Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

Sdílené sny

Tutoriály, články, filmy, knihy a odkazy na jiné weby s tématikou lucidního snění.
sheepeck
LD Expert
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 02. srp 2018 16:31:34
Počet lucidních snů: 60
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Sdílené sny

  • >

Příspěvekod sheepeck » čtv 02. pro 2021 11:38:33

Před nějakou dobou jsem na DreamViews narazil na chlapíka s nickem Waking Nomad. Měl naprosto úžasné zápisy ve svém DJ. No, a nedávno jsem narazil na tento text právě od něj. Třeba to někomu prospěje.

................................................

Sdílené snění – návod
Waking Nomad
…………………………………………………………………..

Nemám s tím mnoho zkušeností, ale myslím, že jich mám dost na to, abych tento návod sepsal. Opravdu bych si přál, aby tu byly stovky a tisíce lidí, od kterých by bylo možno se učit, ale protože tu cestu prošlapáváme více méně sami s Raven Knight, napíšu tento návod, aby ty zážitky, které spolu zažíváme, mohli prožít i ostatní. Protože je to neskutečně zábavné.
Ještě větší cíl je ale dosáhnout sdíleného snění s vámi. Představte si, že jdete na koncert s ostatními lucidně snícími, na koncert, jehož muzikanti v reálném světě neexistují, a vy můžete tu hudbu vidět.
Představte si, jak jdete s pěti dalšími snícími bojovat s šílenými obludami.
Představte si bitvu mezi snícími, kdy všichni mají kouzelné schopnosti.
Představte si, jak společně s dalším snícím píšete knihu, v níž jste sami hlavními postavami.
Raven a já jsme bojovali i spolu navzájem, a byl to jeden z nejúžasnějších zážitků mého života.
Představte si, jak někoho v realitě vyléčíte díky lucidnímu snu.
Představte si, jak vám ve snu někdo skutečný může pomoci s nějakou vaší fóbií.
Představte si, jak můžete ve snu obejmout někoho, koho skutečně milujete, a ona je to skutečně ta osoba.
Představte si, jak své přátele učíte používat kouzelné schopnosti. Raven mne naučila zhmotnit si zbraně, a jak sám sebe vyvolat ve více osobách. Příště ji chci poprosit, aby mne naučila vytvářet portály.
Představte si, jak vás ve snu váš snový průvodce učí tajný způsob boje.
Představte si, že se každého rána vzbudíte se skvělou náladou, protože jste celou noc prožívali úžasné dobrodružství.
Představte si, že je z vás super-hrdina nebo bůh, nebo jakákoli postava, v jejíž podobě chce vaše alter-ego bojovat.
Představte si bitvu, ve které jsou vašimi protivníky ostatní snící. Oh! To je něco nového!
Představte si, jak svého přítele či přítelkyni vezmete na skutečné snové rande, a oni jsou v tom snu s vámi. Můžete pro ně udělat úplně cokoli.
Co se knížek Dreamwalkers a Nightstalkers týče: fakt nevím, zda je to pravda.
Věřím, že ve snech lze léčit, protože jsem sám léčení obdržel. Věřím, že vás ostatní snící mohou vyděsit, způsobit bolest, zmást vás, protože to jsem zažil také. Vím, že nešlo o snovou postavu, protože bych si nikdy nepředstavil takovou ****, kterou mi způsobili, když jsem s nimi bojoval. Nikdy jsem fyzickou bolest nezažil.
Příště napíšu návod na snové zápasy.
Co se týče toho, jak dovést k luciditě jiného snícího: nevím, zda je to možné, ale předpokládám, že ano. Myslím si, že může být mnohem obtížnější najít člověka, pokud není lucidní. Když jsou lucidní oba, je možné se takříkajíc sejít na půli cesty. I tak bych to ale chtěl někdy zkusit.
Všechno, co tu píšu, je založené na mých osobních zkušenostech, ale je zajímavé, že to jsou vlastně rovněž zkušenosti Raven, takže to asi děláme dobře.

