Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

Holotropní dýchání

Diskuze o změněných stavech vědomí v souvislosti s lucidními sny.
Pravidla fóra
Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.
Uživatelský avatar
Lelkoun Soví
Příspěvky: 77
Registrován: úte 16. led 2018 0:20:33
Počet lucidních snů: 236
Kontaktovat uživatele:

Holotropní dýchání

  • >

Příspěvekod Lelkoun Soví » ned 04. črc 2021 1:48:38

Máte někdo zkušenosti s holotropním dýcháním? V případě, že ano, prosím popište podrobněji Váš zážitek.

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: Holotropní dýchání

  • >

Příspěvekod mhi » pon 05. črc 2021 23:26:16

Ano, ja mam. Obecne ruzni lide maji velmi ruzny charakter, intenzitu, i "kvalitu" zazitku, rekl bych na celem spektru.

Jine to bude myslim ve skupine, jine individualne.

Otazka je prilis obecna, je to podobne jako se ptat "jake je to lucidne snit" ? O obojim jde napsat velmi tlustou monografii.

Uživatelský avatar
Lelkoun Soví
Příspěvky: 77
Registrován: úte 16. led 2018 0:20:33
Počet lucidních snů: 236
Kontaktovat uživatele:

Re: Holotropní dýchání

  • >

Příspěvekod Lelkoun Soví » čtv 08. črc 2021 0:54:26

Ahoj, díky za odpověď. Já v podtitulu své otázky napsala: "....v případě, že ano (jakože pokud máte zkušenost s holotropním dýcháním) prosím popište podrobněji Váš zážitek." Tak nevím, je to příliš obecné? :shock: Zeptám se tedy jinak: Jak moc se stav při holotropním dýchání liší od LS, dá se to popsat? Bylo Ti zle? Pokud ano, stálo to přesto za to? Odnesl jsi si nějaký hluboce formativní zážitek? Šlo o sezení s placeným profesionálem? Jak to probíhalo? Jsem zvědavá, protože uvažuji, že to zkusím...

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: Holotropní dýchání

  • >

Příspěvekod mhi » čtv 08. črc 2021 19:42:27

Lelkoun Soví píše:Ahoj, díky za odpověď. Já v podtitulu své otázky napsala: "....v případě, že ano (jakože pokud máte zkušenost s holotropním dýcháním) prosím popište podrobněji Váš zážitek." Tak nevím, je to příliš obecné? :


Odpoved je tak na knizku. A ty uz napsal napr. Stanislav Grof.

Lelkoun Soví píše:Šlo o sezení s placeným profesionálem?


Ano, ve skupine. Predchazelo tomu vysetreni. Jednou jsem mel zazitek, ktery mne celkem emocne rozhodil, facilitatori mi pomohli, pomohl i nasledny rozhovor s psychologem.

Dulezita je tam myslim volba hudby a hrozne moc dela i atmosfera, lide okolo, atd.

Lelkoun Soví píše:Jak to probíhalo?


To je zase na knihu ... pritemnela mistnost, zakryte oci satkem, dychajici lezi, sitteri jsou nablizku, zacne hudba, do toho zacnes dychat, zacnou brnet koncetiny (spasmy), pak prisly halucinace. Nebo taky ne, jednou se mi stalo ze jsem se jen 'rozplyval blazenosti' (skoro celou hodinu).

Lelkoun Soví píše:Zeptám se tedy jinak: Jak moc se stav při holotropním dýchání liší od LS, dá se to popsat?


Predne asi reknu, ze po navratu domu mi nabihaly LD hned kdyz jsem vlezl do postele jen pri zavrenych ocich.

Je to JINE treba v tom, ze clovek se nemusi soustredit vubec na zadnou stabilizaci apod., kdyz se neco rozpadne staci chvili pockat ...

Halucinace jsem nemel tak kvalitni jako je LD nebo ASC z relaxace/meditace.

Lelkoun Soví píše:Bylo Ti zle? Pokud ano, stálo to přesto za to?


Ja jsem byl OK, mel jsem snad jen jeden zazitek se spatnou emoci (a ten ale hodnotim velmi pozitivne), zbytek byly dobre. Nekteri meli treba uzkosti, bolesti hlavy, atd. A chodi tam, takze jim to asi za to stoji.

Lelkoun Soví píše:Odnesl jsi si nějaký hluboce formativní zážitek?


Uplne formativni - typu nejaky rozpad ega/svetelny zazitek/atd. nebo nejake moje vnitrni prozreni ne, to jsem mel spis z LD, ale zazil jsem tam par velmi zajimavych veci (jsou to spis takove perlicky, nemam ted prostor popisovat moje "splynuti se skupinou" apod.).

Treba jsem pohnul nohou a mel jsem pocit, ze mi odletela az na konec mistnosti, tak jsem chvili hybal nohou a mel jsem pocit ze se mi protahuje na mnoho metru :-).

Nebo jsem videl obliceje ruznych lidi vc. ruzne deformovanych (nejaci lidoopove, mozna to je ale to co popisuje Oliver Sacks ohledne halucinaci ruzne deformovanych obliceju), tito lide mi neco rikali, ale neslysel jsem je. Podruhe se mi to zopakovalo, ale uz mi nic nerikali, jen treba mrkali.

Uživatelský avatar
Lelkoun Soví
Příspěvky: 77
Registrován: úte 16. led 2018 0:20:33
Počet lucidních snů: 236
Kontaktovat uživatele:

Re: Holotropní dýchání

  • >

Příspěvekod Lelkoun Soví » ned 25. črc 2021 3:43:41

Děkuju... Od pana Grofa jsem pár knížek četla, proto mě to právě začalo zajímat... Tak já dám vědět, až se do toho pustím, jak to dopadlo...


Zpět na „Změněné stavy vědomí“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů