Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

Lucidní snění po několika letech

Jste nováčkem v lucidním snění? Nevíte jak začít nebo vám není něco jasné? Zeptejte se ostatních...
Ocilus
Příspěvky: 1
Registrován: ned 18. lis 2018 21:50:08
Počet lucidních snů: 50
Kontaktovat uživatele:

Lucidní snění po několika letech

  • >

Příspěvekod Ocilus » ned 18. lis 2018 22:03:51

Ahoj přátelé,
nevím jestli se chci na něco ptát, nebo se jen pochlubit. Každopádně bych začal tím, že lucidní sny jsem měl několikrát do týdne tak cca 2 roky zpět. Od té doby ale nic, ani když jsem se o ně snažil. Je to ale 2 dny zpět, kdy jsem měl sen, kdy stojím v koupelně a řekl jsem si, že je v ní cosi jinak. Zkouším často testy reality a to sice, jestli neumím létat a nebo koukám na hodinky. Teď mě ale napadlo zkusit prostrčit prst skrz sklo střešního okna... A ejhle, prst jím projel jako nůž máslem, nacož už jsem si řekl, že zkusím mé oblíbené létání a proletěl jsem stropem. Co čert nechtěl, hned jsem se vzbudil... Usnul jsem a hned jsem věděl, že jsem zpět a tak jsem hned zkusil létání a opět se vzbudil. Nebyl jsem zklamaný, měl jsem radost, že jsem po takové době měl opět lucidní sen! Ačkoli jsem za týden naspal asi 20 hodin a ten den jen 3 hodiny po noční, tak jsem se cítil jak znovuzrozený, plný energie a náladu jsem měl skvělou jako už hodně dlouho ne. Celý den jsem na ty sny myslel. Souvisí to nějak? Máte podobné zkušenosti? Díky a lucidním snům zdar :)

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Lucidní snění po několika letech

  • >

Příspěvekod Refly » pon 19. lis 2018 8:25:35

Ocilus píše:...Ačkoli jsem za týden naspal asi 20 hodin a ten den jen 3 hodiny po noční, tak jsem se cítil jak znovuzrozený, plný energie a náladu jsem měl skvělou jako už hodně dlouho ne. Celý den jsem na ty sny myslel. Souvisí to nějak? Máte podobné zkušenosti?


Já za sebe akorát můžu říct, že když málo spím, tak si nepamatuji vůbec žádný sen. Musím spát alespoň těch 7-8 hodin, abych si nějaký sen vůbec vybavil. Když si lehnu odpoledne na 1,5 hodiny, tak jsem si taky nikdy na žádný sen nevzpomněl (resp. jen jednou za několik let) - a přitom by měla být při odpoledním zdřímnutí hned REM fáze...

Do práce chodím normálně přes den, noční jsem nikdy nezažil, stejně tak jako jsem nikdy nespal méně než 6 hodin - takže vliv nemůžu posoudit.

Jinak když se mi povede nějaký pokus o LD, tak ať to skončí jakkoliv (obvykle rychlým probuzením), tak na to taky pak celý den myslím a mám radost a dobrou náladu... :)

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: Lucidní snění po několika letech

  • >

Příspěvekod mhi » pon 19. lis 2018 10:53:40

Podle meho nazoru schopnost lucidne snit nemusi byt uplne zavisla na poctu prospanych hodin. Daleko vetsi zavislost vidim na tom, co clovek dela v bdelem zivote. Ja nyni mam obdobi "technicke" a tak tech lucidnich snu neni zase tak moc (predevcirem jsem mel kus LD, kdy jsem pracoval na pocitaci, vlastne jsem to spis jen sledoval a zkoumal kvalitu-jinak to byla neemocionalni nuda). A kdyz se zacnu zabyvat psychologii nebo jinymi soft obory, mnozstvi snu se zlepsi (a je v nich mnohem vice emoci).

Schopnost lucidne snit se da urcite zlepsovat ucenim, na druhou stranu kdyz nevedomi usoudi, ze se hodi spis normalni sny, zlomit to zadnymi technikami podle meho nazoru nejde. A naopak, kdyz jsou LD zadouci, mam je naprosto spontanne, bez ruznych technik.

Pokud jde o pocet zapamatovanych snu, zde vidim zavislost nad kvalitou spanku a vyzive mozku, nekak sem jsem daval list z knihy o Mindfulness, kde to bylo rozepsane.

Uživatelský avatar
Coatl
Příspěvky: 231
Registrován: stř 24. kvě 2017 22:29:14
Počet lucidních snů: 111
Kontaktovat uživatele:

Re: Lucidní snění po několika letech

  • >

Příspěvekod Coatl » pát 30. lis 2018 4:16:23

Ahoj Ocilusi!

Na jednu stranu souhlasím s mhim, že záleží na tom, jak člověk žije a na co myslí v bdělý realitě, ale myslím, že ty spánkový rytmy maj na to taky nezanedbatelnej vliv. Já mám pocit, že zvýšenou šanci na LS mám statisticky v situacích, kdy je ten spánek takovej narušenej, nepravidelnej. Nemůžu říct přesně kdy ani proč to tak je. Ale na druhou stranu jsou na tom trošku založený některý techniky, že si člověk rozbije spánek jako sklo a podívá se dovnitř. Rozhoupe ho jako mořský příboj a podívá se v pravou chvíli na dno.

Je to neskutečná záhada a stále doufám, že jí jednou přijdu na kloub a naleznu svatý grál lucidního snění :) Zajímavý na tom je, že si na to musí přijít každý sám, univerzální cesta není...

Uživatelský avatar
Refly
Administrátor
Příspěvky: 459
Registrován: pon 13. črc 2015 10:16:41
Počet lucidních snů: 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Lucidní snění po několika letech

  • >

Příspěvekod Refly » pát 30. lis 2018 9:25:09

Coatl píše:...Zajímavý na tom je, že si na to musí přijít každý sám, univerzální cesta není...


Třeba je - jen ji prostě ještě nikdo neobjevil... ;)

Uživatelský avatar
Coatl
Příspěvky: 231
Registrován: stř 24. kvě 2017 22:29:14
Počet lucidních snů: 111
Kontaktovat uživatele:

Re: Lucidní snění po několika letech

  • >

Příspěvekod Coatl » ned 02. pro 2018 5:29:39

No když myslíš... 8-) Ale vzhledem k tomu, jakou subjektivitu sny vykazují coby psychologický fenomén, o takový možnosti silně pochybuju.
No nic, pomalu už du spát a nechám si něco hezkýho zdát, končí mi spontánní přestávka na WBTB...

Uživatelský avatar
kenny34
Příspěvky: 83
Registrován: ned 23. črc 2017 21:47:32
Počet lucidních snů: 300
Bydliště: Sázava
Kontaktovat uživatele:

Re: Lucidní snění po několika letech

  • >

Příspěvekod kenny34 » sob 29. pro 2018 18:32:39

Tyhle LD na pokračování znám dobře taky. Je u nich výhodou že v podstatě hned po "znovuusnutí" víš že je to sen. Výhoda pro ty jako já co jezděj ráno do práce hodinu vlakem. Takovýhle LD poklimbávání je príma trénink.


Zpět na „Pro začátečníky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů