Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

Sebepoznavani ve snech

Obecná diskuze o luciditě a lucidních snech.
mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Sebepoznavani ve snech

  • >

Příspěvekod mhi » pát 20. zář 2019 15:56:29

V diskusi viewtopic.php?f=20_t=175#p1713 a viewtopic.php?f=20_t=175#p1715 a viewtopic.php?f=24_t=172 + jeste jeden z threadu kde se mnou diskutovala Káča ... zaznelo pouziti snu (nejen lucidnich) k sebepoznavani. Ono to dle meho pozorovani opravdu velmi dobre funguje, clovek diky snum muze rust, sny se snazi propojit ruzne situace dohromady. Bohuzel to je casto dost schovane pod rouskou "snovosti", to vyjadreni je potreba umet dekodovat. Kupodivu v lucidnich snech to jde naopak velmi snadno, clovek se zamysli a najednou veci davaji bez dalsiho smysl (casto si pak kladu otazku, jestli se ze mne nestava psychotik :) ).

Treba u mne to vedlo k poznani patologie mych blizkych vztahu (snazim se pomahat, ale realne druhemu cloveku nepomaham, naopak nenechavam druheho si svuj problem si vyresit). Je to urcity subtyp symbiotickych vztahu, ktery se deje kdyz rodic (matka) neopetuje spravne emoce sveho ditete (je emocionalne nedostupna) a dite (ja) se nauci chovat tak, aby svoji matku "uchovalo funkcni". Taky se to da popsat pres spatne nastavene hranice s blizkymi lidmi (u cizich to mam zda se OK). Nevim jestli to popisuju spravne, da se to najit treba u schizoidnich osobnosti.

Dneska jsem mel zvlastni sen, kdy jsem cosi delal se synem, ktery mel nejake negativni emoce (nevim presne, uz si nepamatuji). Prisli jsme za nejakou pani, ktera videla mne i syna a na konci mi rekla: "Az budete mit vedome co se ted' deje, prijdte za mnou znovu". Zatim netusim co za tim je, ale obvykle takto jasne vyslovene smysluplne vety maji velmi hluboky vyznam.

Zpět na „Obecná diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů