Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

Potřebuji vysvětlení

Obecná diskuze o luciditě a lucidních snech.
LukyKuky
Příspěvky: 1
Registrován: stř 14. srp 2019 19:26:39
Počet lucidních snů: 3
Kontaktovat uživatele:

Potřebuji vysvětlení

  • >

Příspěvekod LukyKuky » stř 14. srp 2019 19:53:05

Zdravím, zkusím to napsat nějak stručně i když vím že je toto téma na delší povídání.
Takže když mne bylo přibližně 17 zajímal jsem se o astrální cestování a spíše jsem o tom jen četl a pár technik jsme zkoušel ale nikdy nějak moc úspěšně, spíš relax a cítil jsem se trochu vznešenějš :P ;) Od té doby dá se říct jsem se o to přestal zajímat celkově úplně a minulý rok v 23 letech jsem měl spánkovou paralýzu, byl jsem naprosto při vědomí, nikdy před tím jsem nebyl tak vystrašený a zároveň jsem křičel do prázdnoty jméno mé přítelkyně která ležela vedle mne, opravdu bych i řekl že to byl nejhorší pocit v mém životě.

Dále se nedělo nic myslím pár měsíců. A jedno dopoledne jsem měl větší kocovinu a za boha jsem nemohl zabrat, prostě usnout, vůbec to nešlo. Řekl jsem si jen tak pro sebe že zkusím v duchu, představovat si, že vstanu a zkusím jit do lesa který mám hned vedle baráku a kam až dojdu po cestách které znám, (vůbec jsem v té chvíli nemyslel na nějaký lucidni sen nebo něco jiného, prostě čisté na to že chci pouze usnout) pamatuji si i kudy jsem si představoval že jdu a do toho mne skákali různé myšlenky přes hlavu, ale vždy jsem se nějak vrátil na tu stezku. No a když to trochu urychlím tak mi najednou slušně cvaklo, pocit jako když zatvrdnete a padne tě do spánku a já vnímal všechno, v té chvíli jsem trochu tušil že jsem se dostal nejspíš do stavu transu nebo něco tomu podobnému a náhle jsem se vymrstil kotrmelcem dovzduchu a vylitl jsem strašně vysoko, začal jsem strašně nadávat, ale spíše jako překvapeně a na jednu stranu jsem se bál protože mam od narození závratě jako sviňa, vyhoupl jsem se přímo z postele a prolitl jsem naším barákem nad střechu, vysoko nad strechu, dále jsem letěl k lesu, představil jsem si barák sousedů jak by vypadal v 18. Století, (vůbec nevím proč zrovna takovou blbost?) proměnil se ale vážně do starý zelený kůlny, také vím že jsem spadl po zádech do trávy na které byla rosa, nikdy jsem snad necítil reálnější pocit když jsem se tě trávy dotkl, vše bylo opravdu naprosto reálný i vůně. Byl jsem v tom naprosto fascinován a chtěl jsem potom letět za přítelkyni která makala o pár km dál, potom už si pamatuji jen že jsem potkal našeho psa někdy u zábradlí a usnul jsem.. Musím ještě říct že během toho zážitků jsem úplně normálně přemýšlel nahlas. Přučítám to k nejlepším zážitkům co jsem zatím zažil protože to bylo neskutečně reálné.

Dále mám ještě pár takových, možná ne tak silných, podobných. Ale to spíše už asi pro ty které to bude nějak zajímat více, každopádně budu rád za vysvětlení, co to sakra je? Děkuji, hezký den. ;)

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřebuji vysvětlení

  • >

Příspěvekod mhi » stř 14. srp 2019 22:40:28

Mne to urcite zajima, protoze takove zazitky nemam. A predpokladam, ze nebudu sam.

Rekl bych, ze to je to co nekteri lide nazyvaji out of body experience, astralni cestovani, nekdo tomu muze rict ze to je lucidni sen. WILD vypada podobne, ale nezacina tak dramaticky - proste najednou se clovek dostane do perfektniho imaginarniho sveta, ja u toho treba mel pocit zavrati, ale to mi uz davno zmizelo. Myslim Daiv tu popisuje "videni pres vicka", atd. Nekteri lide u toho slysi i ruzne zvuky (vysoke ci nizke tony), citi "vibrace", atd.

Abych tedy byl zcela uprimny, zazil jsem neco podobneho, ale bylo to jen jednou a v ramci lucidniho snu (prulet "tunelem", resp. "kominem"). Je to hodne zajimavy zazitek, jeden z mych top (hlavne tim co se delo predtim a potom, melo to souvislost se smrti/umiranim).

sheepeck
LD Expert
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 02. srp 2018 16:31:34
Počet lucidních snů: 60
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: Potřebuji vysvětlení

  • >

Příspěvekod sheepeck » čtv 15. srp 2019 8:26:32

To představování si, jak jdeš po cestě lesem, je jako návod na provádění aktivní imaginace. U ní je též možné dosáhnout mimořádných zážitků. Viz Jung.


Zpět na „Obecná diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů