách (RC, DILD, WBTB, WILD...).
mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

LD v nemoci

  • >

Příspěvekod mhi » úte 05. zář 2017 15:23:41

Uz driv jsem si vsiml, ze kdyz jsem nemocny (mam u toho teplotu, ucpane dutiny, boli hlava, apod.) parkrat se dostanu do stavu, kdy jsem hrozne vycerpany, ale nechce se mi spat. No a zdaji se mi ruzne kratke sny, ruzne se u toho probouzim, vlastne nic prijemneho. V takovem poloprobuzenem stavu se jen staci zamyslet a uz naskakuje dalsi sen, kdyz se clovek premuze, tak casto lucidni. Je to velmi nestabilni (sen se rad rychle rozpada, treba tou bolesti, zvysenou teplotou, proste pozornost neco odvede do "realneho" sveta, apod.), ale je to desive invazivni (tech pokusu o LD ma clovek behem noci neskutecne mnozstvi, hlavne diky opakovanemu probouzeni). Je to neco mezi "vizi" (jen obraz, ktery nereaguje a treba se pouze posunuje) a lucidnim snem. Taky je zvlastni, ze se mi ten stav jednou podarilo znacnym usilim pretavit v cosi, co bych nazval "modre svetlo" (chybel u toho pocit prijeti, bylo to nestabilni, ale ta modra byla hodne vyrazna, nicmene nenazval bych to mystickym zazitkem, proste jen svetlo, zadna emoce za tim taky nebyla). Hned potom jsem usnul.

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: LD v nemoci

  • >

Příspěvekod Refly » úte 05. zář 2017 20:20:36

Takže nová technika na indukci LD? :D

Postup:
1. Někde se nakažte chřipkou.
2. ...

:lol:

Já už jsem tedy dlouho nemocný nebyl - ale nevzpomínám si, že bych si při nemoci pamatoval vůbec nějaký sen, natož lucidní. :)

Uživatelský avatar
kenny34
Příspěvky: 83
Registrován: ned 23. črc 2017 21:47:32
Počet lucidních snů: 300
Bydliště: Sázava
Kontaktovat uživatele:

Re: LD v nemoci

  • >

Příspěvekod kenny34 » stř 06. zář 2017 16:52:59

taky sem si všimnul podobný věci. Ale spíš se mi to stává když pospávám v autobuse nebo ve vlaku a hlavně odpoledne když sem jezdil utahanej z práce. Někdy se bavim tim že pořád dokola usínám a budim se do toho sámého snu. Nevím jak to mají ostatní ale rychlé vrácení do snu je skvělej trik jak se dostat do lucidního snu i když jak píše mhi je dost nestabilní a vetšinou se dost rychle rozpadne do běžneho snu nebo se člověk zkrátka zase probudí. Každopádně se to dá použít jako dobrá metoda pro trénik přechodu do snu při vědomí. Kdysi jsem čet knihu o životě a smrti kde jeden z mnoha autorů popisoval proces smrti. Psal že smrt je proces pěti BARD. BARDo bylo v knize vysvětleno v podstatě jako velká změna (velmi zkráceně řečeno) vnímání nebo bytí a první tři z těchto bard prožívá prý člověk když usíná. Ty další dvě se dají žažít už jen při smrti samotné. No v zásadě v tom článku to popisoval jako cvičení jak dosáhnout toho aby člověk prakticky usnul při vědomí. Budhisté to prý používaly jako metodu k další meditaci ve snu. Prostě usnuli do lucidního snu a meditovali si v něm vklidu dál. Nejtěžší je prý překonat bardo zatmění kdy mozek vypne na velmi nízkou hladinu vědomí nebo spíš bezvědomí. Nezdají se sny a tělo ve spánku jen naprosto nehybně leží. Tohle bardo bych řek že se dá v těhle chvílích prakticky přeskočit a snadno se vrátit do LD nebo i začít nové a přitom si uvědomovat celý proces usínání. Což fakt neni snadný ale jde to. Potvrzeno praxí.

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: LD v nemoci

  • >

Příspěvekod mhi » stř 06. zář 2017 23:33:32

To co jsem zazil v pondeli (mel jsem takovou rychlou "chripku", jeden den teplota, boleni hlavy, dalsi uz jen unava, a dneska normalne funguju, snad se mi to nevrati) nebylo nestabilni, ze by se mi to vracelo do snu, ale spis se to rozpadalo do jine sceny/"vize". Oliver Sacks jeste neco takoveho popisuje u migren.

Udrzeni vedomi do hlubokeho spanku nejspis bylo to co popisuji zde viewtopic.php?f=41_t=90 ; modre svetlo, ktere jsem zminoval je asi neco podobneho (casti mozku mimo provoz), ale nebyly u toho emoce a spis to vypadalo jako kdyby nekdo ve tme rozsvitil tlumenou modrou lampu. Barva byla ale naprosto jasna. Zajmalo by mne u tech barev svetel, jestli maji nejaky hlubsi vyznam.

Uživatelský avatar
Coatl
Příspěvky: 231
Registrován: stř 24. kvě 2017 22:29:14
Počet lucidních snů: 111
Kontaktovat uživatele:

Re: LD v nemoci

  • >

Příspěvekod Coatl » pát 08. zář 2017 4:35:58

Postup:

1. Někde se nakažte chřipkou.
2. ...
3. PROFIT!

https://www.youtube.com/watch?v=3zc4bGkU05o


Taky jsem si všim, že při horečkách se daj zažít zajímavý stavy a vize. "Bohužel" jsem měl horečku naposled v době, kdy jsem eště neznal lucidní snění...


Zpět na „Metody & Techniky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů