Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

Ovlivňování/zlepšování sebe sama

Tutoriály, články, filmy, knihy a odkazy na jiné weby s tématikou lucidního snění.
sheepeck
LD Expert
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 02. srp 2018 16:31:34
Počet lucidních snů: 60
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Ovlivňování/zlepšování sebe sama

  • >

Příspěvekod sheepeck » pon 29. čer 2020 14:10:09

Občas mi na mail chodí odkazy na rozličné výzkumy v oblasti snění a podobně, a dneska mi ve schránce přistál text, který už mám z dřívějška a řekl jsem si, že by to někoho mohlo zaujmout. Tak vám sem dám překlad:

............................................

Ed Kellogg – Dream Challenge – snová výzva

Překročení času a prostoru
Proměna svého já do optimální úrovně

Pokud se rozhodnete pokusu zúčastnit, činíte tak s vědomím vlastní odpovědnosti za veškeré změny či rizika, které mohou při jeho provádění, a nebo jako jeho následek nastat. Může se jednat o duševní, emoční, nebo dokonce tělesné změny.
Představte si, že někde v jiné paralelní realitě jiné vaše „já“ učinilo během svého života jiné volby a rozhodnutí, takže dosáhlo svého optimálního rozvoje, dosáhlo svého maximálního potenciálu. Vaším úkolem je naladit se během lucidního snu na něj buď tak, že budete snít o životě, který byste žili, pokud byste dělali potřebná rozhodnutí, nebo vaše paralelní já můžete během lucidního snu přímo kontaktovat. Můžete například najít snové zrcadlo (nebo jakýkoli jiný lesklý povrch) a požádat, aby vám ukázalo váš optimální protějšek. Sen si patřičně zaznamenejte spolu se všemi detaily, které si budete schopni vybavit. Snažte se po svém protějšku z jiné reality dívat ve všech svých snech, nejenom v lucidních. Často se stává, že když si člověk před usnutím přehrává úkoly pro své lucidní sny, tak se mu začnou relevantní informace objevovat i ve snech nelucidních.


Příprava

Pokud vám koncept paralelních vesmírů či realit nejasný, možná, že by vám pomohlo, kdybyste si o této otázce něco přečetli – nabízí se jak vysvětlení postavené na vědeckých pozorováních (třeba články publikované dr. Tegmarkem), nebo pakliže by vám byl bližší metafyzický přístup, tak by vám mohla být přístupná kniha Jane Robertsové Sethovy promluvy, kde se o pravděpodobnostních realitách a jiných možných já hovoří. Takováto příprava by vám měla pomoci více chápat ideu multivesmíru ve kterém možná žijeme, abyste byli s to přistoupit k zadanému úkolu bez omezujících představ, které by vám mohly stát v cestě k jeho úspěšnému provedení.


Definování vašeho optimálního já

Úspěch spočívá ve značné míře na schopnosti lucidně snícího soustředit se na konkrétní úkol. Abyste se mohli napojit na své optimální já, potřebujete si nejprve definovat, jaké vlastnosti považujete za nejdůležitější. Většina lidí si vzpomene na pevné zdraví, ale jen někdo na to, že by mohl hrát na piano jako virtuos, dělat přemety jako olympijský gymnasta, nebo hrát šachy jako velmistr. Navrhuji vám, abyste si ještě před pokusem o provedení lucidního úkolu sepsali alespoň šest pro vás nejdůležitějších vlastností, který by popisovaly vaše optimální já. Pamatujte na to, že by se mělo jednat o takové vlastnosti, které jsou důležité pro vás samotné, bez ohledu na to, co by si mohli myslet ostatní. Může jít o duševní, emoční, fyzické, nebo dokonce i duchovní vlastnosti, a stejně tak i o naučené schopnosti.

Optimální já: zásadní vlastnosti (vypište si jich přinejmenším šest):



....................