1) Naučte se vstupovat do snu způsobem WILD. Lucidní zážitky se pak dle mých zkušeností mnohem lépe pamatují, a snáze si také určíte místo, kde chcete být. Pokud máte s touto technikou potíže, používejte snový deník, zlepšete svoji snovou paměť, a vždy, když procházíte dveřmi, proveďte test reality a nahlas si řekněte „To se mi zdá.“
2) Čtěte si snový deník osoby, se kterou chcete prožít sdílený sen. Pokud vám její deník přijde parádní, budete pravděpodobně podobně naladění. Podle mne je snový deník Raven Knight úplný maso; přestože se v něm obvykle nevyskytuju.
3) Spojte se s danou osobou a zeptejte se jí, zda by chtěla sdílené snění vyzkoušet.
4) Pokud bude souhlasit, zvolte si místo setkání. Já s Raven se obvykle scházíme na Měsíci. Zkoušeli jsme se sejít ve Stonehenge, ale vyrušila mne Selene.
5) Buďte připraveni na možnost, že se objeví i jiné bytosti snového světa, které nebudou částí vaší imaginace.
6) Setkáte se se snovými průvodci, duchovními rádci, minulými milenci a přáteli, a možná i jinými bytostmi. Nechtěl jsem věřit v Selene. Ale na tom nesešlo. Ukázala se v mých snech třikrát, a já pak musel uznat, že je skutečná, protože byla neodbytná, když jsem ji ignoroval. Nyní je ve všech mých sdílených snech.
7) Buďte otevření setkání a poučení ze strany snových rádců. Pokud nebudete věřit, že snoví rádci existují (ať už by to mělo být vaše Nekonečné Já, nebo samostatná bytost), nebudete je brát vážně a ochudíte se o poučení a rady a možná i o znalosti kouzel. Můj snový rádce mne naučil snové magii, o které ale psát nebudu, protože mi řekl, abych tak nečinil. Neříkám to tu proto, abych se chlubil, ale chci, aby každý mohl takové znalosti od svého snového rádce sám získat.
8) Učte se od jiných snících. Dosud mne Raven naučila teleportaci a jak se rozdělit do více postav a jak si zhmotnit zbraně. Příště se chci naučit vytvářet portály. Učí mne, protože je daleko zkušenější snící. Je mi trochu líto, že tu není nikdo víc zkušenější, od koho by se mohla také učit. Možná, že bych ji mohl naučit proměňování, ale myslím si, že o to moc nemá zájem.
9) Buďte otevření kouzlům. Rychleji se naučíte kouzla, která odpovídají vašim osobním archetypům. Tedy v podstatě taková, která vám samotným přijdou skvělá a zajímavá. Pokud se vám zdají super mechanické bytosti, stanete se jimi, nebo je budete řídit. Já mám slabost pro staré řecké a havajské mýty, takže často prožívám dobrodružství v těchto mýtech a mám schopnosti proměny těla, vyvolávání oblud a ovládání země.
10) Nevím, zda nepřátelé, se kterými bojujeme, jsou skuteční, nebo jde o snové postavy, ale učit se bojové techniky je fakt boží. Naučte se bojovat. Musíte se naučit, jak ve snech mluvit, komunikovat, dýchat pod vodou, rychle utíkat, skákat do vzduchu a létat. To jsou základy. Představujte si během dne, jak ve snu bojujete. Představujte si, jak chcete bojovat. Představujte si všechny skvělé věci, které pak chcete během noci uskutečnit.
11) Musíte se naučit udržet si vysokou luciditu během provádění věcí, které vám nahání strach. Pokud se něčeho bojíte, řekněte si „Tohle je sen“ a udělejte to. Tak si upevníte uvědomění, že jste ve snu, protože budete dělat něco nemožného. Kdysi jsem před obludami zdrhal jako malý kluk, ale nedávno jsme zabili Upířího krále.
12) Buďte připraveni na to, že někdy vy i váš partner můžete prožitý sen zapomenout. Nenechte se odradit, když jeden z vás bude mít ve svém snovém deníku zápis událostí, na které si ten druhý nedokáže vzpomenout. Například Raven si vůbec nevzpomíná na Upířího krále, a já si nevzpomínám na zážitek se Star Wars, ale máme své jiné a úspěšné společné zážitky, takže se to asi stalo.
13) Stále pracujte na zlepšování svých zkušeností s dosahováním LD.
14) Učte se ve snech mluvit. Pomůže vám to udržovat luciditu, protože se musíte soustředit na to, co říkáte. Zkušenější snící mohou se snovými postavami a skutečnými lidmi vést rozsáhlé rozhovory. Celkově to zlepšuje vaši schopnost komunikovat.
15) Buďte otevření možnostem. Pokud hodně pochybujete, bude pro vás dosažení sdíleného snění obtížnější, stejně jako pochybnosti oslabují luciditu obecně a schopnost jednat ve snu. Musíte věřit, že něco dokážete, abyste si to dokázali představit. Když si něco dokážete představit, je to, jako byste si psali program pro svůj mozek ve stavu snu.
16) Rozpoznejte své přátele. Na to nepotřebujete fotografii. Poznáte to z jejich energetického podpisu. To proto si potřebujete číst jejich snový deník, abyste je nebo alespoň část jejich osobnosti poznali. Vždyť já ani nevím, jak Raven Knight ve skutečnosti vypadá.



Otázky, které vás mohou napadnout:
1) Je sdílené snění skutečné?
Podle mých zkušeností ano.
2) Opravdu?
Viz otázka 1.

Mám za cíl setkat se ve snu se třemi snícími a pak pokračovat dál.
Důvod, proč jsem dal dohromady tento návod, je to, že nechci, aby to byla tajná věc. Chci se o své znalosti podělit, protože si myslím, že by měly být přístupné všem a zadarmo. Chci, aby všichni, které to zajímá, to mohli dokázat, protože opravdu věřím, že sdílené snění je důležité pro náš vývoj jako lidského druhu.
Někteří nás budou mít za blázny, ale na to kašlu, protože skoro každou noc zažívám neskutečná dobrodružství.
Chtěl bych sdílet sen s celým světem, protože věřím, že pak budeme moci zažít mír.
Představte si, jak se celý svět během snu podílí na řešení nějakého problému.
Ano. To je můj cíl. A než ho dosáhneme, tak si tu cestu chci pořádně užít.



Pár slov k tomu, jak to všechno začalo.

Raven a já jsme byli na tomto fóru jen pár týdnů. Napsal jsem jí zprávu poté, co napsala o tom, jak zažila sdílené snění, a jak to lidé považovali za hloupost. Napsal jsem jí, že já to za hloupost nepovažuji, protože jsem to jednou zažil, ačkoli si toho tenkrát ten druhý vědom nebyl.
Rozhodli jsme se, že se o sdílené snění pokusíme, a hned napoprvé se nám to povedlo. Byl jsem nadšený a hned se probudil. Naučil jsem se udržet své nadšení pod kontrolou a naše sny pak byly delší a delší.
Nevím, jak Raven Knight vypadá ve skutečnosti, a ani to není důležité. Poslal jsem jí video, kde hraju na didgeridoo, ale sdílené snění jsme zažili ještě před tím. Dříve jsme se ani neznali, ale v minulém životě jsme byli sourozenci.
Většina naší komunikace probíhá ve snech. Ve skutečnosti spolu mluvíme ve snech víc, než si pak píšeme. Po telefonu jsme spolu hovořili jenom jednou.
Lidé, se kterými se ve svých sdílených snech setkáte, budou nejspíš lidé, se kterými se znáte z minulých životů. Můžete tuto věc brát jako určitou možnost, protože se vám ty minulé životy stejně určitými způsoby připomenou.
Doufám, že se do sdíleného snění zapojí co nejvíce lidí, abych se s vámi mohl ve snech sejít, tak jsem možná tento návod nakonec napsal ze svých sobeckých důvodů.

Uživatelský avatar
kenny34
Příspěvky: 83
Registrován: ned 23. črc 2017 21:47:32
Počet lucidních snů: 300
Bydliště: Sázava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sdílené sny

  • >

Příspěvekod kenny34 » pát 31. pro 2021 12:15:42

no nevim ale přijde mi to až trochu moc fantastický na to aby to byla všechno pravda.
Ne že bych měl něco proti sdílenému snění. Taky bych se o to rád pokusil ale není bohužel s kým tohle cvičení provozoval. Tady ale píše o teleportaci a rozdělení sebe sama a dalších "kouzlech" kterýchžto zvládnutí bych se odvážil tvrdit není uplně jednoduché a tady je všechno popsáno jako naprosto snadné. Mě osobně dost času zabralo i lítání a to ho pořád ještě nezvládám nijak perfektně. Je trochu škoda že tu dotyčný neuvádí dobu po kterou se ona "kouzla" učil , ale z článku to nepůsobí jako bůhvíjak dlouhá doba, přitom tohle zvládnout by podle mě trvalo roky a ne-li celý život.
Nerad teda někomu hanim jeho poznatky. Vše co tu autor uvádí má celkem jasnou logiku a je to dost ucelené a právě díky týhle dokonalosti jsem z tohohle článku trochu rozplocenej. Přijde mi to zkrátka až moc perfektní (i když ne nemožný). :?: :?: :?: :?: :?:

sheepeck
LD Expert
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 02. srp 2018 16:31:34
Počet lucidních snů: 60
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: Sdílené sny

  • >

Příspěvekod sheepeck » pon 03. led 2022 16:09:03

O sdíleném snění píše i Waggoner, který je důvěryhodný autor.

Což o to, já bych to taky rád zkoušel, ale dlouhodobě LD na nule.
Zkouším nyní postup dle Radugy, tak uvidím, zda se někam pohnu.

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: Sdílené sny

  • >

Příspěvekod mhi » stř 05. led 2022 20:06:14

Zdravim v novem roce :)

Jestli to tady jeste cte Tina, tak v zapisku "20170318" (pokracovani 20170322 ) ma neco, co by mohlo byt sdilenym snem, treba to sem nakopiruje, nebo mi k tomu da souhlas.

V tom snu dala nekomu nejaky predmet, dotycny ho dostal, pravda v trochu jine barve.

Zminky o sdilenem sneni ma "Tom Poutnik".

Jestli nekdo najdete nejake zminky na ruznych cizich forech, a jako ze se obcas daji najit, bylo by fajn sem hodit odkaz.

sheepeck
LD Expert
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 02. srp 2018 16:31:34
Počet lucidních snů: 60
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: Sdílené sny

  • >

Příspěvekod sheepeck » čtv 06. led 2022 8:42:12

Tom Poutník je vůbec úplně jiná liga.
Tuhle v jedné přednášce uváděl, že od ulehnutí do "vycestování" mu to trvá asi tři vteřiny. A sdílené snění zmiňoval jako naprosto potvrzenou věc. :-)

Uživatelský avatar
kenny34
Příspěvky: 83
Registrován: ned 23. črc 2017 21:47:32
Počet lucidních snů: 300
Bydliště: Sázava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sdílené sny

  • >

Příspěvekod kenny34 » pát 07. led 2022 1:29:48

Jo od Toma poutníka jsem taky shlédnul spoustu videí a musim říct že mi nepřipadá že by si ty věci vymejšlel a určitě je to i uplně jinej level ( od 1 do 100 jsme my tak 5-10 a on 80-90). Působí na mě rozhodně dost věrohodně a evidentně ví o čem mluví. Asi dvakrát jsem si s ním i něco napsal přes facebook a vlastně on mě kdysi přivedl na jedno forum podobné tomuhle, ale bylo to tam dost v úpadku a po čase jsem to fórum už ani nenašel. Byla to nějaká zkratka z písmen a zřejmě to na netu moc lidí nenašlo. Je s ním taky dost videí na youtube ale to asi víte.
Zkusim si někde alespoň stahnout toho Waggonera jestli je teda v češtině k mání. Anglicky bych to asi nepřelouskal. Jestli by měl někdo nějakej odkaz tak mi ho pošlete pls. Beztak už jsem o snění dlouho nic nového nečet a vždycky mi to nakopne LD.
Jak už jsem řek je škoda že nemám tyhle věci s kým trénovat. Asi je mi souzeno narážet v životě většinou na zabedněnce nebo nevim. :lol:

sheepeck
LD Expert
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 02. srp 2018 16:31:34
Počet lucidních snů: 60
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: Sdílené sny

  • >

Příspěvekod sheepeck » pát 07. led 2022 9:08:21

Waggoner u nás k mání stopro je - jsem tu knížku přeložil do češtiny. :-D (takže se omlouvám za překlepy, které v ní jsou)
Mimochodem je to podle mne nejlepší kniha, kterou jsem dosud ohledně LD četl.

Uživatelský avatar
kenny34
Příspěvky: 83
Registrován: ned 23. črc 2017 21:47:32
Počet lucidních snů: 300
Bydliště: Sázava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sdílené sny

  • >

Příspěvekod kenny34 » pon 10. led 2022 0:22:58

Tak lucidní snění od Waggonera jsem našel na uložto ale tu druhou knihu ne. No každopádně se v práci nebudu alespoň nějakou dobu nudit.
To si jako fakt překládal ty :?:

sheepeck
LD Expert
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 02. srp 2018 16:31:34
Počet lucidních snů: 60
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: Sdílené sny

  • >

Příspěvekod sheepeck » úte 11. led 2022 15:16:43

Fakt. Proto se právě omlouvám za ty překlepy. :-)
A kterou druhou knihu máš na mysli?

Uživatelský avatar
kenny34
Příspěvky: 83
Registrován: ned 23. črc 2017 21:47:32
Počet lucidních snů: 300
Bydliště: Sázava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sdílené sny

  • >

Příspěvekod kenny34 » čtv 13. led 2022 15:59:23

Tak sem měl asi vlčí mlhu. Myslel sem že sem tu viděl odkaz ještě na jednu knihu ale teď ho nikde nevidim. :lol:


Zpět na „Zdroje informací“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů