Toto je archivní kopie již nefunkčního fóra LucidniSneni.cz, pouze pro čtení. Více informací zde.

Jak se probudit

Jste nováčkem v lucidním snění? Nevíte jak začít nebo vám není něco jasné? Zeptejte se ostatních...
cattarii
Příspěvky: 1
Registrován: pát 31. led 2020 18:07:33
Počet lucidních snů: 100
Kontaktovat uživatele:

Jak se probudit

  • >

Příspěvekod cattarii » pát 31. led 2020 18:30:19

Zdravím, od dětství mívám občas lucidní sny, jen jsem netušila že to má nějáké pojmenování a že existují techniky jak s tím pracovat. Ráda bych se zeptala zda existuje způsob jak se probudit. Moje lucidní sny začínají velmi často snem který znají snad všechny děti pod názvem nočníková past. (takový ten blbý sen když se dítěti zdá že je na nočníku a nezkušený mozek to vezme jako fakt a je z toho nehoda :-D ) Naštěstí z této nešťastné fáze jsem již vyrostla a z nočníkové pasti se mi stala vstupenka do LD. Většinou když jdu na druhý třetí záchod a úleva nikde dojde mi že sním a můžu svůj sen částečně ovládat, takže si to chvíli užívám, ale některé věci se nedají odkládat do nekonečna a po chvíli bych se už ráda probudila, ale dost často se "probudím" do dalšího snu, ve kterém hledám záchod v neznámém prostředí a nedojde mi že sním, občas se to nepříjemně zacyklí. Existuje i technika jak se vědomě probudit? Co jsem četla každý řeší jak ve snu zůstat a nikde není raa jak ven :lol:

Uživatelský avatar
kenny34
Příspěvky: 83
Registrován: ned 23. črc 2017 21:47:32
Počet lucidních snů: 300
Bydliště: Sázava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se probudit

  • >

Příspěvekod kenny34 » sob 01. úno 2020 15:04:15

Ahoj. Tohle je dost těžká věc. Já to řeším tak že zavřu oči a zase je otevřu s tím že se chci probudit, ale jako ty se někdy taky vzbudím falešně a to i několikrát za sebou než dojde ke skutečnému probuzení. Nejlepší technika na to jak od sebe FP a SP rozeznat kterou jsem si sám vytvořil je zeptat se sám sebe jestli jsem vzhůru. Když se na tohle zeptám vím že spím protože při skutečným probuzení se na to ptát nepotřebuju. Prostě realitu poznám naprosto neomylně a myslím že to tak má každý. Takže když se sebe zeptám zkusím se probudit znovu. Obyčejně to tak nejdéle na potřetí vyjde ale zažil jsem taky i sen ze kterého se mi vůbec nedařilo vzbudit dost dlouho. Můžeš si to i nějak ověřit když si nejsi jistá. Třeba si stoupni těsně před zeď, zavři oči a pomalu natáhni ruku před sebe a když nenarazí je to jasný. Nebo si vymyslíš třeba i lepší způsob. Někdo zas třeba zkusí prostrčit prst zkrz dlaň druhé ruky. Nebo se stačí pořádně rozhlídnout a zjistíš že v určitých věcech jsou nesrovnalosti. Já myslím že je to hlavně o cviku.

Nejsem si jistej jestli vůbec nějaká metoda na přímé probuzení vůbec existuje. Je to asi jen o tréninku a o nalezení vlastní nejúčinnější metody.

No dej kdyžtak vědět jak to dopadlo. Snad ti to nějak pomohlo.

mhi
LD Expert
Příspěvky: 420
Registrován: úte 15. lis 2016 13:04:09
Počet lucidních snů: 0
Bydliště: Praha ☸
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se probudit

  • >

Příspěvekod mhi » ned 02. úno 2020 13:09:51

Ja jen tise zavidim, kez bych mel "nocnikove sny" (samozrejme bez "finale" :) ). Posledni dobou spim tak malo, ze jsem za cely leden nemel snad jediny LD (ok, mozna jeden-dva male byly) a zapamatovanych snu je taky minimum, alespon proti dobam kdy jsem si mohl dovolit spat hodne a kazdy den bylo nekolik snu.

On se styl sneni dost meni, driv jsem resil ve snech partnerske problemy a casto jsem se dostal do stavu, kdy jsem vedel, ze snim a byl z toho bud LD nebo moznost integrovat ruzne sve casti (tezko ten stav popsat). A taky jsem mel obecne vcelku prijemne sny. Dospel jsem do stadia, kdy aktualne resim nejaka sva traumata z detstvi. Nejen ze sny jsou postatne chmurnejsi (ale nejsou to nocni mury/desy, tzn. neprobouzim se napr. s tachykardii a s nezvladatelnym strachem), nicmene zcela mi zmizel ten nahled na to, ze snim. Vetsinou se musim probudit a pak si na sen zpetne vzpominat.

Ja bych ty FA uplne nezatracoval, kdyz clovek umi nahlednout ze jde o dalsi sen, je z toho bajecna serie LD. Proc se tomu pisatelka tak brani ? Neslo by pouze upravit pitny rezim, aby to nebyl problem ? Spousta lidi by si myslim klidne koupila i plenky, aby mohli zazit takove LD ! Zbavit se takto kvalitnich snu s FA se da myslim pomerne snadno, staci udelat spanek nekvalitni a mit ho malo, pripadne omezit pestrou stravu aby telo i mozek stradaly (vsechno to jsou samozrejme pro zivot uplne spatne rady).


Zpět na „Pro začátečníky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mhi a 0 hostů