Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

Sleeptracker

Prostředky pro navození lucidních snů a zlepšení snové paměti (doplňky stravy, přístroje, aplikace...).
Uživatelský avatar
Yogger
Příspěvky: 106
Registrován: pát 24. črc 2015 21:47:22
Počet lucidních snů: 30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Sleeptracker

  • >

Příspěvekod Yogger » ned 22. lis 2015 17:10:27

Kolega v práci mi zítra donese tyhle hodinky: http://www.sleeptracker.com.au/how-it-works/

Už je prý nepoužívá, tak mi je půjčí, popř. prodá. Jsou cool v tom, že mají vibrační budík, takže už nebudu s mým budíkem ve 4:00 budit celou rodinu :-), potom umí budit přímo uprostřed REM a hlavně umí nahrávat REM a non-REM fáze spánku a tato data pak jdou stáhnout přes USB do PC.

Těším se na to, že odkoukám, jak se mi přesně střídají REMky a budu si moct potom lépe vybrat čas pro zápis snu, WBTB, MILD nebo WILD.

Jak budu mít první zkušenosti, napíšu. ;-)
DREAM LUCIDLY, LIVE LUCIDLY

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Sleeptracker

  • >

Příspěvekod Refly » ned 22. lis 2015 17:42:15

Tak to vypadá dost zajímavě. :)

Jako monitoring REM a non-REM fází to bude asi dobré, pokud to bude přesné. Jen by to pro LD chtělo, aby to po REM fázi také umělo vzbudit, což asi neumí, co jsem tam rychle koukal na tu stránku - jen časové okno kolem předem nastaveného času.

Určitě se budu těšit na tvé zkušenosti.

Uživatelský avatar
Yogger
Příspěvky: 106
Registrován: pát 24. črc 2015 21:47:22
Počet lucidních snů: 30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sleeptracker

  • >

Příspěvekod Yogger » ned 22. lis 2015 18:13:54

Refly píše:Jen by to pro LD chtělo, aby to po REM fázi také umělo vzbudit, což asi neumí, co jsem tam rychle koukal na tu stránku - jen časové okno kolem předem nastaveného času.


Právě, že by tě to mělo umět vzbudit přímo v REM fázi. Nevím jestli na začátku, uprostřed nebo na konci. Stránky tvrdí, že tě to umí vzbudit v okamžik nejmělčího spánku, což je REM fáze. Když se vzbudíš z non-REM, jsi typicky utahaný a rozbolavělý.

Nevím, jak to přesně měří. Buď detekuje přetáčení a pohyb jako takový (typické pro REM) nebo by to ještě mohlo REM poznat podle zvýšeného pulzu na ruce. Ale spíš to bude první možnost.

Stejný funkce má i hromada fitness náramků, ty se dají pořídit od 500,- nové.
DREAM LUCIDLY, LIVE LUCIDLY

Uživatelský avatar
ATA
Příspěvky: 45
Registrován: pát 16. říj 2015 21:21:22
Počet lucidních snů: 1512
Kontaktovat uživatele:

Re: Sleeptracker

  • >

Příspěvekod ATA » ned 22. lis 2015 18:29:59

Prvděpodobně tam bude jen akcelerometr a bude signalizovat hlavně začátek a konec REM
Ld tenhle rok : 7

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Sleeptracker

  • >

Příspěvekod Refly » ned 06. pro 2015 9:23:54

Yogger píše:Jak budu mít první zkušenosti, napíšu. ;-)


Tak se pochlub, už je to 14 dní a nic... Jsem zvědavej... :)

Uživatelský avatar
Yogger
Příspěvky: 106
Registrován: pát 24. črc 2015 21:47:22
Počet lucidních snů: 30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sleeptracker

  • >

Příspěvekod Yogger » stř 09. pro 2015 11:47:05

Tak bohužel jsem byl delší dobu nemocnej, takže jsem Sleeptracker ješte důkladně neodkzkoušel, ale napíšu první dojmy. :-)

Hlavní inzerovaná funkčnost Sleeptrackeru je chytré buzení. Díky akcelerometru zjistí kdy se "púřevaluješ" a tedy kdy máš zrovna REM fázi a v ten okamžik tě vzbudí.
Prakticky to znamená, že si dáš třeba budík na 04:00, okno nastavíš třeba na 90 minut. a budík hlídá od 2:30 do 4:00, kdy se začneš hýbat a okamžitě tě zbudí.

Je fakt, že vždycky, když mě budík vzbudil, tak jsem se cítil dobře a nebyl jsem unavený a opravdu dobře se mi vstávalo.
Na druhou stranu sen jsem si pamatoval jen málo kdy, protože Sleeptracker budí vždy na začátku REM, nikoli na konci, což by bylo
z hlediska zlepšování snové paměti vhodnější.

Super funkce je vybrační buzení. Opravdu to vzbudí a neruším svoje spoluspící. :-)

Zkoušel jsem chytré buzení kombinovat s WILD, MILD a WBTB, a suplementy, výsledkem bylo pár lucidních snů, ale těžko říct, co byla vlastně příčina úspěchu. :-).

Nepodařilo se mi ale zprovoznit stahování dat o spánkovém cyklu z hodinek přes USB do PC, to mě docela mrzí.

Každopádně ještě zvažuju vyzkoušet tenhle fitness náramek. Má stejně jako Sleeptracker chytré vybrační buzení a umí stahovat data o spánkovém cyklu. http://chytre-naramky.heureka.cz/xiaomi-miband/
DREAM LUCIDLY, LIVE LUCIDLY

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Sleeptracker

  • >

Příspěvekod Refly » stř 09. pro 2015 16:40:12

Yogger píše:Na druhou stranu sen jsem si pamatoval jen málo kdy, protože Sleeptracker budí vždy na začátku REM, nikoli na konci, což by bylo
z hlediska zlepšování snové paměti vhodnější.


No ale na LD je to lepší, protože budeš po usnutí pokračovat REM fází, ne? :)
Můžeš zkusit jen ty hodinky + MILD? Když u toho zkoušíš všechno možné, tak jak sám píšeš - nevíme co je vlastně příčinou úspěchu.

Díky :)

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Sleeptracker

  • >

Příspěvekod Refly » ned 13. bře 2016 10:18:21

Tak čtvrt roku je pryč... To už je docela dost času na nějaký výsledek testování... :)
Mě se s LD stále nedaří, nevím už co mám dělat, já snad budu první člověk na světě, který se LD snad nenaučí... :D

Ty různé bylinky a prášky (alias suplemety) jíst nechci, ale o tomhle uvažuji. Jaké tedy máš zkušenosti po 3 měsících? :)
Zejména by mě zajímalo zda buzení na konci non-REM fáze, resp. na začátku REM fáze není pro sny/LD ještě více kontraproduktivní...

EDIT: Ajaj... :(
K naší lítostí přestal nový majitel firmy Sleeptracker USA, tedy MotionX, hodinky Sleeptracker vyrábět a namísto toho se soustředil na přeprodej patentů. Proto vám už nemůžeme žádné nové hodinky nabídnout. Děkujeme za pochopení. Sleeptracker s.r.o.

Uživatelský avatar
Yogger
Příspěvky: 106
Registrován: pát 24. črc 2015 21:47:22
Počet lucidních snů: 30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sleeptracker

  • >

Příspěvekod Yogger » stř 16. bře 2016 20:20:30

No, zklamu tě. Poslední dobou sleeptracker vůbec nepoužívám.

Je docela dobrej na chytré buzení, ale na sny se mi moc neosvědčil. :(
DREAM LUCIDLY, LIVE LUCIDLY


Zpět na „Pomůcky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů