Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

Co byste rádi dělali/děláte ve svých lucidních snech?

Obecná diskuze o luciditě a lucidních snech.
Uživatelský avatar
Yogger
Příspěvky: 106
Registrován: pát 24. črc 2015 21:47:22
Počet lucidních snů: 30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Co byste rádi dělali/děláte ve svých lucidních snech?

  • >

Příspěvekod Yogger » ned 20. zář 2015 11:33:27

Otázka je myslím jasná. :-)

Sám ale vlastně ani nevím co odpovědět, protože si nijak často nestanovuji co vlastně chci v LD začít.
Je ale pravda, že většinou v LD buď létám, nebo se nechávám fascinovat snovým prostředím.

Jednou jsem si chtěl vyřešit osobní problém z minulosti a říkal jsem si, že LD bude ideální prostředí. Nijak zvlášť jsem se na to nesoustředil a
během zhruba roku jsem si na to v LD vzpoměl. A musím říct že mi to opravdu pomohlo.

Co vy?
DREAM LUCIDLY, LIVE LUCIDLY

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste rádi dělali/děláte ve svých lucidních snech?

  • >

Příspěvekod Refly » ned 20. zář 2015 11:40:19

Tak moje hlavní motivace pro LD je taková, že chci v LD potkat MLP poníka... Dotknout se ho, pohladit ho... :)

Uživatelský avatar
whiterabbit
Příspěvky: 12
Registrován: sob 14. lis 2015 20:55:49
Počet lucidních snů: 240
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste rádi dělali/děláte ve svých lucidních snech?

  • >

Příspěvekod whiterabbit » čtv 19. lis 2015 21:55:33

Co jsem chtěl bylo dostat se do vesmíru. Pracoval jsem na tom dlouho, protože to pro mě bylo celkem obtížné, takže to zabralo tak 7 lucidních snů věnované se snažení dostat se do vesmíru. Většinou je v atmosféře taková výška, že prostě zpomalíš a dál mě to nepustilo. Nakonec se mi to povedlo a bylo to opravdu zajímavá zkušenost. Vidět planety a být v naprosté temnotě.

Nyní bych se chtěl setkat sám se sebou.

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 45
Registrován: pát 16. říj 2015 21:21:22
Počet lucidních snů: 1512
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste rádi dělali/děláte ve svých lucidních snech?

  • >

Příspěvekod ATA » čtv 19. lis 2015 23:12:50

Ve většině LD je to dany aktualní situací. Docela často létání což je super.

Věci ketrejm bych se chtěl věnovat do budoucna:

transformace ve zvířata , živly , nebo třeba celej sen

sny z anime grafikou

pokusy ze senzorikou jako sinestezie , více těl

průzkum a řešení psychiky

vidět konceptualní mapu snu a jak se real-time mění

tvoření trvalejch snovejch světů

pruzkum možností sdílenejch snů

vstup do LD kdykoli na to se hodi mít dost LD a pochopit jak fungují


Vesmír mě taky dělal problmém vetšinou sem zkončil když sem vletěl do mraku nebo na hranici atmosféry přičinou byl pocit bariéry připadne rozpad snu díky nedostatku vjemů.
Naposledy upravil(a) Refly dne pát 20. lis 2015 16:41:22, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Upraveno, viz ./missing.php?url=rules#duplicitni-prispevky
Ld tenhle rok : 7

Mike
Příspěvky: 5
Registrován: pát 25. pro 2015 18:18:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste rádi dělali/děláte ve svých lucidních snech?

  • >

Příspěvekod Mike » pát 25. pro 2015 18:47:32

To já si nejvíce oblíbil létání. Fascinuje mě jak krajina, která se ze začátku zdá být věrohodná prostředí, které znáte, se začne postupně přetvářet do různých neznámých krajin. Aktuálně nejvíce experimentuju se změnou prostředí. Nejlepší způsob se mi zdá říct si v duchu třeba "Až projdu kolem te budovy tak z druhé strany budou dveře" a ony tam skutečně jsou, je jedno jak vypadají, ale jsou tam (jednodušší než na přivolání lidí). Pak stačí si jen představit to prostředí a když dveře otevřete to prostředí tam je jak jste si ho vysnili. Problém je, že není uplně věrohodné a často je nakombinováno z více prvků, záměrně k sobě nepatřících. V tomhle bych se chtěl ještě více vypracovat. :D

Jinak možností co v LD zkusit je nespočetně hodně, mezi některé zajimavé, které jsem zkusil patří např. procházení skrz zdí (vždy když strčím ruku do zdi, cítím takovy nepříjemný tlak, nevím jestli to tak mají ostatní, každopádně fyzika snovýho světa je fascinující a uplně odlišná od našeho :idea: ), dýchání pod vodou (nic extra), proměna ve zvíře (letíte jako obvykle jen myslíte na to že jste orel, a když se podíváte kolem, vidíte křídla místo rukou). Zajímavý je vstup do zrcadla (i když se to prý nemá), podobné jako vstoupit do zdi, akorát jste v prostoru a hrozně píská (alespoň mě) v uších...že by byla zrcadla klíčem k astrální projekci?

Uživatelský avatar
Yogger
Příspěvky: 106
Registrován: pát 24. črc 2015 21:47:22
Počet lucidních snů: 30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste rádi dělali/děláte ve svých lucidních snech?

  • >

Příspěvekod Yogger » pon 28. pro 2015 14:52:23

Mike píše:Nejlepší způsob se mi zdá říct si v duchu třeba "Až projdu kolem te budovy tak z druhé strany budou dveře" a ony tam skutečně jsou

Tohle mi funguje taky. A noprosto spolehlivě ;-)

Mike píše:Problém je, že není uplně věrohodné a často je nakombinováno z více prvků, záměrně k sobě nepatřících

Tohle mi přijde jako typická vlastnost snů obecně. Málo kdy mám nějaké prostředí plně konzistentní, ať už v LD nebo v ND.

Mike píše:Zajímavý je vstup do zrcadla

Zajmavý, tohle jsem ještě nezkoušel :-)
DREAM LUCIDLY, LIVE LUCIDLY

Janička
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 12. lis 2015 21:23:14
Počet lucidních snů: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste rádi dělali/děláte ve svých lucidních snech?

  • >

Příspěvekod Janička » ned 14. úno 2016 16:19:30

Chtěla bych pomocí lucidních snů využívat čas spánku k získávání informací, které mě zajímají, ale o kterých není snadné mluvit s ostatními lidmi nebo které ještě nejsou objevené.Taky mám vizi budoucnosti, že by se mohlo lucidní snění využívat běžně u všech lidí jako nástroj, který by šetřil zdroje ať už finanční, tak i materiální. Třeba vědci by si takto mohli ověřovat některé své teorie nebo by se lidé mohli setkávat na konferencích apod. a ušetřili by palivo na přesun, ušetřili by čas i peníze.
Samozřejmě bych chtěla v lucidních snech vyřešit ty části své osobnosti, které jsem z různých důvodů potlačila nebo změnila, vyřešit rodové zatížení - fyzické (např. geneticky podméněné potravinové alergie a nesnášenlivosti), psychické (přebírání vzorů chování od rodičů a prarodičů, které mi k ničemu neslouží a jen mi komplikují život). Chtěla bych využít snové prosředí, abych se naučila ovládat své emoce.
Také bych chtěla v lucidních snech mluvit se zvířaty, rostlinami, Zemí ... jaký mají náhled na naše chování jako společnosti, jak vnímají prostor a věci kolem sebe, jakým způsobem komunikují mezi sebou nebo se Zemí (třeba jak se orientují podle geomagnetického pole Země).

Samozřejmostí jsou výlety do vesmíru, poznávání jiných dimenzí, světů, prostorů, třeba prožitek bezčasovosti, kdy minulost, současnost i budoucnost probíhají v jednom okamžiku nebo bych si chtěla vyzkoušet prožitek 1000 Budhů, kdy se jeden jediný Budha projektuje do 1000 míst/realit současně a všechny současně je vnímá. Nedávno jsem prožila v meditaci něco podobného, kdy jsem byla ve vesmíru jednou jedinou částicí a zároveň jsem se díky propojenosti vesmíru byla schopná jen silou myšlenky objevovat velmi rychle v jiných částech vesmíru - ne létáním, ale objevením se opětovným zmizením. Byla jsem schopná cítit celý komplexní vesmír a přitom i tu jednu konkrétní částici a vše, čím je obklopena. Ono se to blbě vysvětluje slovy, ale něco takového bych si chtěla vyzkoušet i v lucidním snu.

O takových věcech se ale s lidmi běžně debatovat nedá, protože by mě měli za blázna, proto bych chtěla využít snový prostor k prozkoumání všech svých "snů" :-)

Uživatelský avatar
Yogger
Příspěvky: 106
Registrován: pát 24. črc 2015 21:47:22
Počet lucidních snů: 30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste rádi dělali/děláte ve svých lucidních snech?

  • >

Příspěvekod Yogger » úte 16. úno 2016 23:16:20

Janička píše:Samozřejmě bych chtěla v lucidních snech vyřešit ty části své osobnosti, které jsem z různých důvodů potlačila nebo změnila, vyřešit rodové zatížení - fyzické (např. geneticky podméněné potravinové alergie a nesnášenlivosti), psychické (přebírání vzorů chování od rodičů a prarodičů, které mi k ničemu neslouží a jen mi komplikují život). Chtěla bych využít snové prosředí, abych se naučila ovládat své emoce.


Tohle by se mi určitě taky líbilo. :-)
Ono je ale u těhle věcí nejspíš podstatné, abychom dávali dostatek pozornosti hlavně v bdělém životě. To, že s nimi budeme pracovat ve snech je už asi taková nádstavba. :-)

S tou meditací jsi mi připoměla jeden zažítek. Loni jsem byl na vícedenním meditačním kurzu a o přestávce jsem pozoroval stromy na stráni a najednou jsem viděl jak na větev jednoho z nich zlehka přistál pták. Hned mě napadlo, že kdyby se to stalo v lucidním snu, snažil bych se uvědomit si, že ten strom, stejně jako vše ostatní ve snu,je mou součástí a stímto vědomím bych se snažil pocítit to přistání na stromu jako přistání na mě samotném. :-)
DREAM LUCIDLY, LIVE LUCIDLY

ThunderSky
Příspěvky: 1
Registrován: sob 05. lis 2016 15:16:39
Počet lucidních snů: 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste rádi dělali/děláte ve svých lucidních snech?

  • >

Příspěvekod ThunderSky » sob 05. lis 2016 15:20:27

Ve svích lucidních snech se chci stát poníkem : :mrgreen:

Uživatelský avatar
Yogger
Příspěvky: 106
Registrován: pát 24. črc 2015 21:47:22
Počet lucidních snů: 30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste rádi dělali/děláte ve svých lucidních snech?

  • >

Příspěvekod Yogger » stř 23. lis 2016 16:44:50

Mě teď čeká návrh našeho nového rodinného domu, tak bych si jej rád zkusil vysnít a podle toho korigovat architekta.

Mohl by to být můj "dům snů". ;-)
DREAM LUCIDLY, LIVE LUCIDLY


Zpět na „Obecná diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů