Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

Setkání v LD se sebou

Obecná diskuze o luciditě a lucidních snech.
Uživatelský avatar
kenny34
Příspěvky: 83
Registrován: ned 23. črc 2017 21:47:32
Počet lucidních snů: 300
Bydliště: Sázava
Kontaktovat uživatele:

Setkání v LD se sebou

  • >

Příspěvekod kenny34 » čtv 02. lis 2017 21:37:57

Zdravím lovce snů. Tak jsem to ve včerejším příspěvku kde jsem napsal že bych chtěl potkat sám sebe asi přivolal a podařilo se mi ve snu potkat sebe sama a tak z toho mám takovou radost že se z to musim někam hned napsat ať si to líp zapamatuju.
Takže obligátně si civim na dokumenty na youtube a začínám usínat. Bohužel ale do spánkové paralýzy. Poznám jí už naprosto neomylně protože se hlásí předem tím že mám pocit jako by mě chytila nějaká ruka za pupík zevnitř a snažila se mi ho vtáhnout do břicha. Musim říct že i v tom snu to dost hnusně bolí. Nicméně poradil jsem si s tím standardně tak že se prostě probouzim pořád a pořád dokola (ať už jsou to falešná nebo skutečná probuzení) až mi to prostě dá pokoj. Občas se mi pak podaří usnou do LD což se stalo i tentokrát. Takže sen začal v podstatě jako paralýza ale už byla poněkud rozbitá (tim probouzením se) a povedlo se mi celkem v pohodě zvednout z postele. Už sem šel k oknu že si pudu zalítat když mě napadlo otočit se a podívat se na postel a to vám povim že sem teda ztuhnul. Postel byla vždycky prázdná když sem tohle udělal ale tentokrát tam ležel asi desetiletej kluk zády ke mě. Nebyl sem si jistej jestli sem to já a tak jdu blíž k posteli abych se podíval pořádně. A klučina hup a začal vstávat a když se postavil zírám sám na sebe v mém současném věku. Přiznám se že sem docela zahájil paniku i když jsem nijak desivě nevypadal. Byl jsem to prostě normální já akorát oholenej. Normálně mívám strniště. Byl sem z toho tak vyplesklej že sem se nezmohl na nic jineho než plácnout: "čau tak tě konečně potkávám" načež se moje já vydalo směrem ke mě. Začal jsem okamžitě couvat ze dveří, pak jsem vběhnul do vedlejší místnosti a doslova jsem proskočil zavřeným oknem a uletěl pryč. Chvilku na to jsem se probudil. Neudělal jsem to ani tak ze strachu ale spíš z toho šoku že se mi to konečně po letech povedlo. Podivnější pocit jsem snad ještě nikdy nezažil a ani nevim k čemu bych to přirovnal. Prostě shock!!!.
Doufám že příště (jestli bude příště) už ukočíruju paniku a trochu si sám se sebou pokecám. Strašně by mě zajímalo co bych sám sobě ve snu odpověděl na všemožný otázky kterejch mi teď letí hlavou asi tisíc.
No prostě hustý, hustý a hustý.
Jo a taky mi to připomělo jeden sen z dětství (ne LD ale běžný sen) kdy mi bylo právě asi 10 let a ležel sem tehdy v motole. V narkóze se mi zdálo (velmi živě) jak jedno já sedí v okně nemocnice a závidí sobě samotnemu který právě odcházel s rodičema domů a dívá se přitom na toho maleho smutneho druheho já v okně špitálu a bylo mi ho líto. Hustý na tom tedy bylo že jsem vnímal jakoby za obě dvě já zároveň. Prostě zároveň jsem byl i ten kluk v okně i ten co jde právě domů nebo to tak rychle přeskakovalo že mi splynulo.
Tenhle sen se mi teď vybavil uplně jasně a zřetelně jako by se mi zdál včera.

Nezažil jste někdo něco podobnýho ať už LD nebo běžný sen? Dejte kdyžtak vědět. Tak zatim čágo a pěkný sny. ;)

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání v LD se sebou

  • >

Příspěvekod mhi » čtv 02. lis 2017 21:53:34

Jednu dobu jsem cetl knizky o NDE a mel jsem takovy podivny sen, nebo spis "zazitek" (spis by se to dalo prirovnat k vizim a dost hlubokemu stavu uvedomeni si, prestoze to vzniklo spontanne ve spanku). Nemelo to dej, vlastne moc to tady nechci ani rozebirat, ale videl jsem svoje obliceje z minulosti, slo to tak nejak chronologicky za sebou. Postavu jsem nikdy nevidel, natoz abych s ni mohl komunikovat.

Zaujalo mne ale to posledni, taky se mi dost casto deje, ze si asociuju nejaky sen, ktery se mi zdal treba rok-dva-tri dozadu. Mam treba takove deja-vu u snu, kdyz se mi zda na nejakem (zrejme virtualnim) miste, kde se mi uz driv odehraval sen. Ta mista jsem nebyl schopen fyzicky lokalizovat, ani moji rodice nepotvrdili, ze bych nejake takove misto znal. Jsou dost specificka, treba jakasi "vez" na kopci.

Druha vec co mne zaujala a uvadi ji tu i Dave je to, ze clovek jakoby "vstane" z postele, kde spal a tim zacina LD (nebo OBE?), tzn. musi zacit se snem v miste spanku. Ja to takhle nemam, obvykle se mi na pocatku blbe zvizualizuje treba nejaky objekt/subjekt a pak bezi LD uz naprosto nezavisle na tom kde jsem usnul, zadnou vazbu na fyzicke misto spanku nemam.

Marki
Příspěvky: 13
Registrován: pát 17. lis 2017 13:48:11
Počet lucidních snů: 1000
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání v LD se sebou

  • >

Příspěvekod Marki » pát 17. lis 2017 14:17:15

Ahoj, jsem tady na fóru poprvé...zdravím. Potkala jsem se se svým druhým já dvakrát. Poprvé to bylo, když jsem se kdysi dávno v lucidním snu (někde jsem četla, že se tomu říká i fáze) snažila řešit nějaké filozofické otázky existence. Mé druhé já bylo tehdy krásné,mladé, veselé a kudrnaté (nebylo mi podobné!). Moc se mi líbilo ;) Podruhé jsem sama sebe viděla, když jsem se na začátku fáze oddělila od těla a než jsem proletěla stropem, tak jsem se ohlídla zpátky na postel. Ležela jsem na posteli, ale bez obličeje...místo obličeje jsem měla takové světlé místo. To se mi vůbec nelíbilo tak jsem to už nikdy neudělala.

V jednom příspěvku jsem četla, že se vrací zpět na místa ve snu. Takovým míst mám asi deset. Je to několik domů, skalnatá krajina s takovým zvláštním místem kde je výhled na město u moře, lesnatá krajina - tam zase vím kde rostou houby...jen si nejsem jistá jestli vždycky když tam jsem, jsem i v lucidním snu. Někdy určitě ano, vědomě se tam vracím.

Uživatelský avatar
Coatl
Příspěvky: 231
Registrován: stř 24. kvě 2017 22:29:14
Počet lucidních snů: 111
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání v LD se sebou

  • >

Příspěvekod Coatl » sob 18. lis 2017 17:43:02

Ahoj Marki!
Já se "sám se sebou" eště nesetkal, protože pocit oddělení od těla jsem eště nezažil. Je možný, že se mi to jednou podaří, když budu mít falešný probuzení a včas mi to dojde - pak se podívám, kdo tam leží. Jinak vidím svoje různý podoby dost často v zrcadlech.

Co se týče častých (nelucidních) snových míst... taky jich mám několik. Jedna nebo dvě tajuplný lesní krajiny, jeden tajuplnej dům s divnýma schodištěma a nebezpečným výtahem, jedno tajuplný podzemí... Vlastně ty místa nejsou pokaždý stejný, ale patří do stejný "skupiny".

Marki
Příspěvky: 13
Registrován: pát 17. lis 2017 13:48:11
Počet lucidních snů: 1000
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání v LD se sebou

  • >

Příspěvekod Marki » ned 19. lis 2017 14:07:56

Ahojky 8-) Jen se chci zeptat. V jakým smyslu je výtah v tvých snech nebezpečný? Já mám problém s tím, že nekončí v posledním patře....nebo že jezdí i horizontálně. Taky mi občas mizí část schodů, ale když si uvědomím, že je to sen, tak zase dorostou.
Mě často přechází nelucidní sny v lucidní, když se podívám na ruce (neuvěřitelně se mi prodlužují prsty :lol: ). Když do lucidního snu přecházím při usínání, tak většinou odletím nahoru přes strop někam ven. Dá se to natrénovat. V podstatě fungují všechny techniky, které jsou uvedeny tady na stránkách. Ale já jsem to měla tak, že jsem napřed přecházela z nelucidních na lucidní sny a naučila se v nich odlepit se od země z polohy v leže. Pak pro mě bylo snadnější přejít z usínání rovnou do fáze jakoby oddělením od těla (nemyslím si, že je to astrální cestování).

Uživatelský avatar
Coatl
Příspěvky: 231
Registrován: stř 24. kvě 2017 22:29:14
Počet lucidních snů: 111
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání v LD se sebou

  • >

Příspěvekod Coatl » ned 19. lis 2017 22:38:15

Můj výtah je nebezpečnej třeba tim, že ani nemá kabinku, je vratkej a člověk z něj může snadno spadnout do propasti. Jde z toho opravdu strach. Nebo jsou nějaký překážky ve výtahový šachtě. Teď si taky vzpomínám na situaci, kdy výtah v tom nejvyšším patře jel vodorovně přes propast...
Schody mívaj občas divnou a zajímavou architekturu, ale nebezpečný je nemám.

O tom dívání se na ruce se tu na mnoha místech mluvilo, u mě je to základní způsob, jak si stabilizovat LS (a do značný míry i jak si vůbec uvědomit sen). Mám asi 10 způsobů, jak se mi můžou ruce změnit, prodlužování prstů patří mezi ně :)

Já obvykle začínám LS někde úplně jinde, než jsem usnul, takže uvědomit si falešný probuzení vidím jako jedinou reálnou možnost, jak se "oddělit", i když to vlastně nebudu pociťovat jako oddělení, takže postel za mnou asi stejně bude prázdná, ledaže bych vysloveně chtěl, aby nebyla. Pravý OBE ("astrální cestování") už jsem zkoušel mnohokrát a bez úspěchu (i když jednou to bylo hodně blízko).

Uživatelský avatar
kenny34
Příspěvky: 83
Registrován: ned 23. črc 2017 21:47:32
Počet lucidních snů: 300
Bydliště: Sázava
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání v LD se sebou

  • >

Příspěvekod kenny34 » stř 22. lis 2017 4:40:04

čaues. No musim říct že já když vstávám z postele tak nikdy pocit vystoupení z těla nemívám. Když se mi to povede tak je to vždycky "rozbitá" spánková paralýza kdy se prostě nemůžu pohnout ale oči vždycky fungujou tak je co nejsilněji zavřu a pak s úmyslem probudit se je zase otevřu. Už to mám tak nacvičený že se tak ve 3/4 případů probudím falešně a z 1/4 případů skutečně. Když se mi pak povede vyčíhnout dobrý falešný probuzení tak paralýzu "rozbiju" a můžu se normálně zvednout z postele a je z toho LD takže alespoň k něčemu je ta paralýza dobrá.
Osobně si myslim že pocit vystoupení z těla si člověk dovede docela dobře představit takže si ho dokáže i docela pohodlně vysnít čož víceméně alespoň u mě vrhá velkej stín na celý astrální cestování. Nadruhou stranu jako velkej fanda kvantový mechaniky věřim že možný je všechno takže proč ne.

Výtahy v LD radši ani nepoužívám protože si vždycky dělaj co chtěj. Buďto nezastavujou nebo si jedou kam se jim zlíbí nebo skončej někde v mezipatře a když ne v mezipatře tak nejdou otevřít dveře atd.

Konkrétních opakujících se snů ani moc nemívám. Spíš se jen dostanu na nějaký místo který vůbec neznám ale v tom snu je mi naprosto povědomí a známí jako bych tam byl už stokrát. Vím přesně kam třeba vede určitá cesta nebo co je ve vedlejší místnosti a podobně.

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání v LD se sebou

  • >

Příspěvekod mhi » stř 22. lis 2017 13:57:28

kenny: bavime se opravdu o https://cs.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%A1n ... al%C3%BDza ? Pominme ten strach/apod., jde mi o princip SP.

Nechapu potom vetu s tim falesnym probuzenim (oci uz by ve spankove paralyze mely koukat do realneho sveta).

Nebo jsi v nejakem zmenenem stavu vedomi, vidis "ne-realitu", a presto se nemuzes zvednout?

Uživatelský avatar
Daiv
Příspěvky: 92
Registrován: pát 06. led 2017 9:32:57
Počet lucidních snů: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání v LD se sebou

  • >

Příspěvekod Daiv » stř 22. lis 2017 15:22:31

Ja to z kennyho podani taky moc nepochopil, ale stava se mi, ze v mezistavu (trans) muzu otevirat oční víčka, citim naprosto zretelne, ze fyzicky mrkam, ale jinak zbytkem tela nejde hnout. Kdyz oci otevru, jde vidět jen tma, vnimání fyzického přostředí je spánkově potlačeno. Vyžaduje to soustředění, abych se opravdu probudil. Stává se mi to, když se budím ze zážitku (těsně po LD, když se chci cíleně probudit, apod.). Vždy si říkám, že by nebylo pěkný, aby na mé fyzické tělo někdo v ten okamžik koukal. Možná to kenny myslel nějak takle.

Uživatelský avatar
kenny34
Příspěvky: 83
Registrován: ned 23. črc 2017 21:47:32
Počet lucidních snů: 300
Bydliště: Sázava
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání v LD se sebou

  • >

Příspěvekod kenny34 » stř 22. lis 2017 22:25:06

No já sem přesvědčenej že mluvíme o tom samým. Je ale docela dobře možný že SP má víc variant (nebo úrovní) a taky dost záleží na tom jak moc jí člověk "živí" strachem. Já teda mívám SP pouze při usínání a obyčejně poznám už předem že přijde takže se na ní můžu připravit. Obvykle je to jenom pocit ale někdy je to i fyzická bolest v břiše. Co vim ale bezpečně je že to není fyzické tělo které se v paralýze snažím ovládnout ale to snové. Když jsem s tim ještě neuměl moc pracovat tak se mi například stávalo že jsem se ve snu absolutně nemohl pohnout až na oči a při pokusu křičet nebo mluvit jsem vydával jen jakési pazvuky asi jako když mluví postiženej. Občas se mi i povedlo se v SP například převalit nebo jsem kolem sebe nemotorně rozhazoval rukama a přitom vydával ty příšerný pazvuky ale když sem se pak konečně probudil tak jsem ležel v úplně jiný poloze. Obyčejně v tý ve který jsem usnul takže na boku kdežto v SP bývám na zádech. Kdybych při tom dělal fyzickým tělem takovej bengál jako v SP tak by to muselo bejvalku nutně vzbudit a nejspíš bych jí asi taky párkrát pěkně přetáhnul rukou nebo jí nakopnul jak jsem se snažil rozhejbat ruce a nohy. Přesto bych dřív přísahal že je to opravdu mé fyzické tělo co se hýbe ale není. Pocit napínání svalů, neschopnost mluvit a podobný průvodní jevy jsou ale naprosto realistický a od skutečnosti naprosto nerozeznatelný. Jsem si i jistej že ani nekoukám fyzickýma očima.
Celkově to má všechny aspekty SP. Jasnej pocit napětí až strachu, pocit že je v místnosti se mnou něco co je zlé i když to nikdy nevidím ale slyším jak mě to obchází. Šoupe to nohama po zemi a někdy je i slyšet cizí dejchání. V tý lehčí formě jsou to jen sluchový vjemy jako hodně hlasitý elektrický výboje , silný vibrace až prostupující tělem nebo jenom neskutečnej rachot jako kdyby třeba po bytě lítalo něco těžkýho a kovovýho a pořád to do něčeho naráželo. Nejdůležitější je ale zachovat klid a neživit to strachem jinak je to horší a horší. Vůbec se nedivim že někomu kdo neví o co jde se to jeví jako skutečné a objevují se mu pak i temné postavy které ho i napadají (a to i dost bolestivě) nebo ho dusí. Tlak na hrudníku a podobně. Takovému člověku se pak mohou sny proměnit v opravdovou noční můru s velkym N.
Mimochodem byl o tom dobrej dokument na zoomu https://www.youtube.com/watch?v=goxiSi5Fwbo
Já osobně v SP viděl stínové postavy jen jednou a ještě jako dítě. Tenkrát jsme měli v paneláku krysy a v SP se mi zdálo že pobíhají jako tmavé stíny pod topením. Každou chvíly nějaká z nich přiběhla a kousla mě do ruky a zase zaběhla zpátky pod topení. Když jsem se pak falešně probudil viděl jsem na svých rukou zřetelné černé kousance které ale vypadaly spíš jak od člověka. Šel sem s tím za mámou do kuchyně a ta mi na to řekla že to nic není což by samozřejmě žádná máma nikdy neřekla taže to muselo bejt falešný probuzení.

No snad jsem to popsal trochu srozumitelně. Dost často nevim jak to přesně formulovat.


Zpět na „Obecná diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů