Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

ccc.de Machine Dreams (33c3)

Obecná diskuze o luciditě a lucidních snech.
mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

ccc.de Machine Dreams (33c3)

  • >

Příspěvekod mhi » čtv 09. lis 2017 16:30:26

Vcera jsem koukal na zajimavy dokument, je to hodne materialisticky pohled (Coatlovi se bude urcite libit :-) ). Nevim zda to je v teto prednasce, ale Joscha tam tvrdil, ze sny jsou zalozene na random noise. No, nemyslim si to. A nemyslim si ani to, ze je tak jednoduche cloveka prirovnavat k pocitaci.

Je tam ale zajimave rozebrane jak funguje lidsky mozek, zejmena percepce.

https://www.youtube.com/watch?v=K5nJ5l6dl2s

Uživatelský avatar
Coatl
Příspěvky: 231
Registrován: stř 24. kvě 2017 22:29:14
Počet lucidních snů: 111
Kontaktovat uživatele:

Re: ccc.de Machine Dreams (33c3)

  • >

Příspěvekod Coatl » čtv 09. lis 2017 17:31:21

Když jsi to tak hezky uvedl, tak mám strašnou chuť se podívat na hodinový dokument, o kterým dopředu vím, že mi nepůjde pod fousy 8-)
Ale tak možná se přecejen aspoň mrknu. V jakým smyslu "random"? Jako že to vůbec nesouvisí s tím, co prožíváme v bdělý realitě?

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: ccc.de Machine Dreams (33c3)

  • >

Příspěvekod mhi » čtv 09. lis 2017 17:44:49

Josha mi mezitim stihl odpovedet na e-mail jak to vlastne myslel, odpoved je hodne dlouha. Preposlu pripadne soukromne. Ten dokument je zajimavy nejen tim, ze lidsky vysvetluje ruzne neurologicke veci, ale i odlisnym (sveto)nazorem, ze ktereho si lze ledascos vzit. Stoji za shlednuti.

Dovolim si citovat z mailu jedno:

4. Inhibited long term memory formation. We are not meant to learn from events that never took place. Lucid dreaming can often overcome this, and as a result, it seems to have similar effects as frequent use of psychedelics for some people, i.e. they start to be strongly influenced by these dreams.


Zpět na „Obecná diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů