Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

Léčení ve snech

Obecná diskuze o luciditě a lucidních snech.
sheepeck
LD Expert
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 02. srp 2018 16:31:34
Počet lucidních snů: 60
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Léčení ve snech

  • >

Příspěvekod sheepeck » úte 13. říj 2020 9:09:56

Přiznávám, že člověk by tu raději psal o vlastních pokusech s léčením ve snech (nejlépe úspěšných), ale když se mu nedaří, tak prostě nepíše. Proto je tu asi na fóru tak pusto. To se nedaří nikomu z vás ostatních taky? :-)

Alespoň jsem přeložil jeden článek. Chodí mi do mailu pdf časopis věnovaný lucidnímu snění, který má na svědomí Robert Waggoner (ten časopis, ne ten článek samotný). A jelikož mne hodně oslovil, tak jsem se ho rozhodl přeložit a postnou zde i pro ostatní. Tak čtěte. :-)

Jenom dodám, že článek napsal Karim, který je častým přispěvatelem do výše zmíněného časopisu.
.............................................

Zázračná druhá šance pro kocoura Sultána

Sultána, krásného bílého tureckého angorského kocoura, jsem zachránil před 15 lety, když mu bylo pár měsíců. Počáteční snaha najít mu nový domov nakonec skončila jako trvalá adopce. Zvykli jsme si spolu a stal se z něj můj parťák. Nyní je pro mne skoro jako syn, člen rodiny.
Po operaci v listopadu loňského roku, kdy mu byl odstraněn špatný zub, se nezotavil a zdraví se mu vážně zhoršilo. Když se po operaci probral, zvracel a trpěl průjmem, a nakonec jenom ležel v koutě ložnice obličejem ke zdi. Absolutně nereagoval na volání nebo hlazení a vypadal, jako by trpěl bolestmi. Hned jsem s ním běžel k veterináři a ten se jej rozhodl několik dní hospitalizovat na kapačkách.

Po dvou dnech na klinice Sultán stále nic nejedl. Když se situace nelepšila, doporučil mi veterinář vzít si jej domů s tím, že by mu domácí prostředí mohlo s chutí k jídlu pomoci. Byl jsem smutkem bez sebe, když jsem viděl, jak během tří dní zhubnul půl kilogramu, a stále trpěl bolestmi i přes podávané léky. Byl jsem zdrcený, obzvlášť když bylo jasné, že veterinář nemá jak pomoci. Šlo podle něj o nejhorší možný scénář a říkal mi, abych byl připravený na to, že to Sultán možná nepřežije. Poslední šanci jsem viděl v použití schopnosti, na kterou jsem se spoléhal celý svůj život – nalezení pomoci ve světě snů.

Několik následujících dní jsem se před usnutím vší vůlí soustředil na vyvolání léčivého snu pro moji milovanou kočku. Tato snaha přinesla odpověď v následujících několika snech:

V prvním snu jsem seděl na židli blízko mé postele a sledoval jsem spícího Sultána. Náhle mne něco drcnulo do pravé ruky, a když jsem se ohlédl, uviděl jsem černého pantera, který zrovna vešel do místnosti. Když jsem uviděl pantera v mé ložnici, uvědomil jsem si, že sním. Panter se mi velmi přátelsky otíral o ruku a zahnal tak můj strach z přítomnosti této velikánské kočkovité šelmy. Pak přistoupil k Sultánovi. Chvíli jej upřeně pozoroval, pak jej očichal, otevřel tlamu a dýchl na něj. Viděl jsem v jeho dechu světelné jiskřičky. Pak odešel.
Příštího rána, když Sultán ležel u mne, jsem jej hladil a začal zpívat mantry, a představoval jsem si, jak jeho tělo plní léčivé světlo. U toho jsem usnul a vklouznul do dalšího snu. V něm jsem byl stále se Sultánem v posteli, když se objevil ten stejný panter z předešlého snu, skočil do postele a lehnul si k nám. Opět jsem si uvědomil, že sním. Panter pak už jenom seděl, a nic nedělal. Necítil jsem potřebu mluvit nebo nějak reagovat. Počal jsem v těle pociťovat vibrování energie a silný pocit úlevy a bezpečí. Probudil jsem se a věděl, že mojí snaze o uzdravení mého kocoura se dostalo podpory z mého vnitřního světa.

Následující noci se mi opět zdálo, že ležím se Sultánem v posteli. Otočil jsem hlavu k oknu, kterým dovnitř pokoje skočil majestátní lev. Jaká je pravděpodobnost, že k tomu dojde v 9. patře? Uvědomil, jsem si, že v realitě by to nebylo možné, a dosáhl jsem lucidity. Lev působil vznešeně a magicky. Trochu mi připomněl Aslana z příběhů o Narnii. Instinktivně jsem věděl, že není nepřátelský. Přistoupil k Sultánovi a začal jej celého olizovat. Dokonce do sebe drcli hlavami a otírali se o sebe, jako by se už znali. Pak na mne lev pohlédl, pokývnul hlavou a odešel.
V těchto snech jsem skoro cítil, jako by mi do nich v reakci na mé vyvolávání snů vstoupili léčitelé z kočičí říše.
O dva dny později se nezdálo, že by se Sultánův stav v reálu nějak zlepšoval. Jedl jen velmi málo a jinak nereagoval. Jediné, co se změnilo, bylo to, že začal spát vedle mne v posteli, jako dělával dříve.
Udržoval jsem své soustředění a snažil se o další léčivý sen.

Následující noc se mi zdálo, že jsem přišel na letiště. Když jsem přistoupil k přepážce, dostal jsem do pasu razítko „Povolení k pobytu ve Stavu Milosti.“ Bylo mi řečeno, že mám veliké štěstí, protože to se prý neuděluje každému.
Procházel jsem futuristicky působícím městem. I přes vysokou technologickou vyspělost a létající auta mělo hodně stromů a zeleně. Vzpomněl jsem si, že mám v ruce nějaké dokumenty. Nakonec jsem došel na místo, kam jsem měl namířeno, k budově soudu.

Vešel jsem dovnitř, šel k přepážce a předal dokumenty muži, který tam seděl. Podíval se do papírů a řekl: „Tohle je žádost o prodloužení života kočky jménem Sultán.“ Tahle věta mě okamžitě přivedla k luciditě, když mi došlo, že bych v reálu s takovou žádostí šel těžko k soudu. Muž pohlédl do futuristického počítače s průhledným skleněným monitorem, asi takovým, jako používal Ironman ve filmu Avengers.
Při pohledu do počítače muž povídá: „Hmmm, … takovou žádost může přijmout pouze Vrchní Soudce.“ „Kdo je to?“ zeptal jsem se. Muž sklonil hlavu a podíval se na mě přes obroučku svých brýlí, jako bych se zeptal velmi hloupě, a já pak dodal: „Ach, vy myslíte jako Bůh?“
Odpověděl: „Pro vaši informaci, podle našeho systému by měl Sultán za tři dny zemřít. Doufejme tedy, že vaše žádost bude úspěšná.“

Vyšel jsem z budovy úplně zničený. Věděl jsem, že jsem udělal, co bylo v mých silách jak v reálném, tak i ve snovém světě. Náhle jsem ucítil pocit míru a i přes informaci od muže na mne sestoupil klid. Pocítil jsem, že přijímám Sultánův osud, ať už bude jakýkoli. Uspokojil jsem se uvědoměním, že jsem se mu snažil pomoci, jak jsem mohl nejlépe.
Procházel jsem se městem nevěda, jak dlouho bude vyřízení žádosti trvat. Všimnul jsem si, že lidé byli velmi srdeční a laskaví, a neměli vůči mně nějaké předsudky kvůli tomu, že jsem byl v jejich městě cizinec. Jeden muž z malého stánku uprostřed rozlehlého náměstí mi nabídl něco k pití a hotdog. Dal mi to zadarmo a říkal, že jsem se mu zdál rozrušený, a že doufá, že mi všechno dobře dopadne. Pomyslel jsem si: „To je tak krásné místo s krásnými lidmi.“

Po době, co mi připadala jako hodina či dvě, se z tlampačů po městě ozvalo hlášení:
„Žádost o prodloužení Sultánova života byla schválena! Opakuji – žádost o prodloužení Sultánova života byla schválena!“
Lidé kolem začali jásat, poplácávali mne po zádech a blahopřáli mi. Do vzduchu vyletěly petardy a ohňostroje a viděl jsem vzduchem poletovat balonky. Cítil jsem takovou míru vděčnosti a štěstí, že moje žádost byla přijata, že jsem se rozplakal. S těmi pocity jsem se vzbudil.

Otevřel jsem oči a hledal vedle sebe Sultána, ale nebyl u mě. Vyskočil jsem z postele a proběhl domem, a Sultána jsem nakonec našel v kuchyni – právě dojídal svoji misku! Něco, co neudělal snad 7-8 dní! Vypadal i živější a čilejší.
To už jsem skákal radostí!
V dalších dnech se Sultán velmi rychle uzdravil. Nyní je už zase v pořádku, a hlasitě si mňoukáním říká ve svůj čas o jídlo, a v posteli mě vystrkuje z mého místa, protože se stalo jeho oblíbeným.

Tato zkušenost posílila moji víru v sílu snů obzvláště při léčení a ovlivňování světa bdění. Věřím, že v uzdravení mého mazlíka hrály sny zásadní roli.
Poslední sen také přispěl k tomu, že jsem dospěl k pokoře. Pochopil jsem, že své okolí neovládám na 100%. Vždy tu budou faktory, které budou úplně mimo můj dosah. I když jsem to chápal intelektuálně, bylo dobře, že jsem si to mohl uvědomit naplno. Přesto ale vím, že mám schopnost podat žádost a poprosit vnitřní vědomí, aby do chodu fyzického světa zasáhlo.
A také vím, že se musím podvolit vyššímu řádu věcí, ať bude jeho vývoj jakýkoliv. V tuto chvíli se Sultán uzdravil. Ale mohl zrovna tak snadno odejít. Jsem teď opravdu vděčný za čas, který nám byl dán k dispozici.

Uživatelský avatar
Coatl
Příspěvky: 231
Registrován: stř 24. kvě 2017 22:29:14
Počet lucidních snů: 111
Kontaktovat uživatele:

Re: Léčení ve snech

  • >

Příspěvekod Coatl » stř 14. říj 2020 12:12:23

To je úžasný...
A to bych si myslel, že už ten první sen bude léčivej.

Uživatelský avatar
kenny34
Příspěvky: 83
Registrován: ned 23. črc 2017 21:47:32
Počet lucidních snů: 300
Bydliště: Sázava
Kontaktovat uživatele:

Re: Léčení ve snech

  • >

Příspěvekod kenny34 » sob 24. říj 2020 21:08:17

Tyjo tak to je hustý. Neobjevil si i nějakej článek o léčení sama sebe? Mohlo by to bejt dost zajímaví.

Uživatelský avatar
Coatl
Příspěvky: 231
Registrován: stř 24. kvě 2017 22:29:14
Počet lucidních snů: 111
Kontaktovat uživatele:

Re: Léčení ve snech

  • >

Příspěvekod Coatl » ned 25. říj 2020 10:27:16

Jestliže funguje léčení druhých, tak tím spíš funguje i léčení sebe sama. Četl jsi Lucidní snění od Waggonera? Několik příkladů tam autor popisuje, i když žádnej z nich asi není tak hezkej jako tenhle. Pokud si vzpomínám, dělí ty příklady na dva typy: Jeden z nich je, že snící si "zajde za doktorem pro medicínu", a druhej je, že si to tělo spraví sám, "ručně". Ten druhej způsob prý funguje o něco líp. A přijde mi to celkem logický, protože jde o přímej kontakt s tělem (teda s jeho duchovní reprezentací).

Uživatelský avatar
kenny34
Příspěvky: 83
Registrován: ned 23. črc 2017 21:47:32
Počet lucidních snů: 300
Bydliště: Sázava
Kontaktovat uživatele:

Re: Léčení ve snech

  • >

Příspěvekod kenny34 » úte 27. říj 2020 0:01:05

Tak to jsem asi nečet. pokud si pamatuju o lucidnim snění jsem čet jen dvě knížky. Jedna byla od La Berge nebo tak něco a druhá už nevim ale nevzpomínám si že by tam byla kapitola o tomhle tematu. Jestli máš nějakej typ tak dej vedet.
Jo a poslední dobou se hodně zabejvám astrálním cestováním. dost mě to uchvátilo potom co se mi podařilo dostat se do jakýsi předfáze (podle youtube) nebo nevim jak jinak bych to nazval. Zkrátka stav uvolnění těla kdy tě začne cele tělo brnět nebo spíš vibrovat. Moc nevim jak to popsat. AC se mi zatim ale cilene nepodařilo.....tak snad někdy.

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Léčení ve snech

  • >

Příspěvekod Refly » čtv 29. říj 2020 11:49:33

kenny34 píše:Tak to jsem asi nečet. pokud si pamatuju o lucidnim snění jsem čet jen dvě knížky. Jedna byla od La Berge nebo tak něco a druhá už nevim ale nevzpomínám si že by tam byla kapitola o tomhle tematu. Jestli máš nějakej typ tak dej vedet.


Coatl asi myslí tohle:
./missing.php?url=viewto ... ?f=19_t=66

Ale já osobně to nečetl, takže nevím... :)

Uživatelský avatar
Lelkoun Soví
Příspěvky: 77
Registrován: úte 16. led 2018 0:20:33
Počet lucidních snů: 236
Kontaktovat uživatele:

Re: Léčení ve snech

  • >

Příspěvekod Lelkoun Soví » sob 31. říj 2020 0:52:06

No, tak to mě teda dostalo. Myslím ten článek. Já totiž před měsícem vezla svojí nebohou kočku v noci na veterinu, protože se mi začala z ničeho nic dusit. Když jsem jí tam dovezla, byla už modrá a doktor, kterého jsem vytáhla z postele, mi řekl, ať se s ní raději rozloučím. Kočičák to naštěstí přežil a teď podstupujeme kolečko různých vyšetření, aby se zjistilo, o co šlo. Zatím to přesně nevíme a rozhodně Vás tady nebudu unavovat detaily o všech vyšetřeních, co už jsme podstoupili. Každopádně mě už dva měsíce před tímhle otřesným zážitkem pronásledovaly noční můry, jako je třeba tato: 27.6. Jdu po ulici a mám na sobě těžký kabát. Pod kabátem mám Howarda a Vince (jména mých koček). Dostanu strach, že nemohou dýchat a že se zadusí. Ihned je vytahuji. Vinc je v pořádku, ale Howard je na tom zle, skoro nedýchá a má vytřeštěné oči..." Nemusím dodávat, že kočka, co je nemocná je Howard. Ale zpět k tématu - pokud bychom připustili, že lze pomocí snů nějakým záhadným způsobem nahlédnout do budoucnosti, nejspíš by se jimi dalo i léčit... Já na to samozřejmě vyhraněný názor nemám, ale při příštím LS něco zkusím...

sheepeck
LD Expert
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 02. srp 2018 16:31:34
Počet lucidních snů: 60
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: Léčení ve snech

  • >

Příspěvekod sheepeck » pon 09. lis 2020 16:02:27

Docela koukám, jak sem to téma zapadlo. Doufám, že kočka bude v pořádku.

Z knih, co jsem o snění a lucidním snění četl (bylo jich celkem kolem deseti), je dle mého soudu ta Waggonerova nejlepší. Takhle jsem to LD zpracované nikde nenašel.

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: Léčení ve snech

  • >

Příspěvekod mhi » sob 14. lis 2020 0:38:22

V minulosti se mi ve snu zdalo jak zlikvidovat jednoho sveho parazita. Byl jsem trochu skepticky k vysledku, navic to bylo i celkem neprijemne, ale protoze selhala konvencni lecba, vyzkousel jsem to. A povedlo se. Tedy ne uplne, ale proti predchozim pokusum byl vysledek 'fantasticky'.

Uživatelský avatar
Lelkoun Soví
Příspěvky: 77
Registrován: úte 16. led 2018 0:20:33
Počet lucidních snů: 236
Kontaktovat uživatele:

Re: Léčení ve snech

  • >

Příspěvekod Lelkoun Soví » sob 21. lis 2020 2:02:46

No, pokud tak jdou likvidovat i parazité, tak na veterině dost ušetříme :-D. Né, vážně, slíbila jsem si, že při příštím LS "něco zkusím", ale jsem teď nepříjemně nekoncetrovaná a ani při jednom z posledních LS jsem si na úkol nevzpomněla. Kočičák se zdá naštěstí OK i tak :-).


Zpět na „Obecná diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů