Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

Za jak dlouho se vám promítnou věci z reálného světa do snů?

Chcete znát názor ostatních? Založte téma s anketou...

Za jak dlouho se vám (průměrně) promítnou reálné prožitky do snů?

Můžete vybrat až 2 možnosti

1
17%
3
50%
0
Žádná hlasování
2
33%
0
Žádná hlasování
0
Žádná hlasování
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 6
 

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Za jak dlouho se vám promítnou věci z reálného světa do snů?

  • >

Příspěvekod mhi » pát 27. říj 2017 9:19:19

Treba Allan Hobes tvrdi, ze ve snech se neprojevuji bezprostredne predchazejici udalosti (predchozi den), ze tam je odstup cca 5-7 dnu zpusobeny fungovanim hippokampu. No ale ja mam NAPROSTO BEZNE ve snech nejen veci z predchoziho dne, ale hlavne to, na co jsem myslel tesne pred usnutim. Zajimave je se koukat treba na Simpsony a pak WILDovat :). Treba dneska se mi pred probuzenim rano zdalo o tom snovem dotazniku, ktery jsem vcera publikoval, ze se koukam, kolik lidi odpovedelo :-). Sen to trefil o jednoho cloveka, k tomuto okamziku dokonce pocet uz sedi presne.
Naposledy upravil(a) mhi dne sob 28. říj 2017 14:19:12, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Za jak dlouho se vám promítnou věci z reálného světa do snů?

  • >

Příspěvekod Refly » pát 27. říj 2017 20:19:24

mhi píše:Treba Allan Hobes tvrdi, ze ve snech se neprojevuji bezprostredne predchazejici udalosti (predchozi den), ze tam je odstup cca 5-7 dnu zpusobeny fungovanim hippokampu. No ale ja mam NAPROSTO BEZNE ve snech nejen veci z predchoziho dne, ale hlavne to, na co jsem myslel tesne pred usnutim.


Mě se ve snech (dle dlouhodobého průměru) objevují věci, které jsem zažil tak 2-3 dny zpátky. Věci z předchozího dne mívám ve snech jen výjimečně - většinou jen když se jedná o nějakou "velkou" událost (ve vztahu ke mě). To, na co myslím těsně před usnutím, se mi bohužel do snů dostat prakticky nedaří, i když bych moc chtěl...
Naposledy upravil(a) Refly dne pát 27. říj 2017 20:26:51, celkem upraveno 1 x.

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: Za jak dlouho se vám promítnou věci z reálného světa do snů?

  • >

Příspěvekod mhi » pát 27. říj 2017 20:49:02

Ja to mam naprosto bezne, ze se mi do snu dostavaji bezprostredne udalosti, z vecera, predchoziho dne, atd.

Uživatelský avatar
Coatl
Příspěvky: 231
Registrován: stř 24. kvě 2017 22:29:14
Počet lucidních snů: 111
Kontaktovat uživatele:

Re: Za jak dlouho se vám promítnou věci z reálného světa do snů?

  • >

Příspěvekod Coatl » sob 28. říj 2017 11:15:42

mhi píše:Treba Allan Hobes tvrdi, ze ve snech se neprojevuji bezprostredne predchazejici udalosti (predchozi den), ze tam je odstup cca 5-7 dnu zpusobeny fungovanim hippokampu. No ale ja mam NAPROSTO BEZNE ve snech nejen veci z predchoziho dne, ale hlavne to, na co jsem myslel tesne pred usnutim.

Kde to mhi píše? Já rozhodně souhlasím: Především když na něco myslím celej den, tak se mi to velmi často objeví ve snech. A taky myslím, že hodně důležitá je doba těsně před spaním. Samozřejmě tam mám i prvky z méně bezprostřední minulosti... (a občas prvky z dost bezprostřední budoucnosti...)

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: Za jak dlouho se vám promítnou věci z reálného světa do snů?

  • >

Příspěvekod mhi » sob 28. říj 2017 11:27:10

Treba tady:

What the brain does, instead, is to keep a rather impressive record of experience for a relatively short time, probably in the hippocampus and directly related cortical structures, which is accessible for about one week by day but inaccessible by night. This model can explain how and why I never dream of daytime experiences that are easy to recall the next day. The brain uses sleep to make bit-by-bit adjustments in its long-term repertoire of learning and memory, in a way that guarantees both efficacy and efficiency.


Nekde to je ale napsano naprosto naprimo, proste hippocampus (ci jina struktura) je vypnuty a tudiz se nam zda o vecech nejprve po sedmi dnech. Prijde mi, ze Hobson bud ma podivny vzorek snovych deniku, nebo v nich hledal jen to co se mu hodi do jeho teorie. Ale ja jsem jenom laik s tisicinou jeho vedomosti, tak treba jenom nevidim spravne souvislosti.

Mozna by bylo lepsi bude-li se tu dale diskutovat o tomto tematu to oddelit do jineho threadu, aby tady zustal jen dotaznik.

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Za jak dlouho se vám promítnou věci z reálného světa do snů?

  • >

Příspěvekod Refly » sob 28. říj 2017 14:09:57

mhi píše:Mozna by bylo lepsi bude-li se tu dale diskutovat o tomto tematu to oddelit do jineho threadu, aby tady zustal jen dotaznik.


No tak jsem to zkusil, ufff... 8-) Vyzobal jsem části příspěvků z WILD techniky a části příspěvků z Udelal jsem dotaznik! - dělal jsem to co nejšetrněji, snad jsem ty diskuze moc nerozbil a stále dávají logiku... Já tohle tak nerad dělám, jenže když se v každém druhém tématu rozjíždí úplná off-topic diskuze? :D

Když tak si tu anketu v prvním příspěvku uprav... :)

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: Za jak dlouho se vám promítnou věci z reálného světa do snů?

  • >

Příspěvekod mhi » sob 28. říj 2017 14:38:38

Bylo by dobre, kdyby lide, kteri maji ve snech prozitky z doby bezprostredne pred snem (tzn. do 2-3 dnu) sem napsali co zvolili a jakou maji osobnost dle http://16personalities.com/cs/ . Tito lide tedy z meho pohledu popiraji tvrzeni Allana Hobsona a mam hypotezu, ze za to mozna muze osobnost.

Za mne: INTJ ; staci cist knihu pres spanim a mam tema ve snu a me sny se bezne tykaji realnych prozitku z predchoziho dne

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Za jak dlouho se vám promítnou věci z reálného světa do snů?

  • >

Příspěvekod Refly » sob 28. říj 2017 14:51:41

2-3 dny (výjimečně i ještě ten den, tj. hned následující noc), viz viewtopic.php?p=1078#p1078

Logistik; ISTJ-A, viz viewtopic.php?p=972#p972

Uživatelský avatar
Coatl
Příspěvky: 231
Registrován: stř 24. kvě 2017 22:29:14
Počet lucidních snů: 111
Kontaktovat uživatele:

Re: Za jak dlouho se vám promítnou věci z reálného světa do snů?

  • >

Příspěvekod Coatl » sob 28. říj 2017 16:02:37

OK, tak eště jednou? Mně se tam odrážejí nejrůznější zážitky/myšlenky z minulosti, obzvlášť z několika minulých dní, obzvlášť z právě uplynulého dne, obzvlášť z právě uplynulého večera. Nevim, jak to vyplnit v tý anketě.
Jsem INfP, ale nebyl bych si tak jistej, že zrovna tohle hraje roli.

S tím třepením diskusí na zvláštní témata to podle mě netřeba tak hrotit. Je nás tu pět a půl a všechno by se to vešlo do jediný diskuse... :) Ale jestli má Refly ochotu dávat si tu práci...


Eště bych k tomu doplnil konkrétní poznatek: jednou jsem zkoušel hrát takovou hru na kompu, a pak se mi o tom v noci zdál sen. Byl jsem postava z tý hry, nějakej pistolník. Došlo mi, že to není realita, ale že jsem uvnitř hry. Tak si říkám, že se pokusim si tu hru co nejvíc vychutnat, jako by to byla skutečnost. Postupně mi došlo i to, že je to sen. Bylo to docela zajímavý, ohmatávat si tu low-poly pistolku a pokoušet se z ní střílet do jakýchsi zombií... Zjistil jsem, že je to jen taková tvrdá nefunkční hračka, stejně jako všechny věci, co jsem měl různě za pasem.

Pak jsem si zkusil vygooglit termín GILD (game-induced lucid dreaming), a očividně nejsem první, komu se něco podobnýho stalo :) Stalo se mi to asi eště jednou, nedávno, s jinou hrou, i když tady si nejsem jistej, jestli to bylo tím. Nejsem žádnej gamer, aby bylo jasno 8-) Takže se ukazuje, že poslední dobou snad vždycky, když si zkusím večer zahrát ňákou hru, která je pro mě nová, tak se mi to odrazí tu noc ve snu (aspoň v normálním).
Naposledy upravil(a) Refly dne sob 28. říj 2017 16:57:07, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Viz ./missing.php?url=rules#duplicitni-prispevky


Zpět na „Ankety“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 1 host