Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

SSILD - Lucidný sen zahájený zmyslovým vnímaním

Diskuze o zlepšení snové paměti, způsobech navození lucidních snů a jednotlivých metodách a technikách (RC, DILD, WBTB, WILD...).
Uživatelský avatar
reincarnate
Příspěvky: 2
Registrován: ned 29. lis 2015 19:26:20
Počet lucidních snů: 25
Kontaktovat uživatele:

SSILD - Lucidný sen zahájený zmyslovým vnímaním

  • >

Příspěvekod reincarnate » ned 29. lis 2015 19:34:06

V zahraničí hlavne v Ázií dosť populárna technika s vysokou úspešnosťou. U nás trochu neznáma.

https://www.facebook.com/notes/lucidné-snívanie-a-astrálne-cestovanie/ssild-senses-initiated-lucid-dreaming/201690453495891

Uživatelský avatar
Yogger
Příspěvky: 106
Registrován: pát 24. črc 2015 21:47:22
Počet lucidních snů: 30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SSILD - Lucidný sen zahájený zmyslovým vnímaním

  • >

Příspěvekod Yogger » pon 30. lis 2015 16:19:59

Zajímavý, někdy to zkusím. Docela mi to připomíná cvičení od LaBerga z "Exploring the World Of Lucid Dreaming". To se postupně zaměřuje na všechny vjemové smysly, pak na emoce, myšlenky a nakonec na vědomí samotné.
DREAM LUCIDLY, LIVE LUCIDLY

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 45
Registrován: pát 16. říj 2015 21:21:22
Počet lucidních snů: 1512
Kontaktovat uživatele:

Re: SSILD - Lucidný sen zahájený zmyslovým vnímaním

  • >

Příspěvekod ATA » pon 30. lis 2015 22:06:30

Popis je hodně primitivni forma WBTB WILD .Bez podrobnejšího popisu ze využívá jen tak 20% potenciálu metody .
Senzoriku řeši kvanitou a jendnoduchostí ne kvalitou vizulizace.
Ld tenhle rok : 7

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: SSILD - Lucidný sen zahájený zmyslovým vnímaním

  • >

Příspěvekod Refly » ned 06. lis 2016 12:20:49

Docela pěkný popis SSILD techniky je zde (v angličtině): http://ld4all.com/forum/viewtopic.php?t=46720

Kromě samotného tutoriálu je tam dost zodpovězených otázek - stačí si přečíst postupně celý topic... :)

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: SSILD - Lucidný sen zahájený zmyslovým vnímaním

  • >

Příspěvekod Refly » úte 18. črc 2017 10:37:54

Na web jsme přidali překlad článku o SSILD technice. :)

Uživatelský avatar
Coatl
Příspěvky: 231
Registrován: stř 24. kvě 2017 22:29:14
Počet lucidních snů: 111
Kontaktovat uživatele:

Re: SSILD - Lucidný sen zahájený zmyslovým vnímaním

  • >

Příspěvekod Coatl » úte 18. črc 2017 15:22:31

Já musím říct, že jsem tu techniku SSILD posledních pár dní začal zkoušet, a sice to zatím nemělo primární úspěch, ale pozoruju, že si pamatuju víc snů a mám pocit, jako by byly delší. Poslední tři noci si pamatuju zhruba po pěti snech, jinak mám celkovej průměr tak 2. Zatím nevím, jestli to spolu přímo souvisí.
První a druhou noc jsem měl (z toho?) dost zmatený stavy, neska už se to snad stabilizovalo. Zkusím pokračovat, uvidíme, jestli se z toho něco vyvine...

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: SSILD - Lucidný sen zahájený zmyslovým vnímaním

  • >

Příspěvekod Refly » úte 18. črc 2017 15:52:23

Určitě to spolu souvisí. Díky této technice bys měl mít "nabuzené" smysly a mít tak více snů (živější a delší). A mělo by tak jít snadněji poznat, že se jedná o sen.

Já z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že po této technice mívám většinou živější a delší sen (sny). Nevím do jaké míry za to může jen prosté WBTB, ale řekl bych, že SSILD také dost pomáhá (v porovnání s ostatními WBTB s jinou technikou, než je SSILD).

A když jsem tu techniku tenkrát zkoušel poprvé, tak mě to taky nějak "rozhodilo" a po těch prvních cvičeních se mi hůře spalo. Ale nyní už s tím nemam žádný problém.

Jak to cvičíš? Po kolika hodinách spánku, jak dlouho jsi předtím vzhůru (WBTB), v jaké poloze to cvičíš, kolik rychlých a pomalých cyklů děláš a za jak dlouho poté usneš? :)

Uživatelský avatar
Coatl
Příspěvky: 231
Registrován: stř 24. kvě 2017 22:29:14
Počet lucidních snů: 111
Kontaktovat uživatele:

Re: SSILD - Lucidný sen zahájený zmyslovým vnímaním

  • >

Příspěvekod Coatl » úte 18. črc 2017 16:32:02

Dávám to s neplánovaným WBTB (tzn. když se krátce proberu třeba po 4-5 hodinách spánku, tak se přinutím vstát, omýt, pár minut se procházím apod.). Cykluju si to nejdřív asi 5x rychle, jak je v návodu. Zhruba dva nádechy vizuální, dva sluchový, dva pocitový. Pak si dám několik "vychutnávacích" cyklů, tj. vnímám si zrakově, jak dlouho chci, a když mi pozornost přejde na sluch, zas v tom nějakou dobu zůstanu... Postupně mi mysl začne celkem příjemně zmatkovat a v tu chvíli asi usnu.
Prokládám to i pokusama prociťovat všechny smysly najednou.

Taky pozoruju, že se mi poslední týden zlepšuje hypnagogie, obrázky jsou barevnější, výraznější, obsažnější... jestli se mi to podaří stupňovat, tak z toho za chvíli budou vize jako na ayahuasce :) (Ale samozřejmě drogy jsou špatné, áno?!) Nemám jistotu, jestli je to tím SSILD, možná to začalo o pár dní dřív a možná je to jen přechodnej fenomén, ale líbilo by se mi, kdyby to pokračovalo. Pokud to opravdu způsobuje SSILD, tak je to super mechanismus, jak si navodit vize.

Další proměnnou, která vstupuje do rovnice, je charakter WBTB. Myslím, že skutečně účinný je to u mě jen tehdy, když jsem vzhůru hodinu nebo dvě a když se mi pak chce opravdu spát. Potom tu máme další techniku "BILD", "beer-induced lucid dreaming", kterou jsem zkoušel na dnešek, a tam se to taky musí vyladit: množství alkoholu i večerní doba, ve kterou je ideální ho zkonzumovat.


Zpět na „Metody & Techniky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů