Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

Supplementy - B vitaminy

Prostředky pro navození lucidních snů a zlepšení snové paměti (doplňky stravy, přístroje, aplikace...).
mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Supplementy - B vitaminy

  • >

Příspěvekod mhi » úte 25. zář 2018 17:50:18

Byla tu diskuse o ruznych supplementech. Mam pocit, ze pomaha panthenol a pyridoxin. Predem rikam, ctete pribalove letaky nebo konzultujte s lekarnikem, nez se rozhodnete pripadne prekrocit dop. davku, nikoho nechci navadet k tomu, aby sezobal hromadu tbl., muze to vest k vaznemu poskozeni zdravi! Ja sam davku vyznamne nikdy neprekrocuji. Na Internetu jsou odborne studie kde se resi predavkovani, dusledky jsou desive, na druhou stranu hranice je vetsinou nad ramec toho, co je normalni clovek vubec schopen snist.

Viz http://www.dreambible.com/dream-enhancers.html:

Vitamin B6 - Vitamin B6 is widely known as the dream vitamin. It's perfectly safe taken in doses from 50mg to 300mg and can dramatically improve your dreams. Most sources claim B6 increases serotonin, but what it may actually be doing is improving detoxification and digestion and eliminating interference of toxins with the acetylcholine that your brain uses to dream.

Vitamin B5 - Vitamin B5, or pantothenic acid, is a cofactor (helper nutrient) to the body's production of acetylcholine. Many people who take B5 report increased dreaming.


B5 (panthenol, kyselina pantothenova, pozor-ne krem, tabletky) dle meho nazoru zvysi vnimanou kvalitu snu i zapamatovani snu. Jak jsem na to prisel? Vecer si dam par tabletek po delsi prestavce (baleni od Genericy je male, takze rychle dojde :) ) a je to vyznamne znat. Sice dost casto nemam lucidni sny, ale pamatuji si sny daleko vice a mam daleko zajimavejsi sny.

B6 (pyridoxin-vybirejte baleni co ma 20mg/tbl., delaji se i "homeopaticke davky" - viz https://www.drmax.cz/pyridoxin-generica-tbl-60 Pyridoxin hydrochlorid (vitamín B6) 20,0 mg (1429 % doporučené denní dávky) ). Po tomto jsem mel lucidni sen, ve kterem jsem si rikal "to je parada, co ten B6 dokazal" :).

Na pravidelne uzivani myslim u obou vznika tolerance, takze je potreba stridat obdobi kdy clovek "nic nebere". Pokud nekdo udelate nejake pokusy, podelte se, jestli Vam to taky funguje.

Jestli nekdo tyto dva B vitaminy vyzousite, podelte se se zkusenostmi.

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Supplementy - B vitaminy

  • >

Příspěvekod Refly » stř 26. zář 2018 9:06:25

Jak už jsem psal v jiném tématu - brával jsem B-komplex a Panthenol 100 mg. V té době jsem si ještě zapisoval všechny sny do deníku (nyní už zapisuji pouze ty zajímavé).

Bral jsem každý den 1 tabletku B-komplexu a jednu Panthenolu. Panthenolu jsem měl 20 tabletek, tedy 20 dní a B-komplexu bylo 100 tabletek a bral jsem to asi 2 měsíce (60 dní). Nepozoroval jsem žádný výraznější rozdíl ve snech. Nic čeho bych si dokázal povšimnout.

Pak jsem to přestal brát a postupně jsem si přestal zapisovat sny. Snů už nyní nemám tolik jako dříve - když už je tak podrobně nezapisuji.

Cca před týdnem jsem se rozhodl, že B-komplex doberu, je tam asi ještě 30 tabletek. Opět nepozoruji žádný rozdíl v délce a kvalitě snů. Doporučenou dávku nijak výrazně překračovat nehodlám.

Takže za sebe bych řekl, že při dodržování doporučené dávky to nemá vůbec žádný efekt a opět se mi potvrdilo, že nejzásadnější vliv na kvalitu a délku snů má především jejich (podrobné) zapisování do snového deníku... :)

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: Supplementy - B vitaminy

  • >

Příspěvekod mhi » stř 26. zář 2018 17:18:57

Zentivacky B-komplex forte obsahuje:

Vitamin B6 (Pyridoxin)...............10 mg
Kyselina pantothenová (Vitamin B5).............25 mg

U B6 je to 1/2 toho co ma 1tbl, U B5 je to 1/4

Neni se divit, ze tato "homeopaticka" mnozstvi (z pohledu ruznych supplement guides) nemaji zadny vnimatelny ucinek...

hairyvisual
Příspěvky: 19
Registrován: ned 19. dub 2020 20:08:46
Počet lucidních snů: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Supplementy - B vitaminy

  • >

Příspěvekod hairyvisual » čtv 23. dub 2020 21:15:56

Četl jsem, že když bereš B-complex, tak se to vylučuje.. Musíš brát b6 a b12..

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: Supplementy - B vitaminy

  • >

Příspěvekod mhi » pon 04. kvě 2020 21:55:51

Jako ze jine soucasti B-komplexu zpusobi "predcasne" vylouceni, chapu to dobre? Prosim o zdroj ...

hairyvisual
Příspěvky: 19
Registrován: ned 19. dub 2020 20:08:46
Počet lucidních snů: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Supplementy - B vitaminy

  • >

Příspěvekod hairyvisual » pon 04. kvě 2020 22:31:10

Asi jsem to napsal trochu blbě.. A zdroj taky nic moc..

https://www.stoplusjednicka.cz/jak-si-zapamatovat-sny-vezmete-si-pred-spanim-vitamin-b6

Experiment se stovkou dobrovolníků ukázal, že takto na lidi účinkuje vitamín B6. Zajímavé bylo, že podávání B komplexu, tedy všech vitamínů skupiny B najednou, takové účinky na sny nemá. Vědci se domnívají, že některý z dalších vitamínů B funguje v tomto případě opačně než vitamín B6.

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: Supplementy - B vitaminy

  • >

Příspěvekod mhi » pon 04. kvě 2020 22:50:03

Oni to jistojiste jen opsali, zdroje mohou byt tyto a pripadaji mi vcelku verohodne (jen jsem to proletl):

https://www.researchgate.net/publicatio ... nary_study
a to s B komplexem nejspis zde: https://journals.sagepub.com/doi/10.117 ... 2518770326 (bohuzel se tam nedostanu, jestli nekdo mate registraci, nahrajete to nekam? )

Muj pocit je, ze i ten B-komplex celkove zlepsuje sneni, ale co je dulezitejsi, hlavne bdelou cinnost. Studie v jednom se na to dela spatne. Pyridoxin take myslim funguje jak se vsude mozne pise, ale je potreba znacna davka a pak nebrat, aby si telo "nezvyklo". Ja ted' B-komplex beru pravidelne, ale vyzkousim jej brat rano a vecer si vzit ten B6 (Pyridoxin). Jen pro info, oni pracuji s davkami 100 a 250 mg, v jedne tabletce je treba 20mg.

Uživatelský avatar
Lelkoun Soví
Příspěvky: 78
Registrován: úte 16. led 2018 0:20:33
Počet lucidních snů: 236
Kontaktovat uživatele:

Re: Supplementy - B vitaminy

  • >

Příspěvekod Lelkoun Soví » sob 16. kvě 2020 2:15:19

Za mne tedy před spaním Betaloc Zoc 100 mg + B6 100mg + magnesium 500mg + B12 100μg. Během dne užívám DMAE a 2 krát Piracetam 1200 mg. Pak obligátní céčko a směs minerálů. Jednou za měsíc dám týden s DLPA pro lepší náladu a na bolavá záda. Za zásadní považuju ale B6 a betablokátory. Tuhle kombinaci mám nasazenou od listopadu. Jen poznamenávám, že jsem vše konzultovala s lékařem a ten říká, že je to naprosto OK...


Zpět na „Pomůcky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů