Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

Jak na falešná probuzení

Diskuze, tipy a triky pro pokročilé ovládání lucidních snů (prodložení, přivolání postav, změna scény, létání...).
Uživatelský avatar
Lelkoun Soví
Příspěvky: 78
Registrován: úte 16. led 2018 0:20:33
Počet lucidních snů: 236
Kontaktovat uživatele:

Jak na falešná probuzení

  • >

Příspěvekod Lelkoun Soví » ned 03. kvě 2020 3:44:41

Stává se mi to pořád. Z lucidního snu mě vytrhne hlasitá televize nebo hudba, co si pouští přítel vedle v pokoji. Probudím se naštvaná, že v nejlepším můj LS skončil. Často ještě v průběhu LS slyším rušivé zvuky, třeba zmiňovanou televizi, která mě pomalu táhne pryč ze sna a já si říkám "příště musím tu debilní televizi vypnout, než si půjdu lehnout". Pointa? Pokaždé je to falešné probuzení, přítel si nikdy hlasitě hudbu nepoštěl a televize není nikde v dosahu. Navíc spím s ucpávkami uší. Pro ještě lepší ilustraci dám příklad z dneška. Měla jsem docela pěkný LS a pak: "....mě vzbudí Pavlova hlasitá muzika. Jsem fakt nas..ná, vylezu z postele a děsně nadávám. Ptám se, jak dlouho už to hraje. Prej skoro hodinu. Říkám Pavlovi, ať si tohle nezvyká, jinak že je konec. Na....ě odcházím z bytu. Venku je pasáž plná stánků se spoustou dobrot, koblížků s pestrobarevnými polevami, palačinek a zákusků jak z Pinterestu. Mám na to hroznou chuť, ale nemůžu si vzít, protože si hlídám figuru. Dojdu na konec pasáže. Svět se začíná zplošťovat a mizí jak třetí rozměr, tak barvy. Znova mi dochází, že jsem furt ve snu a že se právě budím. Vybavím si další z rad z internetu a chytím se nějakého pevného předmětu. Snažím se ho osahat, abych zase nastartovala vnímavost. Je to nějaký starý plynový kotlík... Což je taky poslední věc, co si ze sna pamatuji..." Hrůza, co? :-D

hairyvisual
Příspěvky: 19
Registrován: ned 19. dub 2020 20:08:46
Počet lucidních snů: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na falešná probuzení

  • >

Příspěvekod hairyvisual » ned 03. kvě 2020 11:20:59

Zrovna dneska se mi stalo falešné probuzení. Vstal jsem z postele, kouknul z okna a vono sněžilo. Hned mi došlo, že to je sen, načež jsem se probudil a začal si sen zapisovat. Překvapení přišlo v momentu, když jsem se probudil po druhé a žádný zápis v mém deníku nebyl. :D

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na falešná probuzení

  • >

Příspěvekod Refly » pon 04. kvě 2020 10:26:52

Lelkoun Soví: Na tohle se často uvádí jednoduchá rada - udělat po každém probuzení RC. Prostě vždycky. Jak vstaneš, udělej tvůj oblíbený RC (já dělám třeba zacpání nosu). Už mi tento zvyk několikrát odhalil falešné probuzení... ;)

hairyvisual: Jo, taky jsem přesně tohle zažil. Na jednu stranu je člověk trochu naštvaný, ale na druhou je to poměrně úsměvné... :D

Uživatelský avatar
Lelkoun Soví
Příspěvky: 78
Registrován: úte 16. led 2018 0:20:33
Počet lucidních snů: 236
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na falešná probuzení

  • >

Příspěvekod Lelkoun Soví » úte 05. kvě 2020 3:39:38

Refly píše:Na tohle se často uvádí jednoduchá rada - udělat po každém probuzení RC.


To už mě taky napadlo, jenže já se budím strašně dlouho a jsem stále ve stavu mezi bděním a snem, při čemž kolikrát znova usnu rovnou do snu a kdybych dělala pokaždý, když se vzbudím (nebo domněle vzbudím) RC, tak se bojím, že pak už třeba nezaberu a to by byla škoda... Jedině to poctivě dělat až při každém výlezu z postele. Jenže o to mi tak nejde, spíš jsem měla na mysli, jestli někdo ví, jak falešnému probuzení zabránit. Asi ne, co? :-(

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na falešná probuzení

  • >

Příspěvekod Refly » úte 05. kvě 2020 9:16:11

Myslím, že zabránit FA už z jeho podstaty prostě nejde... I pokud máš LD, tak budeš věřit tomu, že jsi se právě probudila.

Takže ano, dělat RC při každém vstávání z postele je poměrně rozumný kompromis... ;)

Uživatelský avatar
kenny34
Příspěvky: 83
Registrován: ned 23. črc 2017 21:47:32
Počet lucidních snů: 300
Bydliště: Sázava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na falešná probuzení

  • >

Příspěvekod kenny34 » pon 11. kvě 2020 3:12:43

Jak na falešný probuzení metodu mám ale ne každý ji umí používat. Jinak se ti chci veřejně omluvit za některý svoje kecy. Byl sem tak trochu na sr...ku. občas dost piju . doufám
že mě omluvis. Sry.

Uživatelský avatar
Lelkoun Soví
Příspěvky: 78
Registrován: úte 16. led 2018 0:20:33
Počet lucidních snů: 236
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na falešná probuzení

  • >

Příspěvekod Lelkoun Soví » sob 16. kvě 2020 2:21:56

Jestli ta je ta omluva namířená na mne, pak nevím z jakého důvodu. Znám lidi, co mají mnohem blbější kecy i za střízliva :-). Někdy musím komunikovat s lidmi, co se živí psaním a jestli existuje sorta lidí, kteří jsou přeborníci v blbých kecech, tak jsou to právě oni. Na blbý kecy jsem tudíž zvyklá a jen tak něco mě nerozhodí (až na Coatla) :lol:

Uživatelský avatar
Coatl
Příspěvky: 231
Registrován: stř 24. kvě 2017 22:29:14
Počet lucidních snů: 111
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na falešná probuzení

  • >

Příspěvekod Coatl » sob 16. kvě 2020 18:11:48

Lelkoun Soví píše:...Na blbý kecy jsem tudíž zvyklá a jen tak něco mě nerozhodí (až na Coatla) :lol:

Copak jsem ti kde zase proved? :?

Uživatelský avatar
Lelkoun Soví
Příspěvky: 78
Registrován: úte 16. led 2018 0:20:33
Počet lucidních snů: 236
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na falešná probuzení

  • >

Příspěvekod Lelkoun Soví » pát 22. kvě 2020 2:28:59

To spíš tak obecně....


Zpět na „Ovládání lucidních snů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů