Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

Vnější projevy snů

Obecná diskuze o luciditě a lucidních snech.
Uživatelský avatar
Káča
Příspěvky: 59
Registrován: čtv 01. pro 2016 10:13:58
Počet lucidních snů: 94
Kontaktovat uživatele:

Vnější projevy snů

  • >

Příspěvekod Káča » čtv 08. pro 2016 11:02:26

Chtěla jsem se zeptat. Zaznamenali jste nějaké „vnější projevy“, které souviseli se snem (ať už lucidním nebo nelucidním)? Pomočování zmiňovat nemusíme… :)

Zatím vím o 2 věcech:
1) Bujarý smích nebo pláč ve snu, se v jisté míře může na snícím projevit ve skutečnosti.
2) Jednou jsem v ND hladově baštila rohlík a probudilo mě cvakání. Bylo to cvakání mých zubů – jak jsem ten snový rohlík v reálu kousala…

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: Vnější projevy snů

  • >

Příspěvekod mhi » čtv 08. pro 2016 12:08:14

Ve spankove paralyze by melo byt veskere kosterni svalstvo zcela uvolnene. Prijde mi to divne, zejmena v oblasti krcni patere, mozna by se na toto mohl nekdo zeptat fyzioterapeuta ... protoze jsem mel spatny polstar a pry jsem mel i ve spanku svaly v tenzi. Alespon tak jsem to pochopil, ale tehdy jsem o LD nic nevedel, zahodil polstar, vzal jiny, a bylo hotovo.

Ad mluveni nebo cvakani zubu, to je nejaka organicka porucha spanku, mam o tom knizku, ve ktere bych to mohl najit. Ma to nejake pomerne jasne priciny v mozku a myslim, ze lide, kteri maji WILD maji tu mozkovou chemii tak podivnou, ze bych se tomu ani nedivil. Moje zena treba taky ze spanku 'huhlala', bylo u toho na ocich pekne videt jak je v REMu. Muzu soukrome poslat par stranek kde je vysvetleni. Edit: Plhakova 2013: Spanek a sneni http://www.medvik.cz/link/MED00181360 to tam ma taky nejak rozebrane.

Jednou jsem se probudil tim, ze jsem dokazal zatnout a mit v tenzi nektere svaly, vzniklo to postupnym rytmickym pohybem (ve snu jsem bolest ale necitil).
Naposledy upravil(a) mhi dne čtv 08. pro 2016 13:46:51, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Yogger
Příspěvky: 106
Registrován: pát 24. črc 2015 21:47:22
Počet lucidních snů: 30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vnější projevy snů

  • >

Příspěvekod Yogger » čtv 08. pro 2016 13:39:53

Ještě bych přidal fyzické ataky na spoluspícího. Namísto snového kolegy z práce to párkrát málem schytala manželka. ;-)
DREAM LUCIDLY, LIVE LUCIDLY

Uživatelský avatar
Káča
Příspěvky: 59
Registrován: čtv 01. pro 2016 10:13:58
Počet lucidních snů: 94
Kontaktovat uživatele:

Re: Vnější projevy snů

  • >

Příspěvekod Káča » čtv 08. pro 2016 15:30:20

No, jo! Tohle dělají hlavně děti: v rámci snu cestují po posteli, mlátí, kopou, záškodničí. Jak to, že nemají vypnutý kosterní svalstvo?! :?: :)
Naposledy upravil(a) Refly dne čtv 08. pro 2016 20:15:42, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Vnější projevy snů

  • >

Příspěvekod Refly » čtv 08. pro 2016 21:40:37

Káča píše:Chtěla jsem se zeptat. Zaznamenali jste nějaké „vnější projevy“, které souviseli se snem (ať už lucidním nebo nelucidním)? Pomočování zmiňovat nemusíme… :)


Já jsem zaznamenal mluvení/mumlání ze spaní a jak už psal Yogger - útoky na spoluspícího (což není moje osobní zkušenost).

A náš pes ve snu asi pořád někam běhá - alespoň podle jeho cukajících nohou a občas i podle tichého poštěkávání... :D

Janička
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 12. lis 2015 21:23:14
Počet lucidních snů: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Vnější projevy snů

  • >

Příspěvekod Janička » čtv 08. pro 2016 22:06:06

Syn i já poměrně často mluvíme ze snu, sem tam mácháme rukama atd. :-) Kdysi už jsem tu rozebírala svoje stavy sen/realita, kdy jsem už probraná, vidím pokoj a všechny jeho detaily a přitom mám vidinu, na kterou někdy reaguju třeba mluvením, máchnutím rukou, zakřičením nebo nadávkou. Beru to jako "pošahaný" mozek a neřeším ... Stejně se s tím nedá nic dělat. Tyto stavy mi mizí při stresu, naopak čím víc jsem přes den v klidu, tím častější jsou ... Vánoce budou asi výživné, nyní mám "vidiny" každou noc.

Uživatelský avatar
Daiv
Příspěvky: 92
Registrován: pát 06. led 2017 9:32:57
Počet lucidních snů: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Vnější projevy snů

  • >

Příspěvekod Daiv » pát 06. led 2017 18:33:31

Taky pridam postreh, je to vlastne takovy "problem". Pri lucidnim sneni mi casto pracuji realne ocni vicka, nejednou jsem vydesil sestru a nebo pritelkyni tim, ze jsem "spal" a pritom mel otevrene oci. Stava se mi to jen v LD, bezny spanek je v cajku. Docela me to stve, ja to dlouho tajil, ze misto kratkeho odpocinku po obede u televize nespim, ale poletuju po okoli :) Pak to ale neslo a musel jsem s pravdou ven. To kdyz o me segra zavadila pohledem, mel jsem spankovy dech, oci ze 2/3 otevrene a po vetsinu casu slo videt jen belmo a kmitajici panenky. Byla docela vydesena, no, nedivim se ji.

Uživatelský avatar
Káča
Příspěvky: 59
Registrován: čtv 01. pro 2016 10:13:58
Počet lucidních snů: 94
Kontaktovat uživatele:

Re: Vnější projevy snů

  • >

Příspěvekod Káča » úte 10. led 2017 11:31:56

:lol: To je hodně dobrý.
Chce to černý brejle. :D


Zpět na „Obecná diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů