Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

Kofein

Chcete znát názor ostatních? Založte téma s anketou...

1) Kolik pijete kofeinových nápojů? 2) Jak pociťujete jejich vliv?

Můžete vybrat až 2 možnosti

1
7%
2
13%
4
27%
1
7%
1
7%
1
7%
5
33%
 
Celkem hlasů: 15
 

Uživatelský avatar
Coatl
Příspěvky: 231
Registrován: stř 24. kvě 2017 22:29:14
Počet lucidních snů: 111
Kontaktovat uživatele:

Kofein

  • >

Příspěvekod Coatl » stř 24. kvě 2017 23:47:31

Zdravím všechny psychonauty!

Tohle je můj první příspěvek na tomhle fóru. Miluju lucidní snění, rád se o něm bavím a prahnu po sebezdokonalování. Chtělo by to minimálně 1 LS týdně!
Dlouho si kladu dotaz, jaký vliv na lucidní snění má pití kávy, čaje a vůbec konzumace kofeinu. Já mám pocit, že čím míň piju kafe, tím větší je šance na luciditu. Dává mi to i určitej smysl: když se člověk celej den dopuje kofeinem, tak potom večer padne jako mrtvej. Celkově myslím, že s kofeinovou závislostí se snižuje schopnost samostatného udržení vědomí. Dávám si teď odvykačku a prvních několik dní to bylo přes den docela peklo... v tu dobu se ale dostavil jeden LS. Zatím můj osobní experiment běží krátce a nevím, jak dlouho to ještě vydržím, ale mám pocit, že vyhlídky se zvyšujou.

Když jsem něco podobnýho hledal na internetu, našel jsem jen neurčité zmínky typu "vyhněte se kofeinu pár hodin před spaním", ale našli se i tací, kteří si naopak dají kafe před spaním, aby měli lucidní sen. Zkrátka, kofein je záludný, jako ostatně většina psychoaktivních látek. (Mimochodem, podvodník Henri Monfort nazývá kávu "šamanskou rostlinou" - já bych spíš z výše zmíněných důvodů řekl, že je antišamanská.)

Kromě toho, že mě zajímají vaše slovní názory, by mě zajímala i statistika vašich zvyků. Proto přidávám anketu. Jestli to bude fungovat tak, jak jsem to pochopil, tak by mělo jít zaškrtnout až dvě odpovědi. Jedna se týká množství vámi zkonzumovaného kofeinu, druhá se týká vlivu kofeinu na vaše lucidní snění.

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Kofein

  • >

Příspěvekod Refly » čtv 25. kvě 2017 16:47:34

Ahoj a vítej u nás na fóru... ;)

Já piji akorát hrnek čaje ke snídani, občas se napiji i trochu přes den, ale více než 2 hrnky za den to nejsou. Piji spíše hodně minerálky a klasické šťávy ředěné vodou. Kafe nepiji vůbec, resp. maximálně jeden hrnek za 14 dní. :D Takže vzhledem k nulovému pití kafe a k minimálnímu množství čaje nedokážu posoudit vliv - myslím, že tam žádný není. Občas si dám ke snídani mléko a žádný rozdíl nevidím. :)

Uživatelský avatar
Coatl
Příspěvky: 231
Registrován: stř 24. kvě 2017 22:29:14
Počet lucidních snů: 111
Kontaktovat uživatele:

Re: Kofein

  • >

Příspěvekod Coatl » pát 26. kvě 2017 22:02:43

Já myslim, že děláš dobře, Refly :) Kofein je ukrutná návyková droga.

Je tu ještě někdo, kdo by přidal svůj hlas do ankety?

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: Kofein

  • >

Příspěvekod mhi » sob 27. kvě 2017 15:29:49

Tento stav zmeneneho vedomi viewtopic.php?f=18_t=59 prisel zrejme po kofeinu. Lamal jsem WILD pres koleno, a prislo rozpusteni osobnosti do nicoty. Doplnim ten thread.

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: Kofein

  • >

Příspěvekod mhi » úte 13. čer 2017 11:12:32

Vcera jsem mel velke kafe. Vecer jsem mel hlad tak jsem se jeste najedl. Nechtelo se mi usnout s plnym zaludkem, tak jsem si cetl, v podstate az do doby kdy uz nebylo mozne udrzet pozornost. Zavrel jsem oci a chvili sledoval co se deje, prisly nejprve takove hodne zvlastni hypnagogicke obrazce, skoro bych rekl, ze po chvili to odpovidalo halucinacim co zazivaji lide po LSD. Uplne jsem se oddaval tomu je sledovat, krasne obrazce, pastelove barvy, ale co bylo hodne zvlastni, ze mi do toho lezla pismenka (tocila se do spiraly). Nasledoval vizualne nadherny LD, bohuzel jsem byl uz hodne unaveny, tak se mi nechtelo moc dlouho drzet vedomi. Bylo to plne detailu, "prosvetlena scena", nadherne barvy ... realnejsi nez je iluze bdele reality :-)

Uživatelský avatar
psychonaut
Příspěvky: 19
Registrován: pon 23. lis 2015 21:48:27
Počet lucidních snů: 5
Kontaktovat uživatele:

O kofeíne vedecky

  • >

Příspěvekod psychonaut » úte 04. črc 2017 20:55:33

Kofeín

Odporúčam tento vedecký článok o kofeíne. Všetko v článku je podložené dôveryhodnými referenciami http://farmakologia.wz.sk/clanky/kofein-a-jeho-ucinky

Kombinácia kofeínu s inozínom
Aby ste dosiahli dobrého efektu s kofeínom, je dobré ho používať v kombinácii s inozínom. Inozín blokuje negatívne účinky kofeínu vysoký krvný tlak. Búšenie srdca a vysoký tlak s kofeínu, negatívne pôsobí na výsledky lucídnych snov.
Kým kofeín je antagonista, inozín je agonista na adenozínové receptory, ktoré regulujú krvný tlak.
Veľmi odporúčam tento link
http://farmakologia.wz.sk/clanky/liecba-hypertenzie-prirodzenym-a-ucinnym-sposobom-inozin

Kofeín je agonista na acetylcholínové, muskarínové receptory, takže si budete lepšie pamätať svoje sny. Muskarínový receptor typu 1 priaznivo pôsobí na pamäť
http://dujs.dartmouth.edu/2008/11/muscarinic-acetylcholine-receptors-insights-into-their-function-and-clinical-applications/

Uživatelský avatar
Coatl
Příspěvky: 231
Registrován: stř 24. kvě 2017 22:29:14
Počet lucidních snů: 111
Kontaktovat uživatele:

Re: Kofein

  • >

Příspěvekod Coatl » stř 12. črc 2017 19:53:51

Ty články prozkoumám, i když nejsem moc fanda do chemie a při zkoumání souvislostí se radši opírám o čistě jevovou stránku.

Jinak to vypadá, že budu muset změnit stanovisko, kvůli kterýmu jsem tuhle diskusi zakládal. Odvyknul jsem si od kofeinu a zůstávám max. u jednoho kafe denně, a nedá se říct, že by mi to zlepšilo frekvenci LS. Spíš jsem zneklidněn, že se mi poslední dobou nic moc neděje. Takže kofeinem to asi nebude.
Nedávno jsem měl úspěšný WBTB, kdy jsem se předčasně probudil, hodina přestávka, do toho malý kafe a snídaně. Dalo práci znovu usnout, a díky tomu jsem pak asi rozpoznal sen. Takže kafe možná zapůsobilo v opačným smyslu... což má jistou podporu v diskusích po internetu. Co k tomu ale ještě mohlo přispět (a nyní se to pro mě stává podezřelým číslo jedna), bylo večerní dvojitý pivo.
Alkohol, jak známo, posouvá fázi REM na pozdější dobu. "Opilci" často hlásí výrazný sny, ale nejsou schopni získat v nich vědomí. Předpokládám, že je to proto, že alkáč je umrtvuje. Ale pokud se člověk probudí, tak tím zruší stav mrtvosti po alkoholu, ale protože svojí denní dávku REM si ještě nevyčerpal, tak se patrně zachová bohatost snů = vyšší šance na LS.
Trochu v tom hodlám poexperimentovat, i když pivo moc nepiju. Není to poprvý, co jsem měl LS po kombinaci pivson+WBTB. Třeba v tom hrálo roli i to kafe...

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: Kofein

  • >

Příspěvekod mhi » stř 12. črc 2017 20:30:30

Pivo mohu potvrdit, i kdyz ja po nem rychle usinam a mam spis negativneji ladene sny. Kazdopadne neco to ovlivnuje, protoze si je i casteji vybavim a snadneji se z toho snu uprostred noci vzbudim.

V jednom lucidnim snu "po pivu" jsem umrel (snovy zazitek odpovidal NDE). Kupodivu jsem to prijimal velmi klidne, naprosto odevzdane. Otazkou je, zda to bylo zmenenym vedomim, nebo to je muj realny "bdely" postoj ke smrti.

Uživatelský avatar
Coatl
Příspěvky: 231
Registrován: stř 24. kvě 2017 22:29:14
Počet lucidních snů: 111
Kontaktovat uživatele:

Re: Kofein

  • >

Příspěvekod Coatl » stř 12. črc 2017 20:40:24

Mně se po pivu spí špatně, proto se tomu spíš vyhýbám, ale co bych neudělal pro vědu... Sice taky většinou snadno usnu, ale pak se taky snadno probudím a celkově se mi nespí dobře. (Někde jsem čet, že takhle nějak alkohol opravdu obecně působí.) Chce to asi dát si to pivo někdy navečer, ne v noci. Nebo si trochu natáhnout dobu, kdy jde člověk spát, aby stihla pominout ta agresivní vlna.

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: Kofein

  • >

Příspěvekod mhi » stř 02. srp 2017 18:05:21

Na tento LD jsem v sobe mel docela dost kofeinu viewtopic.php?f=23_p=850 (1x presso, 2x energ. napoj ... delal jsem den predtim nejakou byrokracii). LD nebyl prilis stabilni, coz je z textu patrne. Spousta WILDu takhle konci, DILD / DEILD ci ranni WILD byva mnohem stabilnejsi.


Zpět na „Ankety“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 1 host