Dodatek

Inspirativní příklad lucidně snícího, který zadaný úkol úspěšně provedl

Poté, co jsem si asi ve 2 ráno vzal galantamin, jsem prošel několik snových prostředí a uvědomil si sám sebe plně lucidní ve snové verzi mého pokoje… V tu chvíli jsem si vzpomněl na snový úkol a rozhodl se najít své optimální já tak, že si pootočím všechny elektrony v mém těle o 178 stupňů, abych tak vytvořil dveře do alternativní reality, kde bych své optimální já mohl nalézt. Plně jsem svému snovému já důvěřoval, že bude vědět, jak to udělat, protože jsem si to mnohokrát v bdělém stavu nacvičoval. Potom jsem si vzal svoji kouzelnou hůlku, která se nachází v mém pokoji i v mé běžné realitě – dřevěná hůlka se dvěma krystaly na obou koncích – kterou jsem několikrát elipsovitě zakroužil proti směru chodu hodinových ručiček, abych před sebou vytvořil ony dveře… Dveře se objevily… vypadaly jako vertikální trhlina ve snovém prostoru, ve kterém jsem se nacházel a já jimi prošel… Objevil jsem se venku z domu na terase ještě s nějakou ženou. Nevím, o koho šlo, ale po celou dobu snu byla přítomna jako pozorovatel. Když jsem se na terase otočil, všimnul jsem si mužské postavy a vykročil k ní. Zeptal jsem se ho, jestli ví, proč jsem zde. Odpověděl, že ano, a já řekl, že je to proto, abych našel své optimální já. (Zajímavý nápad Eda Kellogga, že bych si mohl se svým optimálním já těla vyměnit, se proměnil v nápad, že bych mu mohl tělo ukrást)… Tato úvaha ale vzala za své při uvědomění si snové morálky, a já se prostě svého protějšku zeptal, zda by mi mohl poskytnout trochu své zdravé DNA jako náhrady za moji defektní DNA, kvůli které mě trápí bambusová páteř. Moje optimální já odpovědělo, že ničeho proti jejímu odběru nenamítá a já přistoupil k extrakci. Jakmile jsem ji měl v rukou, vzpomněl jsem si, že jedněmi z nejrychleji se regenerujících buněk lidského těla jsou buňky rtů, tak jsem si DNA vpravil do rtů pomocí jehlového přípravku, a současně vědomě zadával instrukce, aby se co nejrychleji vytvořily transportní buňky, které ji dopraví až do páteře. Po provedení postupu jsem svůj protějšek požádal, abych se s ním mohl spojit a načerpat energii a informace potřebné k mému zlepšení, a on mi to umožnil. Po načerpání toho, co jsem potřeboval, jsem mu poděkoval a prošel trhlinou zpět do prostředí, které vypadalo jako moje snová realita, a opět jsem byl lucidní v mé posteli… Pak jsem zažil další lucidní sen, ve kterém jsem cestoval ke svému učitelovi lucidního snění, Edu Kelloggovi, který je rovněž mým kamarádem. Dostal jsem se do jeho domu, prošel chodbou k jeho pokoji, ale dovnitř se mi vstoupit nepodařilo, protože jsem cítil nějakou překážku v cestě. Moje lucidita začala postupně slábnout a já se brzy probudil…

...................

Komentář

Lucidně snící, říkejme mu třeba Michael, trpí tzv. ankylozující spondylitidou, což je bolestí doprovázená nemoc zasahující páteř. Po uskutečnění tohoto snového úkolu si Michael všimnul výrazného zlepšení svého stavu – došlo ke zlepšení hybnosti jeho páteře a rovněž rozsah pohybů vykonávaných bez bolesti se zvětšil. Nyní je jeho páteř po celé své délce do jisté míry ohebná, a také zaznamenal zlepšení v uspořádání obratlů. Vedle těchto fyzických zlepšení Michael udává také posílení telepatie a práce s energiemi.

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovlivňování/zlepšování sebe sama

  • >

Příspěvekod Refly » úte 30. čer 2020 8:18:22

Přesunuto do sekce Zdroje informací.

Díky za překlad, ještě jsem to ale nečetl... :)

sheepeck
LD Expert
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 02. srp 2018 16:31:34
Počet lucidních snů: 60
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovlivňování/zlepšování sebe sama

  • >

Příspěvekod sheepeck » úte 30. čer 2020 11:10:28

To už raději do "lucidních výzev," ne? :-)

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovlivňování/zlepšování sebe sama

  • >

Příspěvekod Refly » stř 01. črc 2020 8:46:04

Lucidní výzvy mají daná pravidla, viz ./missing.php?url=viewto ... ?f=35_t=20 ;)


Zpět na „Zdroje informací“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů