Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

WILD technika

Diskuze o zlepšení snové paměti, způsobech navození lucidních snů a jednotlivých metodách a technikách (RC, DILD, WBTB, WILD...).
Uživatelský avatar
Daiv
Příspěvky: 92
Registrován: pát 06. led 2017 9:32:57
Počet lucidních snů: 0
Kontaktovat uživatele:

WILD technika

  • >

Příspěvekod Daiv » stř 25. říj 2017 7:20:51

Refly, ta sekvence se ve skladbě opakuje dost často. Když zakouším WILD (DILDO nechavam tentokrat v supliku, Coatle), tak se tento bzučák vždy ozve na krátkou dobu a zní velmi, velmi podobně. Zároveň pocituju vibrace - pocit prostupujícího chvění a dost možná bych jeden z pocitů mohl nazvat bolestí, když tento zvuk prostupuje hlavou, nahromaděný tlak jakoby způsoboval nesnesitelnou, nicméně krátkou bolest.

https://www.youtube.com/watch?v=7_SAMrDnXOE

Čas: 2:14, trvá to jen 3 vteřiny, možná to tam zaslechneš. Možná to BZZ ostatní vnímají jinak, nevím, já přesně takle. Tohle je samozřejmě jen zvuk, ten nikdy dostatečně nevyjádření to spojení s bolestí, ale pro představu by to mohlo stačit.

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: WILD technika

  • >

Příspěvekod Refly » stř 25. říj 2017 9:51:22

Odděleno z diskuze Reflyho lucidní sny: viewtopic.php?f=18_t=120

Jo, slyšel jsem to. Už od začátku písničky jsem tipoval, které basové linky to asi budou...


Opět jsem zkoušel jsem WILD dnes v noci a opět nic. Žádné HI, vibrace ani jiné pocity. Jediné co zažívám je, že mi po pár minutách trochu ztěžknou ruce a nohy. Ale tento pocit se nijak neprohlubuje a prostě se nedokážu dále "hnout z místa"... Třeba 15-20 minut čekám a nic dalšího se neděje.

Pravděpodobně nemám mysl ve správném stavu... Zkoušel jsem vůbec na nic nemyslet, jen bezmyšlenkovitě pozorovat temnotu, nebo jsem zkoušel v duchu říkat nějakou mantru/větu (např. 1 jsem ve snu, 2 jsem ve snu, 3 jsem ve snu...) nebo jsem zkoušel nepatrně pohybovat dvěma prsty (FILD varianta).

Párkrát jsem zkoušel i nějakou relaxační hudbu i Binaural beats.

Řekl bych, že jsem u WILDu uvízl na mrtvém bodě... :?

Uživatelský avatar
Daiv
Příspěvky: 92
Registrován: pát 06. led 2017 9:32:57
Počet lucidních snů: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: WILD technika

  • >

Příspěvekod Daiv » stř 25. říj 2017 10:04:29

Spánek je pomocník, nech tělo usínat a sleduj hypnagogické vize. Setrvej co nejdéle na hranici spánku, ale nenech ho připravit tě o vědomí. Teprve v těchto hladinách se dostaví mnou popisované pocity. Když ležíš na posteli a relaxujes, nachazis se v hladine "Alfa I" (hlubsi relaxace, uvolneni), potrebujes jit nize, hladina Theta je hluboka meditace a zacinajici spanek. Cilem je dostat se sem vedome.

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: WILD technika

  • >

Příspěvekod Refly » stř 25. říj 2017 10:46:28

Daiv píše:Spánek je pomocník, nech tělo usínat a sleduj hypnagogické vize.


Já vím, tohle se píše skoro v každém návodu. :) Nemůžu přijít na tu hranici, abych začal usínat, ale neztratil vědomí. Buď usnu normálně nebo nezačnu usínat vůbec. K HI jsem se nedostal nikdy; v životě jsem je neviděl... :(

Nezažil jsem vlastně nikdy nic z těchto "usínacích pocitů" - žádné HI, žádná spánková paralýza ani nic podobného. Prostě buď hned usnu nebo nezačnu usínat vůbec.

Jinými slovy nemůžu přijít na to jak "nechat usínat tělo" a udržet si vědomí. Vím, že je to hodně těžké, ale rád bych udělal alespoň malý postup v této technice...

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: WILD technika

  • >

Příspěvekod mhi » stř 25. říj 2017 10:56:47

Slo by ten zvuk "vyladit" pres http://www.szynalski.com/tone-generator/ a hodit sem odkaz (tlacitko GET LINK) ?

Jestli to nebude mit souvislost se soustrednymi kruhy, ktere obcas u hypnagogie vznikaji (melo by to byt rozsynchronizovani funkcnich celku mozku). Mel jsem opakovane moc hezky zazitek s timto souvisejici, kdy mi v soustrednych kruznicich behala pismenka, kruznice se ruzne proti sobe fazove posouvaly.

Zvuky nikdy zadne neslysim. Ale umim se zrelaxovat do stavu, kdy mam bolesti - tezko se to popisuje, jde to nejcasteji z rukou a nohou, podobne tomu je kdyz clovek dostane krec, ale to co zazivam je velmi velmi kratky "impuls", ale zato hodne intenzivni (donuti mne to se pohnout a bolest hned ustane, je to tak intenzivni, ze bolesti nevydrzim se nepohnout).

Jak se tu pise o tech alfa/theta vlnach, tak zjevne se da dostat s udrzenim vedomi i do hlubokeho NREM spanku. viewtopic.php?f=41_t=90

Uživatelský avatar
Coatl
Příspěvky: 231
Registrován: stř 24. kvě 2017 22:29:14
Počet lucidních snů: 111
Kontaktovat uživatele:

Re: WILD technika

  • >

Příspěvekod Coatl » stř 25. říj 2017 23:24:05

Refly píše:Já vím, tohle se píše skoro v každém návodu. :) Nemůžu přijít na tu hranici, abych začal usínat, ale neztratil vědomí. Buď usnu normálně nebo nezačnu usínat vůbec. K HI jsem se nedostal nikdy; v životě jsem je neviděl... :(

Ale falešný probuzení při cíleným DEILDu jsi přesto měl... takže to jde.
Já sice hypnagogii mám, ale moc mi nepomáhá k WILDu. Ta hranice mezi bděním a spánkem je pro mě taky záhadná. Daiv to píše lákavě, ale připadá mi to až jako logická nemožnost: když bdím, tak mám vědomí, a když spím, tak ho nemám. Zjevně je nějaká složka vědomí, která se umí zachovat i při spánku. Problém je, že snění přichází až po usnutí, takže (normální) člověk prý musí dost dlouhou dobu udržovat to vědomí v prázdnotě, kde není ani hypnagogie, ani sny, prostě nic... a já to nedávám. Proto mi přijde pro tyhle účely vhodnější DEILD, protože tam už je mysl připravená předchozím spánkem a sny člověku nabíhaj snad ještě při vědomí.

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: WILD technika

  • >

Příspěvekod Refly » čtv 26. říj 2017 0:20:22

Coatl píše:...Proto mi přijde pro tyhle účely vhodnější DEILD, protože tam už je mysl připravená předchozím spánkem a sny člověku nabíhaj snad ještě při vědomí.


DEILD je akorát forma WILD metody. Já se samozřejmě bavím o WILDu v noci, po probuzení a ideálně i po WBTB - takže mysl je předchozím spánkem připravená na cokoliv - měla by následovat REM fáze, takže by WILD, DEILD i jiná technika měla být (relativně) snadná.

Uživatelský avatar
Daiv
Příspěvky: 92
Registrován: pát 06. led 2017 9:32:57
Počet lucidních snů: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: WILD technika

  • >

Příspěvekod Daiv » čtv 26. říj 2017 8:38:49

mhi: ja ten zvuk poladim, jsem kytarista, tak bych to mel dat. Nicmene nebude to hned, pisu z prace, kde nechci delat hluk a doma mam ted trochu rozhozeny zazemi, rekonstruuju dum a mam vypojeny pocitac. Tak jakmile to bude mozny, udelam to. Jak jsi psal, ze neslysis zvuky - v obycejnych snech je slysis? a v lucidnich snech? V jake fazi konkretne je neslysis? Ja slysim vetsinou vse, uz pri nastupu hypnagogickych vjemu, pak to pronikave BZZ a posleze LD, ktere ma tolik zvuku, az hlava prechazi. Kdyz jsem napriklad v interieru, slysim skrz okna hluk venkovniho prostredi, projizdejici vlaky, auta, mluvici lidi prochazejici kolem, apod. Zni to jako rusivy element, ale neni, mozek zpracovava vice informaci nez za bdeleho zivota a je to jednoduse uzasny pocit.

Refly, Coatl: pokud zkousim WILD rano kolem 6 hodiny, po navratu z WC je navozeni zazitku otazka chvile. Nekolikrat jsem byl prekvapeny, ze mi naskocil obraz do minuty po ulehnuti, je to individualni. Pokud to zkousim mimo spankovy usek dne, tak je to samozrejme mnohem delsi a pokud je clovek unaveny, napriklad po praci, tak to jit nemusi vubec, pripadne clovek usne, coz mi teda vubec nevadi, ja rad spim. Uz jen ty prozitky pri navozovani jsou tak pestre, ze o tom ve volnych chvilich pisu clanek. V ramci podnikani mam moznost vyuzit jednu domenu zcela zdarma, udelam si tedy mini informacni web, kde popisu sve postupy a zjisteni, krok po kroku. Clovek nemusi za kazdou cenu "cestovat". Uz jen setrvani v "transu" je unikatni pocit, cista relaxovana mysl spojena s prijemnym, protaaaaahlym oblouznenim (jako po poziti omamnych latek) zarucuje prijemny relax. Ve spojeni napriklad s poslechem hudby jsou to nezapomenutelne okamziky. Neustale premyslim nad kategoriema, ktere se uz na tomto foru obcas probiraji (astralni cestovani, lucidni sen, OBE, apod.) a nemuzu se v nich vyznat. Sve zazitky bych rozdelil do 3 kategorii, ktere bohuzel nedokazu pojmenovat:

1) Mam klasicke lucidni sny, fantasy prostredi, ktere lze menit. Mohu delat cokoli, skladat hudbu, kreslit, letat, objevovat, proste volna tvorba bez omezeni, kterou obcas vyuzivam i pro svou profesi (jsem grafik). Sam sebe ucim kreslit :D Kdyby nekdo z vas videl, co jsem schopen vytvorit v LD, neuveritelny. Vzdy, kdyz tyto veci delam, neskutecne lituju, ze po probuzeni nedosahuju ani zdaleka takoveho skillu. Zde vyvstava otazka, jak progresivneji vyuzit sve podvedomi pro cinnost vykonavanou za bdeleho stavu? Je to v nas, jsme geniove, kazdy bez rozdilu, jen je to zamceny! To stejne muj velky konicek, hudba. Vytvorim si nahravaci studio, rozmistim si aparaturu a v pohodlnem kresle uprostred zacnu prvni linkou na klavir. Pote pridam dalsi a dalsi nastroje, vokály, cokoli, uzasny! Bohuzel neznam notovy zapis a opet, i kdyz po tom touzim, do vedomeho stavu nedokazu tyto napady prenest. Dale, lidi, ktere v LD potkam se mnou interaguji. Hadam se s nima, komunikuju, apod. Jsem jednoduse soucasti pribehu, ktery si sam tvorim. LD nepredchazi dunivy BZZ zvuk a neni zde prehnana fascinace okolim (vysvetlim v bode cislo 2).

2) Zejmena po technice WILD zacnu videt skrz zavrena vicka, vidim strop mistnosti z mista, kde jsem predtim ulehl na postel. Jde se vznest a pohybovat se po mistnosti, podivat se po byte, vydat se ven skrz okna, apod. Toto prostredi nelze menit, lide mne nevidi, proletl jsem kolem nich, mavl jim rukou pred oblicejem, nic. Do teto dvojky je neprijemny se dostat, je to zminovana bolest a dunivy BZZ, nez naskoci obraz. V techto zazitcich vzdy citim teplotu (napriklad v interieru je teplo a po pruletu oknem ihned zmena na chladno), citim vune, slysim zvuky (opet zvuk zastreny u okna a po pruletu se zesili) a vizualni vjem je perfektni. Po WILDu je ma mysl zvlastnim zpusobem nastavena zpusobem, kdy me fascinuje vse kolem. Pamatuji se, ze jsem dlouhe minuty obdivoval kliku u dveri, uchyty od nabytku, apod. Jejich tvary, prisly mi uzasne, propracovane, krasne. Nekolikrat jsem se pristihl rikat is, ze az se probudim, budu jejich tvary studovat dal a divil jsem se, proc tento zajem nemam v bdelem stavu (poz. funguje mozek v tomto stavu obdobne jako po poziti drog? znam cloveka, ktery jistou dobu ujizdel na LSD a mezi jeho blibene aktivity patrilo chozeni do obchodu, prochazeni se podel regalu a obdivovani cisticich pripravku :) Nekecam, byl fascinovany tvary lhavi, barvami obalu, apod. Neco na tom bude.

3) Tyto zazitky zacinaji stejnym zpusobem jako dvojka, po technice WILD, ale namisto skrz zavrena vicka nastoupi neskutecne vize protkane symbolikou. Vidim emocema nabite sceny, prulety nad krajinou, kde probihaji stredoveke bitvy nebo me setkani s entitama, ktere mi predavaji informace spojene s letopočtem a doplnujucimi detaily. Tyto zazitku beru jako neco vic, nejdou menit, rozhodne to nejsem ja, kdo scenar techto zazitku ridi. Je to zpravidla koridor, jdi z aktualni pozice do bodu A, kde se dozvis vice, priklad: jsem na pousti, od horizontu po horizont jen pisecne duny, pofukuje vitr, krasne modre nebe. V dali vidim postavu, co udelam? Vydam se k postave, ktera mi po dobu nekolika minut predava informace, znaci holi do pisku letopocty a symboly a jakmile prednes dokonci, vse zmizi a ja se probudim. Dalsi priklad, jsem na louce, krasny letni den. Ta louka ale nekonci, je od horizontu po horizont a v dali vidim osamoceny dum. Co udelam? Jdu k nemu, kde se dozvim vice. Dalsi, jsem ve tme, kolem jen tmava prazdnota a jedine co vidim je v dali kuzel svetla vychazejici z otevrenych dveri. Co udelam? Jdu tam, je tam vice informaci (viz muj avatar u prezdivky na tomto foru).

Tohle me na stavech zmeneneho vedomi bavi nejvice, nikdy clovek nevi, jaky scenar si pro nej jeho podvedomi pripravi. Muzete mit deset planu co vyzkouset, ale nakonec to muze byt jeste zajimavejsi, kdyz to nejste vy, kdo to ridi. Sorry, trochu jsem se rozepsal :D

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: WILD technika

  • >

Příspěvekod mhi » čtv 26. říj 2017 12:16:17

No, pekna prace :-). Rekl bych, ze zavidim nektere veci, treba tu schopnost kreativne pouzivat LD. Mimochodem, to, ze ve zmenenych stavech vedomi lide delaji dobre to co v bdelem zivote vubec neumi. Treba jedna holka, ktera pry vubec netancuje v ASC nadherne tancovala (jako v realite,nebyl to LD!).

ad muj comment: mozna to bude tim, ze hudbu maximalne pasivne konzumuji, nemam v hlave prislusne spoje a tedy BZZZ pod bodem 2) u WILDu nemam. Zato mam jine veci, to jen abychom si mohli vzajemne zavidet ;-). Treba moje hypnagogie je uplne ticha, ale obcas umi byt vizualne nadherna. Nekde jsem to tady popisoval. Obecne mam treba problem mluvit v LD se snovymi postavami, za posledni rok to bylo myslim 3-4x (jako aby mi snovak odpovedel, bud' me ignoruji, nebo odejdou, odvrati oblicej, atd.).

ad 1) to mas jako perfektne stabilni WILD pokazde? U mne to muze mit spoustu urovni, treba pred dvema dny jsem WBTBckoval, nekdy kolem sedme, takze telo docela probuzene, nicmene obraz +- naskocil snad jeste nez jsem se po necekanem probuzeni zachumlal do periny. Z nejakeho duvodu se mi vizualizovala kuchyne a v ni bezici mycka, vlastne vizualne jsem poradne jen videl tu mycku a jeji ovladaci panel, zbytek byl takovy ... divny (nebylo to jako v realite, sede, nedodelane, zrnite, atd). Nejak mi naskocilo, ze tam neni tableta, tak si rikam, ze ji tam dam. V tom jsem si ale rikal PROC DAVAM DO SNOVE MYCKY TABLETU KDYZ NECHCI A OBTEZUJE ME TO? Uz jsem ji ale mel v ruce, a nevim vlastne jak me to napadlo, proste jsem ji strcil skrz dvirka :-). Tableta zalezla do mycky jako kdyz plnim kure, proste dvirka byla najednou "proniknutelna" prsty. Rikam si, ze vyzkousim proniknout do lednice, ktera stoji vedle, ale to se uz nepovedlo a tvrde jsem narazil :). Na mycce jsem uvidel zbytky jogurtu ve skle (realne v te mycce jsem opravdu den predtim myl ty sklenicky), byla tam trosku voda a tak si rikam co ... je to sen, ochutnam. A opravdu to melo nejakou chut' (takovy naredeny jogurt, jeden ovocny, druhy cokoladovy). No tak takhle nejak muze vypadat muj LD, kde je nekvalitni vizual. Pak mam ale LD, kde je vizualni vjem hezky (nechci rict perfektni, ale i takove jsou). Ale rozhodne to nejsou vsechny LD. Jeste jedna perlicka na pobaveni, jak ten sen nebyl uplne prosvetleny, tak jsem si nejak asocioval pinealni zlazu, ze ta mrska za to treba muze (jsou to takove spis mysticke teorie). Najednou se mi zvizualizoval mozek, pohled zezadu. Tak jsem do nej strcil prst a kdyz tam byly dva clanky, sen se najednou "rozsvitil" :-). Jeste ve snu jsem si rikal, ze to je blbost, pinealni zlaza musi byt pristupna nekde z druhe strany, ale sen mel pravdu a me vedomi nikoliv (viz wikipedia ... skutecne pinealoktomie by se delala asi zezadu :) ).

ad 2) silne mi to pripomina OBE viewforum.php?f=42 ; nejsem si jist, zda jsem ten jeden svuj jediny tady popisoval. Mel jsem "vibrace" (zvuky si neuvedomuji, ale mozna to byl trosku hukot), prulet tunelem, a potom virtualni realitu, kde jsem byl fascinovan nejakymi cihlami ve zdi ;-). Takze tady jsme na tom podobne, akorat ja to mel 1x za zivot. Nikdy jsem ani v LD nemel to, ze bych videl celeho sebe (to se mi nedari), nebo mel pocit, ze vidim pres dvirka. Ano, mel jsem jeden zazitek, kde jsem sebe videl (dokonce v ruznych casovych obdobich), nicmene LD bych to urcite nenazval. Asi pred rokem jsem experimentoval s tim, ze jsem si zamerem privolal misto kde spim, zvizualizovalo se mi, a mohl jsem se jit projit, ale navrat do loznice vedl k rozpadu prostredi.

ad 3) toto vubec nemivam. Dalo by se to nazvat spis "vizemi" (sledovani filmu, tzn. clovek sebe vnima jen jako pozorovatele filmu) ? Mam ale dost historickych snu, v nich jsem ale jako ucastnik v 1. osobe; driv jsem mival takovou serii putovnich snu, nekdy ze stredoveku. V nedavne minulosti jsem mel sny z valky, rekl bych 2. svetova. Pritom na valecne filmy/dokumenty moc nekoukam.

Zjistis na https://www.16personalities.com/cs jaka jsi osobnost ? Rozepises se v prislusne sekci o OBE pod bodem 2), nejak vic to rozvest, jake to ma varianty, atd. ? Pripadne by mne zajimala i ta skala moznych LD pod bodem 1. Diky za skvely post!

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: WILD technika

  • >

Příspěvekod Refly » čtv 26. říj 2017 17:41:11

Daiv píše:Refly, Coatl: pokud zkousim WILD rano kolem 6 hodiny, po navratu z WC je navozeni zazitku otazka chvile.

...V ramci podnikani mam moznost vyuzit jednu domenu zcela zdarma, udelam si tedy mini informacni web, kde popisu sve postupy a zjisteni, krok po kroku...


Kolem 6. hodiny... a to je kolik hodin spánku u tebe? Já zkouším většinu technik zhruba po 4,5 hodinách spánku. Po těch 6ti (a více) hodinách spánku mam už pocit, že jsem moc vyspalý a nebude to fungovat (a/nebo budu mít problém po WBTB znovu usnout). Ale asi bych to měl víc zkoušet i v tuto dobu.

Nechtěl bys psát občas i nějaké články tady pro náš web? :)


Každopádně díky za pěkný příspěvek. ;)


Zpět na „Metody & Techniky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů