Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

Emoce po probuzeni

Obecná diskuze o luciditě a lucidních snech.
mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Emoce po probuzeni

  • >

Příspěvekod mhi » pon 28. říj 2019 12:27:52

Urcite znate rceni "vstal levou nohou".

Mam za to, ze sny predchazejici probuzeni nam velmi ovlivni emoce po probuzeni, pripadne az po cely nasledujici den ci jeho podstatnou cast.

Vy, kdo pracujete se sny, muzete udelat experiment, poznamenat si rano nejen sen, ale i emoce z nej. A potom vecer poznamenat jaky ten den byl, jak zacinal, probihal. Budu rad, pokud sem napisete jestli tam je korelace.

Vysledoval jsem na sobe, ze to nejspis funguje presne jak jsem uvedl. Jednou jsem mel pred probuzenim lucidni sen (je nekde zde), kde jsem si hedonisticky uzival - a cele dopoledne jsem mel doslova euforii.

Dneska jsem mel sen, ve kterem se zrejme vyresil jeden zmych problemu, resp. prozil jsem v nem to, co mne nyni trapi (reseni). Az do ted' mam pocit uvolneni, klidu, chut' si udelat v zivote radost, radost z ocekavani dalsich zkusenosti. Jako kdyby do bdeleho zivota nepresel pouze pribeh snu, ale celkove i ty emoce co v nem byly.

Muzu takhle pokracovat, je to opakujici se vzorec

Uživatelský avatar
Coatl
Příspěvky: 231
Registrován: stř 24. kvě 2017 22:29:14
Počet lucidních snů: 111
Kontaktovat uživatele:

Re: Emoce po probuzeni

  • >

Příspěvekod Coatl » pon 28. říj 2019 17:59:28

Ono není moc divu, že máš dobrou náladu, když sis ve snu vyřešil problém :)
Já když mám výjimečně dobrej sen, tak z něj, jakožto z dobrýho zážitku, čerpám dobrou náladu asi tak půl dne. Pokud je v něm dokonce hlubší význam, kterej mi něco ukazuje nebo řeší, tak samozřejmě dobrej pocit vydrží dýl. Výjimečně špatnej se snažím naopak nějak přebít nebo z něj vytěžit poučení, takže tam se mi snad špatná nálada ani nepřenáší.

sheepeck
LD Expert
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 02. srp 2018 16:31:34
Počet lucidních snů: 60
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: Emoce po probuzeni

  • >

Příspěvekod sheepeck » pát 01. lis 2019 8:09:41

Já mám zkušenost tu, že pozitivně mi ovlivní náladu dne LD sám o sobě, než emoce v něm.
A naopak - ani poměrně silné emoce v NLD mě neovlivní tak, jak by si člověk myslel. Několikrát se mi stalo, že jsem se probudil s pocitem opravdu velikého rozzlobení, až vzteku, ale chvíli poté, co vstanu, už o té emoci nevím, a zároveň nemám pocit, že bych jí byl po zbytek dne ovlivněn. Pokud tedy si sám ráno vědomě neučiním z toho snu nějaký závěr a sám se nerozhodnu nějak na jeho základě jednat.

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: Emoce po probuzeni

  • >

Příspěvekod mhi » sob 02. lis 2019 10:44:10

Sheepeck: to je zvlastni, mam vlastne presne opacnou zkusenost. Kdyz vim co se mi zdalo (pri probouzeni dostanu sen do bdeleho vedomi), zustane mi z nej emoce.

Nicmene i kdyz nevim co se mi zdalo (typicky malo spanku a rychle probuzeni), tak nejsem "zenove cisty clovek", ale treba nejaky pocit mam. Rekl bych, ze hodne to je videt u jinych lidi, kteri rano vstanou veseli, nebo naopak nastvani, zlostni, atd.

A zazil jsem i celou radu "bezemocnich LD", kdy jsem se prochazel ve virtualni realite. Byla to neskutecna nuda, prestal jsem to delat.

Zajimalo by mne, co nam na to napise Daiv :).


Zpět na „Obecná diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů