Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

stabilizácia

Diskuze, tipy a triky pro pokročilé ovládání lucidních snů (prodložení, přivolání postav, změna scény, létání...).
esencia
Příspěvky: 4
Registrován: pát 27. lis 2015 11:16:37
Kontaktovat uživatele:

stabilizácia

  • >

Příspěvekod esencia » pát 27. lis 2015 11:38:57

nedal by mi niekto pokročilejší tipy na stabilizáciu snov? čo vám tak v praxi najlepšie funguje... konkretne by som dosť potrebovala vyriešiť keď mi sen slabne a rozpadá sa (niekedy už od začiatku cítim že je slabý a má tendenciu sa rozpadnúť), čím by som mu dodala intezitu a vyjasnila ho?? už to riešim dlhšiu dobu pretože vždy ked najdem niečo čo mi funguje, tak to funguje pokiaľ je to nové a po pár použitiach už nie...
dik :)

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: stabilizácia

  • >

Příspěvekod Refly » pát 27. lis 2015 12:22:51

Já nemám osobní zkušenost, ale co jsem četl, tak by mělo pomoci začít se točit kolem vlastní osy nebo skočit na znak po zádech, pokud si dobře pamatuji. Ještě mam pocit, že tam bylo ještě něco s rukama - nějaké tření o sebe nebo tak něco.

Ale už je to pár měsíců co jsem to četl, určitě ti někdo zkušenější poradí lépe než já. :)

esencia
Příspěvky: 4
Registrován: pát 27. lis 2015 11:16:37
Kontaktovat uživatele:

Re: stabilizácia

  • >

Příspěvekod esencia » pát 27. lis 2015 13:44:52

točenie som používala ale trochu som ho zavrhla, lebo ked už pri nom určita stabilita snu nieje, tak to ma tendenciu skôr uplne zo sna vyhodiť
:D
na znak sa hodiť, to som veru neskusila. dik za tip. (jeden čas som ale skakala do zeme (predstavila som si tam dieru alebo len tak do dlažky) a vysledkom boli presuny do zvlaštnych, trochu beztvarych alebo bizarnejších priestorov, tak ak by niekto chcel nech vyskúša, ale bolo to trochu náročnejšie na psychiku :?

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 45
Registrován: pát 16. říj 2015 21:21:22
Počet lucidních snů: 1512
Kontaktovat uživatele:

Re: stabilizácia

  • >

Příspěvekod ATA » pát 27. lis 2015 15:35:33

trocha teorie mužete přeskočit :
Samotna stabilita snu záleži na dost věcech jedna z nich je kdy se sen odehrává (SOREM,NREM ,REM,hypnagogie , hypnapompie , přes den..)
To mění neuromodulacia další veci nma ted cenu moc zachazet do detajlu ale obecně se dá říct že pozdejší REM fáze sjou delší a je snadnejší v nich dosáhnout luciditu ale také potom začnou strácet stabilitu.Mezi snadností dosáhnout luciditu a stabilitu snu je určitá korelace zapričiněná například hladinou serotoninu a kortizolu která se k ránu zvedá tim zevedne bdělost ale muže snižovat hloubku snu.

S v tech pozdejších REM je nekdy velmi obtížne stabilizovat a občas to dopadne tak že clověk nedělá nic jinýho než stabilizaci aby sen vydržel pohromadě.

Pokud pomineme neurochemii z ketrou je obtižné vědomě něco dělat tak hlavním prvkem duležitým ke stabilizaci snu je senzorika.
Zjednodušeně aby se sen nerozpadl musí mít vetší prioritu než senzorika z fyzického těla . Tahle priorita je daná množstvým , intezitou , novostí.. senzorických vjemů. Takže čím více vjemu ve snu bude tím lip a tím bude stabilnější.

Není uplně jendno jaké vejmy to budou diky multisenzorické integraci kde se mohou slepovat dohromady jak fyzické tak nefyzické smysly zjednošeno řečeno čim vetší rozdíl bude mezi fyzickými a nefizickými smysly tim vetší problém je je slepit dohromady a tím lepší bude stabilita snu protože to brání probuzení.Příklad je třeba pozice v leže ta je blbej nápad je podbná senzorice z těla + nedává moc vjemů napak dobrej nápad je běh u toho ješte třeba pohybovat rukama .

Mutisenzorická integrace má spousty zákonu které se dají využit pro jestě lepší stabilizaci ale to by bylo naročnejší popsat.

Diky specifické části mozku pohled na ruce stabilizuje snové tělo a zvyšuje stabilitu snu funguje i pro nohy ale ne tolik.
https://brmlab.cz/project/brain_hacking/msi

Praxe:
Hned po uvědomění snu připadně používat i jakou součást TR:
Zvednout ruce cca 30cm před oči podívat se na ne a rukama pohybovat , třit je o sebe . cím komplexnejší pohyb vyvolávájící více senzorických vejmu tim lepší jako treba pohyb prstů , pohyb v zápěsí , loktech . Zároven se pohybovat ideálně běžet. Přídat záměr na luciditu a zlepšení kvality snu .

Čim vic vjemu tim lip naopak vyhebat se místum a akcím ktery maj málo senzoriky lehnout si , nehejbat se ,zavřít oči , temná mista , jednolitá plocha , vletět do mraku ...

Co nejvíc interakce z prostředím dotýkat se věcí pokud jde vzít nějaký předmet a pohybovat s nim v ruce počas celého LD. Sundat boty ... použít i další smysly

Pokud sen začne strácet stabilitu okamžite zevětšit snahu o stabilizaci jako třeba to tření rukou o sebe + pohyb. I když uplně zmizne obraz tak pokračovat +přidat záměr a vizualizaci. Smysly nemizí zaráz ale postupně toho se dá využit .

Točení moc nedoporučuju hrozi u nej rozmazání obrazu a tim ztráta zrakových vjemua rozpad snu často ale zpusobý změnu snu da se použit pokud už je obraz hodne slabej nebo i v uplné tmě .

Uprava tvaru těla specilní pokročilá technika zase pokud jsou vjemy jine nejdou slepovat zmenou tvaru těla treba ruce nekolik metrů , překroucením těla .. pokud je to dynamické tim lip . Po tomhle točeni se prudce zvyšuje šance na probuzení do paralízy a možnost vstupu do OOBE nebo dalšího LD .
Poučival sem treba natáhnutí rukoua pak točení podel osy ale tak že se tělo překroutilo po porbuzení snadné "opuštení těla" ale zasek sem se na nohách ketré se neprekroutily ani neměly změněnej tvar a musel sem je pordýchat by došlo u uplnému uvolnění

psáno hodně v rychlosti pokud bude potřeba napišu podrobnejš , snad je to aspon trochu čitelny
Ld tenhle rok : 7

esencia
Příspěvky: 4
Registrován: pát 27. lis 2015 11:16:37
Kontaktovat uživatele:

Re: stabilizácia

  • >

Příspěvekod esencia » pát 27. lis 2015 16:52:38

Výborne,, presne tento typ odpoveďe som hľadala.
vzájomnú závislosť faktorov (lahsie dosiahnutelna bdelosť vs. stabilita sna) som si všimla. malo by byť teda možné aj menej stabilny sen prehĺbiť čo najintenzivnejším použitím zmyslov. niečo z toho čo si napísal určite použijem. k tým dynamickejším veciam mám asi trochu daleko, stáva sa mi, že príliš veľa dynamiky ma už vyhodí, i ked niekedy ked cítim že ma to vyhadzuje tak to viem zastaviť, mám pocit že musim pochopiť princíp a k tomu asi treba hlavne vela skuseností. ak ta este napadne niečo čo si niekedy použival tak mi to napís (napriklad ako ti funguje pracovanie so snom ked zakričíš nejaký povel na zmenu)

ak sa môžem spytať, zručnosť v úprave stability sna a jeho udržania sa časom zlepšuje? už dlho sa tomu venuješ, v čom je to iné po 4 alebo 5iatich rokoch?
dakujem

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 45
Registrován: pát 16. říj 2015 21:21:22
Počet lucidních snů: 1512
Kontaktovat uživatele:

Re: stabilizácia

  • >

Příspěvekod ATA » pát 27. lis 2015 17:23:38

Tu teorii mam i podrobnejš ale nemam to nikde sepsany v kuse jsou i mnohem pokročilejší stabilizační techniky ale ty jsou spiš využitelny u WILD kde tvořiš sen vpodstatě z ničeho a je třeba hodně stabilizace .

U tech smyslu to pravě neni jen o intezitě a moc intezity na špatnym mistě tě spiš hodi ven.

Většinou spiš použivam přimo myšlenky než křičeni ale i to se da použita efekt muže byt vetší ale nefunguje vždy.

Věnuju se tomu cca 11 let a mel sem cca 1444LD časem se stabilita snu sama zlepšuje a i schopnosti ale pokud to nepouživáš a necvičiš tak jde zas dolu
LD sem se poradne par let nevenoval a schopnosti,počet,kvalita LD šla hodně dolua ale jsou i další faktory ktere mi ted omezují LD.

Ne každej sen den upravovat je tam hodne faktoru jako stabilita snu , bdělost , o jakou upravu jde , jakou maš zkušnost ze schopnosti a třeba i neco jako nastavení snu jako by byli nejaky schopnosti třeba zakazany. Sem zkoušl u sdilenejch svetu že je možny tam třeba zakazat nějakou schopnost .

Odzkoušj tohle apak kdyžtak hodim dalši at te to nezahlti.
Ld tenhle rok : 7


Zpět na „Ovládání lucidních snů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů