Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

Pomôcka ku snom: Alarm Clock Xtreme

Prostředky pro navození lucidních snů a zlepšení snové paměti (doplňky stravy, přístroje, aplikace...).
Uživatelský avatar
psychonaut
Příspěvky: 19
Registrován: pon 23. lis 2015 21:48:27
Počet lucidních snů: 5
Kontaktovat uživatele:

Pomôcka ku snom: Alarm Clock Xtreme

  • >

Příspěvekod psychonaut » pát 19. srp 2016 11:53:09

Budík Alarm Clock Xtreme je veľmi zaujímavý. Len pre zaujímavosť firma ktorá ho zakladala AVG Technologies má českých zakladateľov.
Na tomto budíku si môžete nastaviť neobmedzené odkladanie budíka. Dĺžka odkladania sa dá flexibilne nastaviť. Aj dĺžka zvonenia sa dá nastaviť. Teda budík prestane zvoniť bez toho aby ste sa museli pohnúť a stlačiť odloženie budíka.
Budík predĺži REM fázu spánku čím si bude človek pamätať viac snov.
Z pohľadu šamanizmu to má tiež pozitívny efekt: každý človek keď spí, má energetickí telo tesne nad telom a je dobré, ak sa energetické telo po čiastočnom „zobudení“ trochu bližšie priblíži k telu. Má to viacero výhod: jednak je tak lepšie človek chránený pred rôznymi astrálnymi parazitmi počas spánku a jednak si tak človek lepšie dokáže pamätať sny.
Ideálne je nastaviť budík tak, aby ste si počas celej noci nepamätali že vás zobudil.

Odporúčané nastavenia budíka: hlasitosť 5%, odkladanie 35 minút, dĺžka zvonenia 5 sekúnd

Treba počítať s tým, že hoci budík zvoní 5 sekúnd, človek sa môže prebudiť až napr. po 40 sekundách, kedy už budík dozvonil. Ak sa budete často budiť, treba zmeniť nastavenia budíku na tichšie, alebo kratšiu dobu zvonenia.

Mal som aj dosť neúspešné skúsenosti s týmto budíkom, ale aj výborné skúsenosti: cez jednu noc som mal veľmi intenzívny sen ako nikdy pred tým, a pamätal som si rekordne dlhé scény snov. Obrázek

Uživatelský avatar
Yogger
Příspěvky: 106
Registrován: pát 24. črc 2015 21:47:22
Počet lucidních snů: 30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomôcka ku snom: Alarm Clock Xtreme

  • >

Příspěvekod Yogger » pát 19. srp 2016 13:47:35

Díky za tip, už mám nainstalováno :-)
DREAM LUCIDLY, LIVE LUCIDLY

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomôcka ku snom: Alarm Clock Xtreme

  • >

Příspěvekod Refly » pát 19. srp 2016 17:19:36

Díky za tip, přidal jsem si to zatím na seznam přání... :)

Teda ale na to, že to má být "jen" budík, tak mě trochu děsí seznam oprávnění, která aplikace požaduje, zejména:

  • úprava nebo mazání obsahu v úložišti USB (SD karta)
  • zobrazení připojení Wi-Fi
  • zabránění přechodu zařízení do režimu spánku
  • změna nastavení systému
  • úplný přístup k síti
  • zobrazování síťových připojení

Trochu by mě uklidnilo, kdyby měla alespoň aplikace rozepsáno, proč daná oprávnění potřebuje, ale i tak... :?


Zpět na „Pomůcky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů