Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

Lidi jsou vážně divní

Obecná diskuze o luciditě a lucidních snech.
hairyvisual
Příspěvky: 19
Registrován: ned 19. dub 2020 20:08:46
Počet lucidních snů: 1
Kontaktovat uživatele:

Lidi jsou vážně divní

  • >

Příspěvekod hairyvisual » stř 22. dub 2020 14:13:28

V jednom článku o lucidních snech byl tip, že si máme najít nějakého parťáka na lucidní sny. Dělat spolu experimenty a vyměňovat si zkušenosti. Překvapila mě jedna věc. Zkoušel jsem hledat někoho na internetu, kdo by do toho šel se mnou. Lidi vůbec nemají ponětí o tom, co to lucidní snění je. Když jim to vysvětlím, tak se ptají, jestli při tom beru drogy. Většina z toho má dokonce strach a i když jim popíšu, co tam všechno mohou dělat, bojí se a nechtějí to. Ani jeden z dotázaných si nepamatuje, že by někdy lucidní sen měl. Vážně nechápu, co těm lidem je. Většina si myslí, že je to nějaké SCI-FI a, že mi hrabe. To jsou fakt lidi tak nevědomí? Tak vystrašení z nových věcí?

Uživatelský avatar
Lelkoun Soví
Příspěvky: 77
Registrován: úte 16. led 2018 0:20:33
Počet lucidních snů: 236
Kontaktovat uživatele:

Re: Lidi jsou vážně divní

  • >

Příspěvekod Lelkoun Soví » ned 03. kvě 2020 2:47:48

To máš těžký. Já si prošla podobnou fází, co popisuješ, když jsem před třemi roky začala lucidní snění trénovat a byla jsem z reakcí okolí podobně zklamaná. Měla jsem pocit, že jsem objevila něco fakt úžasnýho a že by to měli zažít všichni, ale setkala jsem se s naprostým nepochopením. Myslím, že obvyklá odpověď (po tom, co jsem vysvětlila, že drogy neberu :-D) bylo "A k čemu to?" Bejt Tebou, radši se moc nesnažím se o těchto věcech s lidmi bavit, protože si vysloužíš akorát nálepku cvoka. Mně se opravdu nestalo ani jedinkrát, že bych vzbudila v někom chuť si to třeba taky zkusit. (Pak jsem úplnou náhodou zjistila, že se o lucidní snění pokouší moje sestra, protože o tom napsala jakýsi článek na internet. Parťačky v LS jsme se ovšem nestaly, snění je holt tak intimní věc, že tu nehrají kolikrát roli ani rodinné vazby.) Podívej se třeba tady (na tomhle fóru), jsou tu samí aktivní LS experimentátoři a stejně si každý jede po svojí lajně (mně je tu někde třeba vytýkáno, že beru lucidní snění příliš hédonisticky, protože spousta zdejších diskutujících má pocit, že by se mělo využívat spíš k osobnímu rozvoji), takže najít nějakou spřízněnou duši dokonce i mezi lucidními snílky je nejspíš nadlidský úkol :-).

Uživatelský avatar
kenny34
Příspěvky: 83
Registrován: ned 23. črc 2017 21:47:32
Počet lucidních snů: 300
Bydliště: Sázava
Kontaktovat uživatele:

Re: Lidi jsou vážně divní

  • >

Příspěvekod kenny34 » ned 03. kvě 2020 20:55:03

Nepokousej se o to. je to uplne marny. neni to dany ani tak psyche onech lidi ale spis jejich vzdelanim. nikdo je je nikdy ve skole neucil ze sebepoznani je dulezite a ze jim muze pomoci v jistech otazkach. spís jde o o to co co si uvedomime sami a pak se musi rozhodnout co je pro ne nejlepsi. nikdo je nikdy ve skole neucil co to je ale ucily je matematiku, chemii, dejepis, pico...pis, atd.... proto nema nikdo k tomuto vztah. pochop ze tohle je spise duchovni otazka a je to jako rikat cloveku ze zeme je placka i kdyz je to presne pravej opak.

to co ti chci rict je to ze tohe musis vyhrat sama a to ti dava velkou silu. vaz si ty sily. jednou se ti vrati

lidi nejsou divni. lidi jsou spise tupi a nechteji videt nic nez to co muzou snadno ovladat.

Uživatelský avatar
Coatl
Příspěvky: 231
Registrován: stř 24. kvě 2017 22:29:14
Počet lucidních snů: 111
Kontaktovat uživatele:

Re: Lidi jsou vážně divní

  • >

Příspěvekod Coatl » pon 04. kvě 2020 20:54:25

Ahoj Kenny, já nevim, jestli Lelkoun je ta správná osoba, která by dávala sny do souvislosti s duchovnem. Lucidním sněním se kupodivu zabývají i lidi, který nechtějí mít s duchovnem nic společnýho. Vím z internetu o jednom člověku, kterej je (úspěšně) používal výhradně k uskutečňování erotických fantazií, jinak to byl řekl bych brutální materialista. A pak tady máme Reflyho, tam půjde, jak jsem pochopil, o podobnou situaci :)

Ale je pravda, že těch lidí je vážně málo. Taky to nechápu. V mým okolí jsem to vykládal několika kamarádům. Řeknou "hmm, to je zajímavý", a tim to hasne. Jeden mívá LS občas samovolně, tak se mi občas zmíní, ale jinak ho to moc nezajímá. Nikdo si z tohoto fenoménu neudělal koníčka nebo disciplínu k vývoji.

Ale pro mě to má s duchovnem společnýho hodně. Je to strašně záhadnej svět někde na hranici mezi chaosem a zvláštním řádem, něco na úrovni magie, zkrátka něco, do čeho nevidíme, nechápeme podstatu, nejsme schopni to předpovídat. Takže část lidí považuje sny za "náhodu" nebo "defragmentaci mozku", jiná část za napůl chaotickej hlas nevědomí, a ještě jiná část je má za vyšší umění (zvláště pokud jde o sny lucidní), který člověku může poskytnout magickou moc. Já patřím do tý třetí :)

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: Lidi jsou vážně divní

  • >

Příspěvekod mhi » pon 04. kvě 2020 21:46:18

Lelkoun Soví píše:(mně je tu někde třeba vytýkáno, že beru lucidní snění příliš hédonisticky, protože spousta zdejších diskutujících má pocit, že by se mělo využívat spíš k osobnímu rozvoji), takže najít nějakou spřízněnou duši dokonce i mezi lucidními snílky je nejspíš nadlidský úkol :-).


Nevytykal jsem to nahodou ja? :). Nechci vedome nekomu radit jak ma co delat, sam to neumim. Treba to je cele tak, ze nechci citit zavist, ze to nekdo takhle ma. Jak zkoumam jake zeny se mi libi, tak z toho casto vylezou ty, ktere se v zivote 'umi bavit'. Zeby to bylo moji nerozvinutou Se funkci ? https://www.typeinmind.com/nite

K puvodnimu dotazu, ono jde jit o uroven na snazsi "ukol", treba kolik lidi si zapisuje a analyzuje svoje normalni sny? To by pritom mohl delat kdekdo, nejen par lidi co maji to stesti, ze maji LD. Malokdo v tom vidi neco smysluplneho. Hlavne v dnesni dobe, kdy sny resi casto problemove veci a v cloveku obcas vyvolavaji negativni emoce, tim se moc neda chlubit. A dnesni zivot je casto prave o tom vnejsim dojmu.

Abych se trochu "pochlubil", pred par dny jsem mel sen, ze jsem nastoupil do letadla a sednul si na sedacku. Mel jsem na kline tezky zelezny sverak. Potreboval jsem odejit "na malou", tak jsem vstal a sverak polozil na sedacku. Kdyz jsem byl u toalety, letadlo se prudce vzneslo a sverak proletel letadlem a ohrozil hromadu lidi. Kvuli me potrebe se vymocit. V realnem zivote jsem ted' ucinil rozhodnuti, resp. "vyuzil situace", ktera bude mit velky vliv minimalne na naseho syna. Emoce ve snu byla strach o ty lidi (=syna) a stud, co ze jsem to udelal.

Uživatelský avatar
Lelkoun Soví
Příspěvky: 77
Registrován: úte 16. led 2018 0:20:33
Počet lucidních snů: 236
Kontaktovat uživatele:

Re: Lidi jsou vážně divní

  • >

Příspěvekod Lelkoun Soví » úte 05. kvě 2020 4:10:45

Coatl píše:...já nevim, jestli Lelkoun je ta správná osoba, která by dávala sny do souvislosti s duchovnem.


Vycházíš z milného předpokladu, že tady o sobě člověk napíše všechno. Já nemám problémy s duchovnem, zvládám obojí, duchovno i zábavu :-D. Mohla bych tady třeba popsat, jak jsem ve stavu mezi dvěma sny potkala Ophanima (aniž bych v tu dobu věděla, co to je), Jung by byl bez sebe blahem. Psát o svých nejniternějších osobních záležitostech se mi ale tady prostě nechce, to už mi přijde víc namístě ta erotika. Tak asi tak :-).

Uživatelský avatar
Coatl
Příspěvky: 231
Registrován: stř 24. kvě 2017 22:29:14
Počet lucidních snů: 111
Kontaktovat uživatele:

Re: Lidi jsou vážně divní

  • >

Příspěvekod Coatl » stř 06. kvě 2020 16:51:38

Já spíš vycházel z postoje, kterej tady často zaujímáš, Lelkoune. Ve smyslu, že sen je výhradně projekcí našeho podvědomí a že každá postava jen představuje nějakou část našeho podvědomí, takže není žádnej problém je všelijak znásilňovat apod. :)

Uživatelský avatar
kenny34
Příspěvky: 83
Registrován: ned 23. črc 2017 21:47:32
Počet lucidních snů: 300
Bydliště: Sázava
Kontaktovat uživatele:

Re: Lidi jsou vážně divní

  • >

Příspěvekod kenny34 » stř 06. kvě 2020 17:58:03

Lelkoun kecá. Jen čeká co s tebe vypadne.ale jinak bych ji rád pozval na pivko.

Tol byl vtip.

Ne to s tím pivem
Naposledy upravil(a) Refly dne čtv 07. kvě 2020 8:23:59, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Viz ./missing.php?url=rules#duplicitni-prispevky - pivo máš teď ty, ne? 3 příspěvky po sobě během 10ti minut...

Uživatelský avatar
Lelkoun Soví
Příspěvky: 77
Registrován: úte 16. led 2018 0:20:33
Počet lucidních snů: 236
Kontaktovat uživatele:

Re: Lidi jsou vážně divní

  • >

Příspěvekod Lelkoun Soví » sob 16. kvě 2020 1:34:54

Coatl píše:...takže není žádnej problém je všelijak znásilňovat apod. :)

Hele, o ničem takovym jsem nepsala, chlape. Cože to Ty vlastně s těma snovákama takhle po nocích děláš? :shock:

Uživatelský avatar
Coatl
Příspěvky: 231
Registrován: stř 24. kvě 2017 22:29:14
Počet lucidních snů: 111
Kontaktovat uživatele:

Re: Lidi jsou vážně divní

  • >

Příspěvekod Coatl » sob 16. kvě 2020 18:07:52

No jak myslíš... Já je právě ze začátku znásilňoval, ale pak jsem se nad sebou zamyslel. A doteď bojuju s tím, jak k nim mám vlastně přistupovat. Teoreticky to mám celkem zmáklý, ale jak dojde na praxi...


Zpět na „Obecná diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů