Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

Rady

Obecná diskuze o luciditě a lucidních snech.
Uživatelský avatar
zazivot
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 13. črc 2017 11:12:46
Počet lucidních snů: 9999
Kontaktovat uživatele:

Rady

  • >

Příspěvekod zazivot » stř 09. srp 2017 11:45:36

Dneska jsem měla lucidní sen a v něm jsem dávala radu. Bavila jsem se s nějakou holčinou, které jsem říkala, že o sny se zabývám aktivně 5let, ale už od svých 10let jsem jim věnovala pozornost a zaměřovala jsem se na ně. A před 10tým rokem svého života, tam také nějaké byli, ale pamatuji si jen některé, to jsem se na ně ještě tak účelně nezaměřovala. Potom přišel nějaký kluk a povídal tam něco, že si sny moc nevybavuje nebo tak něco a já jsem mu řekla:,, Sny jsou dobrý, zajímej se o ně, jen nezabývej se detaily, nemá to smysl, nic ti to nedá, jen to člověka vysiluje." No a pak mi to vrátil. Také mi dal radu, vyzkoušel mě a já jsem reagovala dost propracovaně. Mám totiž blok v tom, že všechno moc vysvětluji, chci to mít dokonalé a neudělat chybu, aby vše fungovalo, jak má. A nakonec díky tomu většinou nepředám vůbec nic a nebo udělám stejně chybu, kterou přehlédnu.

Takže Refly, ty jsi tu s tím měl problém, že se ti nevede LD a trénuješ snovou paměť, zaměř se na tu radu, kterou jsem dala tomu klukovi ve svém LD. Já vím o čem mluvím z vlastních zkušeností a moc dobře vím, co mi to dělalo, když jsem postupovala, jako ty. Nechci ti to vyvracet, pokud v tom tvém mínění chceš dál pokračovat, tak pokračuj, je to tvá svobodná volba. To samozřejmě platí i pro ostatní, co mají tento problém, nejen pro Reflyho.
A jinak ještě pro některé z vás, co zkouší zas jinou techniku, když se na to vykašlete, že se přestanete LD zabývat s tím, že ono to přijde samo, tak se spíše dočkáte toho, že nic nepřijde, musíte tomu jít naproti. Je to, jako s učením se předmětu ve škole, když se na to vykašleš a nebudeš trénovat/učit se, tak ti s těží přijde něco samo.

Důležité není, to co říkají články i kdyby jich byla miliarda, záleží na tom, jací lidé články píši a jak tomu, co píší rozumí. Mnoho lidí kolem mě bylo a přesto byli jiní než já, byla jsem divná, tichá, zvláštní a většinou sama odstrčená a v některých záležitost tvrdě neoblomná, kdy jsem zůstávala sama sebou, i když jsem se snažila být někdo jiný, abych zapadla mezi ostatní, vždy jsem se zas po nějaké době zpět vrátila k sobě ;-) Zažila jsem mnoho bolestí s tím být lepší, chytřejší a normální, jako lidé okolo mě. Někdy nemůžeme věřit tomu, co říkají lidé kolem nás, ať už řečí a nebo články, texty z knih(jelikož i oni jsou též obyčejní lidé, jako já a nebo ty) a navíc každý z nás na to reaguje jinak, protože každý z nás je jiný. Jsme sice jednotlivý lidé, ale každičký krok který uděláme, ovlivňuje i lidi kolem nás. Na to bychom neměli zapomínat.

A pokud to nepatří sem, ale do jiné rubriky, tak to přendej.

Uživatelský avatar
Daiv
Příspěvky: 92
Registrován: pát 06. led 2017 9:32:57
Počet lucidních snů: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady

  • >

Příspěvekod Daiv » stř 09. srp 2017 15:07:40

Já jen stručně doplním, o nic jsem se nepokoušel a přišel za mnou první lucidní sen. Pak druhý, třetí, apod., není správně univerzálně radit, každý vyžaduje individuální přístup a u každýho jedince fungují trochu jiný principy a postupy, to je dost důležitý. Člověk by se zbláznil hledat univerzalní pravidla pro všechno a pro všechny, to nejde. A Refly, chlape, klidně to zas někam přendej, ať to nikdo nikdy nenajde, jak už je tady zvykem :) Vždy pak 1/2 hodiny brouzdam, kde to zase je, zašoupnutý. Alespoň se člověk nenudí.

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady

  • >

Příspěvekod Refly » stř 09. srp 2017 17:19:06

zazivot píše:,,Sny jsou dobrý, zajímej se o ně, jen nezabývej se detaily, nemá to smysl, nic ti to nedá, jen to člověka vysiluje."


Nejsem si jistý jak u sebe tuto radu aplikovat? Jako že si nemam psát snový deník tak podrobně? Nebo jinak nevím...


Daiv píše:A Refly, chlape, klidně to zas někam přendej, ať to nikdo nikdy nenajde, jak už je tady zvykem :) Vždy pak 1/2 hodiny brouzdam, kde to zase je, zašoupnutý.


Až budete zakládat témata ve správných sekcích, tak nebudu muset nic přesouvat. :) Krom toho, když něco přesunu, tak se téma označí jako nepřečtené (a pro jistotu to do tématu i píšu, že bylo přesunuto).

Nebo tobě snad připadá, že tohle téma "Rady" má cokoliv společného s nějakou LD technikou?

Uživatelský avatar
zazivot
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 13. črc 2017 11:12:46
Počet lucidních snů: 9999
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady

  • >

Příspěvekod zazivot » stř 09. srp 2017 19:03:53

Daiv: Já vím a proto jsem to nepsala, že to tutovka je pro každého, každá ta věta je napsaná tak, že jsou jedinci, kteří toho i přesto dosáhnou. A proto tam píši to slovíčko spíše se toho nedočkáte, takže to znamená, abych to ujasnila, že jsou tací, co i přesto na to dosáhnou, ale ve většině případů ne. A jinak o individuálnosti každého z nás píši i ve třetím odstavci, že někdy nemůžeme věřit tomu, co říkají lidé kolem nás, ať už řečí a nebo články, texty z knih(jelikož i oni jsou též obyčejní lidé, jako já a nebo ty) a navíc každý z nás na to reaguje jinak, protože každý z nás je jiný.
Takže jsem si toho plně vědomá ;-). Jo v tom Lucidním snu jsem nad tím už do široka neuvažovala, tam se zas prioritně řídím dle energií, ne myslí, takže dávám přímo radu, která se aplikuje pouze na dotyčného tedy tomu komu ji dám, takže jsem mu neublížila. Horší by bylo, kdyby to radil dál někomu jinému a ten byl jiný.
Ale zas je fajn, že jsi napsal napsal, že ti to jde i přesto, že se nesnášíš LD dosáhnout :-) Aspoň druzí vidí, že nejsme všichni stejní.

Refly: Přesně tak, připadá mi, že by ti mohlo jít právě to, že by jsi si ten deník nepsal tak do detailů. Tak za pokus nic nedáš ;-) Třeba by se ti to konečně mohlo povézt :-) A když to nepůjde po nějaké době, tak zkoušej zas něco jiného, jak už píše i Daiv, že jemu se to povedlo bez toho, aby se o to pokoušel. Mě se to také povedlo bez snového deníku :-) A taky jsem se o nic nepokoušela tenkrát, prostě jsem ani nevěděla, že se to nazývá LD, tenkrát jsem o tom ani neslyšela a ti okolo mě sny ignorovali, říkali, že jsou to kraviny. Natož, že existují nějaké techniky na to.

Já nevím, co to tedy LD techniky jsou a co si pod tím mám představit :?

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady

  • >

Příspěvekod Refly » stř 09. srp 2017 19:36:48

Zkusím, díky... :)

Techniky viz Wiki: Přehled technik ;)

Uživatelský avatar
zazivot
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 13. črc 2017 11:12:46
Počet lucidních snů: 9999
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady

  • >

Příspěvekod zazivot » stř 09. srp 2017 19:39:46

Tak už to chápu, děkuji. ;)
Tak v tom případě to vlákno, které jsem vytvořila, sem nepatří. :|

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady

  • >

Příspěvekod Refly » stř 09. srp 2017 19:41:31

V pohodě, přesunuto do Obecné diskuze... ;)

Uživatelský avatar
kenny34
Příspěvky: 83
Registrován: ned 23. črc 2017 21:47:32
Počet lucidních snů: 300
Bydliště: Sázava
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady

  • >

Příspěvekod kenny34 » stř 23. srp 2017 23:41:18

zazivot píše:Já nevím, co to tedy LD techniky jsou a co si pod tím mám představit :?


Naprosto s tebou souhlasim. Taky si myslim že je lepší vnímat i učit se LD spíš přes emoce. Alespoň ze začátku je to určitě lepší než jít na to logikou. Docela bych si to troufnul přirovnat k sexu. Ze začátku jde taky jen o to přijít na to jaký to vlasně je a pak teprve člověk zkouší nějaký ty vychytávky :lol: :oops: .


Zpět na „Obecná diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů